دسته بندی ها

کفپوش تعمیرگاهی

جستجوی کفپوش تعمیرگاهی نتیجه ای نداشت.

راهنمای خرید و انتخاب کفپوش تعمیرگاهی

انتخاب کفپوش مناسب برای کف ساختمان ها به عوامل مختلفی بستگی دارد اما مهم ترین عامل این است که بدانیم کفپوش را در چه مکانی می خواهیم استفاده کنیم. کاربری ساختمان و زمینی که کف پوش را روی آن نصب می کنیم به ما کمک می کند تا مناسب ترین محصول را انتخاب کنیم. امروزه کف پوش های زیادی ساخته شده از متریال مختلف و گوناگون به بازار عرضه شده است که می توان دقیقا متناسب با فضا از بین آن ها انتخاب کرد. اما مستلزم این انتخاب درست شناختن انواع مختلف کفپوش ها و کاربردهای شان است. در ادامه به معرفی کفپوش تعمیرگاهی که مناسب برای استفاده در تعمیرگاه خودرو و نمایشگاه های اتومبیل است می پردازیم.

ادامه مطلب

کفپوش تعمیرگاهی چیست؟

کفپوش تعمیرگاهی نوعی از کفپوش های صنعتی است که برای تعمیرگاه های خودرو و به طور کلی تر هر مکان دیگری که با خودروها سر و کار دارد استفاده می شود. در مجموع این کفپوش های رزینی در صنعت خودروسازی کاربرد بسیار زیاد و ویژه دارند. همان طور که می دانید در تعمیرگاه های خودرو انواع روغن و گریس و آلاینده های این چنینی که کف را حسابی کثیف می کنند زیاد است بنابراین باید از کفپوش مناسبی استفاده شود که دوام بالایی در برابر این مواد داشته باشد.

استفاده از کفپوش تعمیرگاهی چه لزومی دارد؟

امروزه تنوع زیادی که در بین محصولات عرضه شده در بازار وجود دارد به ما کمک می کند که از هر محصولی مطابق با نیازی که هست به درستی استفاده کنیم. مثلا در قدیم که تنوع زیادی بین کفپوش های ساختمان های اداری و تجاری و مغازه ها وجود نداشت اغلب موزاییک ها برای پوشاندن کف زمین استفاده می شدند. وجود موزاییک اگرچه برای خیلی جاها مناسب بود اما مثلا برای تعمیرگاه ماشین به کار نمی آمد و تمیز کردن آن امری دشوار و طاقت فرسا بود. حالا ولی کفپوش های تعمیرگاهی دقیقا برای پاسخگویی به این نیاز طراحی شده اند. یعنی طوری ساخته می شوند که مقاومت قابل قبولی در برابر آلودگی هایی که درگیرش هستند داشته باشند. از سوی دیگر این محصولات در رنگ های مختلفی به بازار ارایه می شوند که موجب می شود متناسب با خیلی از سلیقه ها باشند.

کفپوش تعمیرگاهی برای نمایشگاه خودرو

همان طور که گفتیم کفپوش تعمیرگاهی دوام بسیار بالایی در برابر حرکت اتومبیل ها دارد. از سوی دیگر لغزنده هم نمی باشد. پس از این نوع کفپوش برای نمایشگاه های خودرور هم می توان استفاده کرد و بر اساس طرح و رنگ زیادی که دارد فضایی لوکس و شیک با این محصولات کاربردی ایجاد نمود.

کفپوش تعمیرگاهی چه ویژگی هایی دارد؟

کفپوش تعمیرگاهی ضد جرقه و الکتریسیته ساکن است.

هزینه های نگهداری کفپوش تعمیرگاهی بسیار پایین است در نتیجه استفاده از آن ها مقرون به صرفه است.

ویژگی مهم این کفپوش ها ضد لغزش بودن شان است. اگر این کفپوش ها لغزنده باشند موجب بروز حوادث زیادی خواهند شد و در نتیجه امنیت به خطر می افتد.

این محصولات به گونه ای ساخته می شوند که گرد و غبار را به خودشان جذب نمی کنند.

نصب کردن شان سریع و آسان است و دوام بالایی دارند. مهم است که این کفپوش ها دوام بالا داشته باشند. چون در طول روز حرکت و عبور خودروها روی این کفپوش ها بسیار زیاد است و اگر دوام شان بالا نباشد پس از گذشت مدتی کوتاه آسیب می بینند و باید تعویض شوند.

مقاومت بالایی در برابر افتادن ابزار و موادی نظیر آب و روغن که ممکن است روی آن ها ریخته شود دارند.

می توان به آسانی آن ها را شست و تمیز کرد چون ضد آب می باشند و در نتیجه مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند.

می توان با استفاده از رنگ ها و طرح های مختلف این کفپوش ها و نصب آن ها به شیوه از پیش طراحی شده، خط کشی های منظمی روی کف برای قرار گیری اتومبیل ها در جای مشخص ایجاد کرد. که این کار موجب نظم بخشیدن بیش تر به فضا هم می شود.

این محصولات را می توان بر روی سطوح مختلفی از جمله سطوح بتنی و یا سیمانی و موزاییکی نصب کرد.

روغن و بنزین و دیگر موادی که در تعمیرگاه ها استفاده می شود قابلیت نفوذ به این گونه کفپوش ها را ندارند.

قیمت کفپوش تعمیرگاهی

این کفپوش ها هم مانند هر محصول دیگری درجه کیفی متفاوت دارند که بر روی قیمت شان موثر است. اما در مجموع قیمت این محصولات بر اساس متراژی که نیاز است و ضخامت کفپوش ها محاسبه می شود. البته هزینه های نصب نیز به آن اضافه می گردد. استفاده از این کفپوش ها با مزایایی که دارند برای مکان های مرتبط با صنعت خودرو بسیار ضروری است و هزینه ای که از ابتدا صرف می شود از پرداخت هزینه های بعدی که با استفاده از کفپوش های معمولی متحمل می شویم به مراتب کم تر خواهد بود. لذا استفاده از این کفپوش ها توجیه اقتصادی دارد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون