دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

آشنایی با کفپوش ترموود و ویژگی های خاص آن

undefined
Sakhtemoon
آشنایی با کفپوش ترموود و ویژگی های خاص آن

کفپوش ترموود یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که به دلیل ساختار نوع ترموود به کار رفته در آن، دارای ویژگی هایی خاص و ظاهری منحصر به فرد می باشد.


کفپوش ترموود یکی از تولیدات صنعت دکوراسیون داخلی است که در مدت کوتاهی پس از ارائه توانست محبوبیت زیادی پیدا کند. کفپوش ترموود از زیر مجموعه محصولات ترموود است که علاوه بر کفپوش، در نمونه هایی مانند نمای بیرونی ساختمان ها و یا دیوارپوش فضای داخلی، درون سقف ها (سقف کاذب)، درب ها، پنجره ها (پنجره upvc) و سایر محصولات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. علت نامگذاری این کف پوش، به فرایند ساخت آن بر می گردد که از حرارت دهی چوب حاصل می شود. این محصول در دسته کفپوش های چوب طبیعی قرار می گیرد با این تفاوت که علاوه بر چوبی بودن، کفپوشی ایده آل نیز به شمار می رود. یک کف پوش (کفپوش اپوکسی) ایده آل باید طوری باشد که در برابر رفت و آمد مکرر و عوامل طبیعی مقاومت نشان دهد، ظاهر خود را حفظ کند و متناسب با شرایط محیطی کیفیت خود را حفظ کند، مواردی که کف پوش های ترموود توانسته اند به خوبی رعایت کنند. در این مقاله وبسایت ساختمون در مورد ویژگی های کفپوش ترموود و مسائل پیرامون آن مطالبی را برای شما عزیزان ارائه می کنیم.

عمده چوب هایی که برای ساخت کفپوش ترموود به کار می رود، چوب درختان کاج، صنوبر، بلوط و زبان گنجشک هستند. برای ساخت این نوع کفپوش چوبی، تغییر زیادی در بافت چوب ایجاد نمی شود و تنها تمام سطح چوب به صورت یکنواخت، کمی تیره تر از چوب اصلی فراوری شده است. فرایند ساخت ترموود از حرارت دهی چوب با دمای بیشتر از 180 درجه سانتی گراد و با درگیر بودن بخار آب برای محافظت از چوب و حذف اکسیژن تشکیل شده است. این فرایند مقاومت محصول نهایی را در برابر سایش، رطوبت، پوسیدگی و کپک، حمله حشرات و عوامل فرساینده محیطی افزایش می دهد و از این رو، محصولی چوبی و در عین حال بدون مواد شیمیایی و منحصر به فرد ارائه می شود.

این سبک تولید سبب می شود که کف پوش چوبی بیان شده برای فضاهای داخلی و خارجی خشک و حتی مرطوب نیز مناسب باشد. در صورتی که نمونه های چوبی دیگر اصلا مناسب محیط های مرطوب نیستند و مقاومت خود را از دست می دهند. استحکام و مقاومت کفپوش ترموود به حدی است که می توان از آن برای کف فضاهای بیرونی مانند حیاط، باغچه، کناره های استخر، جکوزی و سونا و موارد دیگر استفاده کرد. این کاربرد به فضا های ذکر شده محدود نمی گردد و می توان از آن برای فضاهایی مانند تراس یا روف گاردن نیز استفاده کرد. نمای این کف پوش بسیار زیبا است و تاثیر زیادی در نمای ظاهری فضای مورد نظر دارد. نمونه ترموود ارائه شده برای فضای باز تحت نام ترمو-دی بر خلاف نمونه تولید شده برای فضای داخلی (ترمو-اس)، مقاومت بیشتری در برابر عوامل محیطی مختلف مانند نور، گرما و سرما و در نهایت رطوبت دارد.

چه ویژگی هایی کفپوش ترموود را متمایز می کند؟

کفپوش های ترموود کاملا از جنس چوب طبیعی هستند ولی نسبت به موارد مشابه، بیشترین مقاومت و پایداری را در محیط های مختلف به خصوص در فضای باز نشان می دهند.

قابل بازسازی بودن کفپوش های ترموود یکی دیگر از ویژگی های مثبت این نوع، کفپوش ها می باشد برای مثال می توان با رنگ زدن سطح آن، نمای تازه ای به آن داد.

نصب بسیار ساده و راحت در زمان کوتاه برای این محصول، از مزیت های دیگر آن است.

ترموود ها را می توان به دفعات و در موقعیت های مختلف نصب و جدا کرد.

مقاومت بالای کفپوش ترموود در برابر رطوبت باعث می شود بتوان به راحتی آن را با آب و شوینده تمیز کرد.

به علت جنس این نوع کف پوش، محصول مورد نظر عایق گرمایی و سرمایی مناسبی است.

استحکام بالای این محصول، آن را برای هر محیطی با هر شرایط آب و هوایی، گزینه ای مناسب می کند.

امکان برش محصول بیان شده مانند هر کف پوش چوبی دیگر برای قرار دادن در سطح مورد نظر، کار با آن را از لحاظ اجرایی راحت می کند

نکات مهم در مورد کفپوش ترموود که باید در نظر داشت

مانند هر کفپوش دیگری، کفپوش های ترموود قبل از نصب، نیاز به زیرسازی های لازم و مربوطه دارند.

برای نصب و اجرا افراد متخصص در این زمینه را استخدام کنید.

برای حفظ نمای زیبای این محصول و حفظ طول عمر آن، باید هر 5 سال یک بار به آن رسیدگی کرد و رنگ کف پوش را تجدید کرد. در صورت رعایت کردن این نکته، می توانید به خوبی از کفپوش ترموود برای مدت بیشتری استفاده کنید. این رنگ (رنگ ترمو، رزین) علاوه بر نقش محافظتی، به زیباتر نشان دادن محصول کمک زیادی می کند. 

بهتر است قبل از رنگ کردن ترموود، برای ایجاد سطح مناسب، از موادی مانند کلیر، پلی استر و روغن جلا استفاده کرد. همچنین رنگ آمیزی بهتر است توسط افراد متخصص صورت بگیرد تا لکه پذیری سطح به حداقل خود برسد.

در صورت لکه گرفتن، بهتر است همان موقع اقدام به تمیز سازی سطح کفپوش کنید. پیشنهاد می شود برای تمیز سازی سطح ترموود از موادی طبیعی مانند نمک، جوش شیرین و پاک کننده های ملایم استفاده کرد.
به علت قابل اشتعال بودن این محصول مانند هر محصول چوبی دیگری، باید در مورد به کارگیری آن در بخش هایی با امکان اشتعال، دقت بیشتری کرد.

به علت وجود نمایندگی های محدود، سعی کنید حتما از مراکز معتبر اقدام به خرید و نصب این محصول کنید.

ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 امتیاز ۱ز ۰ آراء