دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

آرایش جذاب دیوار های منازل با پوستر دیواری

undefined
Sakhtemoon
آرایش جذاب دیوار های منازل با پوستر دیواری

پوستر دیواری نوع جدیدی از دیوارپوش ها می باشد که بر روی دیوار چسبانده می شود و می تواند نمای جذاب و منحصر به فرد به دیوار خانه ها ببخشد.


طراحی دیوار ها از گذشته تا به امروز همواره مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی بوده است. به دلیل نمای زیاد دیوار ها و گرفتن بخش اعظمی از توجه بیننده خیلی ها از آن به عنوان یکی از المان های پر کاربرد در ایجاد تغییرات دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. اما راه طراحی دیوارها چیست؟ یکی از راه های ساده و پر کاربرد استفاده از کاغذ دیواری ها است که اتفاقا هرچه جلوتر می رویم بر کیفیت و تنوع آن ها افزوده می شود و طرفداران آن ها هم بالطبع بیش تر می شوند. راه دیگر نقاشی کردن روی دیوار است که اگرچه آن هم طرفداران خود را دارد ولی به دلیل سخت بودن این کار و و همچنین ایجاد تغییرات بعدی معمولا توصیه نمی شود. مگر در مواردی که ایجاد یک طراحی خاص مد نظر باشد. یکی از جدید ترین شیوه های استفاده از فضای دیوار برای ایجاد تنوع، استفاده از پوسترهای دیواری است که در این مقاله وبسایت ساختمون به بررسی آن ها و مزایای شان پرداخته ایم.

پوستر دیواری چیست؟ استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

پوستر دیواری هم مانند کاغذ دیواری یکی از انواع دیوارپوش ها است. هدف از استفاده از پوسترهای دیواری ایجاد یک تصویر روی دیوار است. پوستر های دیواری یا یک تکه و کامل هستند و یا در تکه های مجزا طراحی می شوند که از کنار هم قرار گرفتن شان تصویر مورد نظر ایجاد می شود. در اغلب مواقع به دلیل بزرگ بودن ابعاد آن، به صورت نوارهایی برش خورده وجود دارد که بایستی کنار هم چسبانده شوند. پوسترهای دیواری در دو نوع آماده و سفارشی در بازار موجود می باشند. ابعاد پوستر های دیواری هم متفاوت است و به صورت کاملا سفارشی می باشد. برای زمان هایی که هدف شما ایجاد تصویری خاص به سلیقه خودتان روی دیوار است این ایده حسابی به کار می آید. بسیاری از تصاویری که روی این برچسب ها ایجاد می شوند به صورت سه بعدی هستند که در نگاه اول نظر بیننده را به خود جلب می کنند و می توان از آن ها برای ایجاد احجام به صورت هنرمندانه استفاده کرد. همچنین اگر از پوستر های دیواری با رنگ روشن و یا عمق دار استفاده کنیم باعث بزرگتر نشان دادن فضا خواهند شد. 

تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری

نکته دیگری که در استفاده از پوستر های دیواری وجود دارد این است که، وقتی همه دیوار ها با کاغذ دیواری پوشانده می شود فضای یکنواختی را می سازد و اگر تنها یک دیوار را به نصب یک پوستر متناسب با دکوراسیون داخلی خانه اختصاص دهیم تغییر چشم گیری را به وجود آورده ایم. شاید در نگاه اول پوستر دیواری هم مانند کاغذ دیواری به چشم بیاید اما واقعیت این است که این دو کاملا متفاوت هستند. روی کاغذ دیواری یک طرح ثابت تکرار می شود ولی تکه های مختلف پوستر دیواری وقتی کنار هم قرار می گیرند یک تصویر واحد را می سازند.

مکان های مناسب در خانه برای نصب پوستر دیواری

یکی از قسمت هایی از خانه که برای نصب پوستر های دیواری بسیار مناسب است فضای پشت تلویزیون می باشد. زیبایی این قسمت از خانه به دلیل توجه به تلویزیون حسابی به چشم می آید. ابعادی که برای این پوستر در نظر گرفته می شود به سلیقه شما بستگی دارد ولی معمولا پوستر هایی که کل دیوار را به خودشان اختصاص می دهند زیبایی بیشتری دارند.

یکی دیگر از قسمت هایی که معمولا برای تزیین آن از پوستر های دیواری استفاده می شود دیوار اتاق کودکان است. اگر کاغذ دیواری کردن کل اتاق نیازمند صرف هزینه ای گزاف است می توانید به راحتی با نصب یک پوستر زیبا و کودکانه حال و هوای اتاق را عوض کنید.

در مجموع جای مشخصی برای نصب پوستر های دیواری وجود ندارد و هر جایی که فکر می کنید برای ایجاد تغییر و تحول مناسب است را می توانید انتخاب کنید. نصب پوستر ها روی دیوار کاملا سلیقه ای است اما شاید بد نباشد پیش از نصب حتما از یک طراح دکوراسیون مشورت بگیرید.

نصب پوستر های دیواری

اگر چه نصب پوستر های دیواری بسیار آسان است و زمان زیادی هم لازم ندارد اما این کار نیازمند دقت بسیار زیاد است و حتما باید توسط متخصصین انجام شود. برای نصب پوستر ها روی دیوار از چسب مخصوص خودشان استفاده می شود اما کوچک ترین بی دقتی نیازمند تعویض پوستر خواهد بود. پس برای این کار حتما از کسانی که متخصص نصب هستند کمک بگیرید.

انتخاب طرح پوستر دیواری

طرح های پوستر دیواری بسیار متنوع است و از طرفی از سوی مشتری هم قابل انتخاب است اما این مزیت نباید باعث شود طرحی انتخاب کنید که هماهنگی با وسایل و دکوراسیون خانه ندارد. مثلا برای خانه ای که دارای المان هایی مثل مبل ها، پرده ها (پرده زبرا، پرده کرکره)، کفپوش ها (کفپوش اپوکسی) و فرش هایی با طرح شلوغ و یا گل دار است دیوار های ساده مناسب تر خواهند بود. اما در خانه ای که همه جای آن سادگی در طراحی پیاده شده است می توان به راحتی از طرح های متنوع استفاده کرد.

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای