دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل کاغذ دیواری ایرانی

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل کاغذ دیواری ایرانی

قدیم تر ها شاید کم تر کسی به طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان المانی مهم و تاثیر گذار فکر می کرد اما حالا و با گذشت سال های زیاد و ورود مدرنیته به زندگی افراد، این پدیده هم بیش تر از قبل مورد توجه قرار گرفته است و خیلی ها به فکر دکوراسیون های خاص و زیبا افتاده اند. اهمیت دادن به طراحی دکوراسیون داخلی موجب عرضه محصولات متنوع و زیبا به بازار شده است.

ادامه مطلب

یکی از این محصولات که البته از زمان عرضه مدل های اولیه آن سال های زیادی می گذرد کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری ها یکی از انواع دیوارپوش های پر طرفدار هستند که در دکوراسیون های سنتی و مدرن جایگاه خیلی خوبی پیدا کرده اند. تقاضای زیاد برای کاغذ دیواری ها طراحان و عرضه کنندگان این محصولات را به ساختن طرح های متنوع تر و مدل های بیش تر ترغیب کرده است. کاغذ دیواری های موجود در بازار بسیار متنوع هستند و بخشی از این محصولات وارداتی می باشند. محصول کشورهای مختلف و البته مطابق با سلیقه خودشان. اما تولید کنندگان داخلی هم در زمینه تولید کاغذ دیواری های با کیفیت به پیشرفت خوبی رسیده اند و بازار کاغذ دیواری ایرانی هم این روز ها حسابی داغ است.

مزیت های استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری مزیت های زیادی دارد. اول این که نصب کردن آن کار تقریبا آسانی است و در مدت زمان خیلی کوتاه تری از رنگ آمیزی قابل اجرا است.

تعداد زیادی از کاغذ دیواری ها قابل شست و شو هستند و می توان به آسانی آن ها را تمیز کرد.

طرح ها و رنگ های خیلی متنوع و زیادی از این محصول در بازار وجود دارد که می توانید مطابق با سلیقه تان از بین آن ها انتخاب کنید.

مزیت های کاغذ دیواری ایرانی

استفاده از کاغذ دیواری ها مزیت های خاص خودش را دارد که پیش تر به آن ها اشاره کردیم. در کنار این ها کاغذ دیواری ایرانی مزیت های دیگری هم دارد که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها می پردازیم.

گفتیم که کاغذ دیواری های ایرانی مناسب هستند و دارای مزیت های زیاد. مهم ترین آن ها این که تولید این محصولات در داخل کشور انجام می شود و لذا هزینه حمل و نقل و تبدیل دلار و ارز به پول رایج کشور به هزینه های ساختن محصول اضافه نمی شود. پس می توان با قیمتی مناسب از کاغذ دیواری ایرانی استفاده کرد.

کاغذ دیواری ایرانی را تولید کنندگان ایرانی می سازند. طراحان ایرانی هستند. پس سلیقه مردم کشور را به خوبی می دانند و می توانند خیلی بهتر به نیاز های ما پاسخ دهند.

برخی از طرح های سنتی ایرانی وجود دارد که در کشور ما نماد هستند. این را تنها کسانی می دانند که در این کشور زندگی کرده اند. پس می توان انتظار داشت که این طرح های خاص روی کاغذ دیواری ها باشند.

خیلی از افرادی که طرفدار دکوراسیون به سبک سنتی و ایرانی هستند استفاده از کاغذ دیواری ایرانی را به انواع خارجی و پر زرق و برق ترجیح می دهند.

استفاده از کاغذ دیواری ایرانی موجب می شود که تقاضا برای این محصول بالا رفته و در نتیجه عرضه هم زیادتر شود. پس محصول رونق پیدا خواهد کرد و نتیجه این رونق اقتصادی، اشتغال تعداد زیادی نیروی کار است.

قسمت های مختلف کشور ما آب و هوا های متفاوت دارد و همین موضوع در عمر کاغذ دیواری ها تاثیر گذار خواهد بود. مثلا محیط های مرطوب به نوع خاصی از کاغذ احتیاج دارند. چون این نیاز ها در کشور شناخته شده است پس مطابق با آن ها محصول تولید خواهد شد.

گاه پیش می آید که کاغذ دیواری قسمتی از خانه به دلایل مختلفی آسیب می بیند. در چنین شرایطی نیاز است که کاغذ دیواری آن قسمت را تعویض کنیم. اگر از کاغذ دیواری ایرانی استفاده کرده باشیم حتی اگر بخشی از آن را ابتدا کنار نگذاشته باشیم پیدا کردن طرح مورد نظر کار آسان تری است نسبت به پیدا کردن کاغذ دیواری های خارجی. گاهی برخی طرح ها دیگر وارد کشور نمی شود و یا محصولات آن کمپانی خارجی پس از مدتی به طور کلی تغییر می کنند. در صورت استفاده کردن از کاغذ دیواری های ایرانی این مشکل را هم نخواهیم داشت.

مشکل دیگری که در هنگام خرید کاغذ دیواری ها وجود دارد هزینه های گاه بالای آن ها است. هنگام ساخت و ساز آن قدر هزینه های جانبی وارد کار می شود که اغلب اوقات جمع کل از مجموع بودجه اختصاص داده شده بیش تر می شود. در چنین شرایطی سخت می شود برای دکوراسیون داخلی بودجه اختصاص داد. برخی از شرکت های تولید کننده داخلی به خریداران این امکان را می دهند که کاغذ دیوار را خریداری نموده و هزینه آن ها را به صورت اقساطی پرداخت نمایند. این سبب می شود خیلی از افرادی که در زمان ساختن و یا تعمیرات خانه بودجه کافی برای کاغذ دیواری کردن دیوار ها ندارند هم بتوانند از این محصول زیبا و پرکاربرد استفاده کنند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون