دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل کاغذ دیواری قابل شستشو

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری یکی از محصولات پرکاربرد در زمینه تزیینات داخلی ساختمان ها می باشد. این نوع دیوار پوش زیبایی فوق العاده ای دارد که فضا را از یکنواختی و آن حالت ها و مدل های قدیمی خارج می کند. کاغذ دیواری ها نصب آسانی دارند و می توان در مدت زمان کوتاهی کل فضای خانه را کاغذ دیواری کرد. استفاده از کاغذ دیواری ها مزیت های زیادی دارد. همین موضوع سبب رونق آن و کاربرد هرچه بیشترش در سال های اخیر شده است. استقبال خوبی که از این محصول در طول سال ها شده است، تولید کنندگان را بر آن داشته تا نمونه های جدید تری را روانه بازار کنند. یکی از نمونه های جدید کاغذ دیواری ها که نسبت به انواع اولیه مزیت های بیش تری دارد کاغذ دیواری قابل شستشو می باشد که در ادامه به معرفی آن و مزیت هایش و هم چنین کاربرد های آن می پردازیم. 

ادامه مطلب

کاغذ دیواری قابل شستشو چیست؟

مشکلی که در زمان استفاده از کاغذ دیواری های قدیمی وجود داشت این بود که پس از مدتی که دیوار ها کثیف می شدند جلوه اولیه را نداشتند و به ناچار مجبور به تعویض کاغذ دیواری ها و یا رنگ آمیزی دیوار ها بودیم. این مشکل برای کاغذ دیواری هایی که رنگ روشن داشتند خیلی بیش تر بود اما خب از طرفی هم نمی شد که برای همه دیوار ها از رنگ های تیره استفاده کرد چون موجب کوچک نشان دادن خانه می شد و هر کسی هم رنگ های تیره را نمی پسندد. برای رفع این مشکل کاغذ دیواری های قابل شستشو به بازار عرضه شدند. همان طور که از نام شان پیداست به آسانی می توان از این محصولات برای فضا های نمناک استفاده کرد و در زمان چرک شدن هم با استفاده از دستمال های نم دار و مرطوب آن ها را تمیز کرد. همین سبب می شود که عمر این محصولات خیلی بیش تر شود. البته کاغذ دیواری های قابل شستشو هم خودشان درجه های متفاوتی دارند که بر آن اساس در برابر رطوبت مقاومت دارند.

کاغذ دیواری قابل شستشو چه ویژگی هایی دارد؟

جنس آن ها پی وی سی از نوع وینیل می باشد که موجب می شود آب نتواند به بافت اصلی آسیب برساند. این محصولات را از لحاظ مقاومتی که در برابر آب دارند در سه سطح قرار می دهند. انواعی که در سطح یک قرار می گیرند مقاومت پایینی در برابر آب و شستشو دارند و انواع سطح سه بالاترین میزان مقاومت را دارا بوده و در نتیجه در رده کیفی بالا قرار می گیرند. سطح دو هم کیفیت متوسط دارد.

نکاتی که برای تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو باید بدانیم

همیشه روی دیوا رها پوششی از گرد و خاک وجود دارد. برای تمیز کردن دیوار ها ابتدا با یک دستمال خشک، غبار نشسته روی دیوار را کامل تمیز کنید تا در صورت خیس شدن لکه نشود.

نیازی نیست که به سراغ محلول های شیمیایی قوی که دارای سفید کننده می باشند برای تمیز کردن کاغذ دیواری ها بروید زیرا موجب آسیب رساندن به سطح کاغذ خواهند شد. آب ولرم برای این کار کفایت می کند.

موقع تمیز کاری، حتما دیوار ها را از بالا به پایین و با یک اسفنج نرم و مرطوب که خیلی هم خیس نباشد تمیز نمایید، پس از نم دار کردن دیوار ها و تمیز کردن شان حتما با یک پارچه لطیف خشک، نم نشسته روی سطح کاغذ دیواری را پاک کنید.

کاعذ دیواری قابل شستشو در کجا کاربرد دارد؟

کاغذ دیواری قابل شستشو برای آشپزخانه

در آشپزخانه ها معمولا رطوبت وجود دارد و از طرف دیگر به دلیل پخت و پز دیوار ها در معرض آلودگی قرار دارند و نیاز است که هر چند وقت یک بار تمیز شوند. اگر دل تان می خواهد از طرح های کاغذ دیواری استفاده کنید و آشپزخانه ای زیبا بسازید حتما باید برای این فضا از انواع قابل شستشو استفاده کنید که دوام بیش تری دارند و نگرانی هم بابت تمیز کردن شان ندارید.

کاغذ دیواری قابل شستشو برای حمام و سرویس بهداشتی

با کمک کاغذ دیواری ها می توان سرویس بهداشتی خیلی زیبایی ساخت. با آمدن انواع قابل شستشو دیگر نگرانی بابت نم دار شدن کاغذ دیواری ها و آسیب دیدن شان نداریم. پس می توان از این محصول به آسانی برای فضای حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد.

مواردی که گفته شد به این معنی نیست که کاغذ دیواری قابل شستشو فقط برای این محیط ها کاربرد دارد. بلکه می توان از آن برای اتاق خواب و نشیمن و سایر قست های خانه استفاده کرد.

کندن کاغذ دیواری قابل شستشو

برای کندن کاغذ دیواری های قابل شستشو هم می توانید این کار را به نصابان و کارشناسان بسپارید و هم می توانید با اندکی دقت خودتان انجامش دهید. دو روش عمومی برای این منظور وجود دارد. اول این که این کار را با دقت فراوان به کمک بخارشوی انجام دهیم و دوم این که از مواد شیمیایی مخصوصی استفاده کنیم که می توانند چسب کاغذ ها را در خود حل کنند. حتما این کار را با دقت زیادی باید انجام داد که آسیبی به دیوار وارد نشود.

کاغذ دیواری قابل شستشو سه بعدی

این نوع کاغذ دیواری های قابل شستشو که نمونه ای مدرن از کاغذ ها می باشند موجب به وجود آوردن فضایی خاص برای بیننده می شوند. تصویری که از این کاغذ دیواری ها ساخته می شود بسیار واقعی است و می توانند منظره ای چشم نواز برای ساکنین خانه بسازند. طراحی این کاغذ دیواری ها به گونه ای است که وقتی تماشای شان می کنیم طرحی با فرورفتگی ها و برجستگی ها می بینیم در حالی که سطح این کاغذ دیواری ها هم مانند سایر کاغذ ها صاف و مسطح است. در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری های سه بعدی باید دقت زیادی شود چون تاثیر زیادی بر فضا خواهند داشت.

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو ایرانی و خارجی

همان طور که گفته شد این محصولات در سه درجه کیفی به بازار عرضه می شوند که انواع باکیفیت تر مسلما قیمت بالا تری هم دارند. اگر می خواهید کاغذ دیواری قابل شستشو را با قیمت خیلی مناسب تری تهیه کنید می توانید به مراکز فروش عمده مراجعه کنید. کاغذ دیواری های قابل شستشو هم انواع ایرانی دارند و هم انواع خارجی. عموما نمونه های ایرانی و چینی دارای قیمت مناسب تری می باشند که می توانید بسته به بودجه ای که برای این کار اختصاص داده اید از بین محصولات مختلف انتخاب کنید. از آن جایی که یک محصول باکیفیت دوام و طول عمر بیش تری هم خواهد داشت پس بهتر است در صورت امکان به سراغ جنس های مرغوب بروید. البته برخی از مدل های کاغذ دیواری های ایرانی هم در رقابت با همتایان خارجی هستند ولی باید آن ها را بشناسید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره کاغذ دیواری قابل شستشو