دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

راهنمای خرید پوستر دیواری

logo
Sakhtemoon
راهنمای خرید پوستر دیواری

پوستر دیواری نوعی پوشش زیبا و جذاب برای دیوار هاست که به آن ها جلوه ای خاص و چشم نواز می دهد و در مکان های مختلف قابل استفاده می باشد.


بهترین انتخاب برای به روز نمودن دیوار اتاق یا دفتر کار شما استفاده از یک پوستر دیواری مناسب است. علت این امر نصب آسان تر پوستر نسبت به کاغذ دیواری و کم هزینه تر بودن آن نسبت به خرید مبلمان جدید است.

177

انتخاب یک پوستر مناسب کار نسبتا دشواری است، زیرا ارزش گذاری یک کار هنری یک موضوع کاملا ذهنی و درونی است. ارتباط ذهنی هر فرد با یک پوستر هنری ممکن است با احساس دیگری نسبت به آن کاملا متفاوت و حتی متضاد باشد. در اینجا سعی ما بر این است که با پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه، انتخاب یک پوستر مناسب را راحتتر نماییم.

دراین راهنما سعی بر این است که با بررسی عناصری نظیر ترکیب، رنگ، موضوع، ابعاد و خطوط موجود در پوستر، در انتخاب یک تصویر هماهنگ با فضای مورد نظر به شما کمک نماییم. اگر هدف شما آن است که پوستری متناسب با فضای اتاق انتخاب نمایید که مدت ها آرامش بخش روح شما باشد، متن زیر را مطالعه نمایید.

در هنگام خرید پوستر دیواری باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در هنگام خرید پوستر دیواری باید به چه نکاتی توجه کرد؟

هنگام انتخاب یک پوستر دیواری، در درجه اول دنبال چیزی بگردید که دوست دارید. نظر ضمیر ناخودآگاه شما، اولین قدم در انتخاب نوع دکوراسیون است. اگر شما به یک تصویر عشق بورزید، به احتمال قوی در آینده نیز به آن علاقمند خواهید بود. بنابراین صرف نظر نمودن از احساسات درونی در این رابطه کار مناسبی نیست.

در مرحله بعد، باید به عناصر اولیه ای توجه داشته باشید که هارمونی مورد نظر را بین تصویر انتخابی و اتاق یا دفتر کار شما برقرار می کنند. این موضوع از این جهت دارای اهمیت است که حتی کسانی که در ارتباط با زیبایی اثر هنری مورد نظر با شما موافق نیستند، توانایی شما را در ایجاد هارمونی در محیط اتاق تحسین خواهند کرد. اولین موضوع در این رابطه "ترکیب" است.

انتخاب طرح پوستر دیواری

انتخاب طرح پوستر دیواری

ترکیب یک تصویر به روش های مختلفی بر نمود یک اتاق تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، خطوط تصویر به طور ناخودآگاه تنالیته اتاق را تحت تاثیر قرار می دهند. تصاویری نظیر غروب آفتاب، ساحل دریا، یک شخص خوابیده، همگی دارای خطوط افقی قوی هستند. خطوط قائم انرژی، سرزندگی و پیشرفت را القا می کنند.

از خود سوال کنید که مورد استفاده این اتاق چیست؟ آیا از آن برای آشپزی استفاده می شود یا استراحت یا تماشای تلویزیون، سرگرمی یا مطالعه یا سایر موارد؟ آیا می خواهید در محیط اتاق سرزندگی، آرامش یا .... ایجاد نمایید با جواب دادن به این پرسش ها، پیدا کردن یک اثر هنری مناسب معنی دارتر می شود.

انتخاب رنگ پوستر دیواری

انتخاب رنگ پوستر دیواری

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه شود، رنگ است. اگر شما اطاق خود را با تم رنگ خاصی طراحی کرده اید، بهتر است رنگ پوستر انتخابی تاکیدی بر تم رنگ انتخابی شما باشد. رنگ های مکمل (سبز و قرمز، بنفش و زرد) بیشترین میزان کنتراست را دارند. در تصویر زیر، رنگ قرمز به خاطر وجود رنگ مکمل سبز، خود را به خوبی نشان می دهد. در استفاده از رنگ های مکمل دقت کافی به خرج دهید، زیرا تفاوت رنگ زیاد ممکن است بیننده را خسته نماید.

مهمترین نکته ای که در انتخاب رنگ باید به آن توجه داشته باشید نسبی بودن آن است. رنگی که بر روی یک زمینه روشن کار شده است، در صورتی که در یک زمینه تیره به کار رود، متفاوت دیده خواهد شد. نورپردازی نیز نقش قابل توجهی در جلوه رنگ ها دارد. در مواردی ممکن است لازم باشد از یک منبع نور اختصاصی برای ایجاد جلوه و کنتراست کافی در پوستر مورد نظر استفاده شود . از نورپردازی همچنین می توان در ایجاد تمرکز و جلب توجه بیشتر نسبت به تصویر مورد نظر استفاده نمود.

تناسب پوستر دیواری با دیوار ها و سایر اجزای یک فضا

تناسب پوستر دیواری با دیوار ها و سایر اجزای یک فضا

درصورتی که ابعاد پوستر متناسب با دیوار انتخاب شود، هارمونی بهتری ایجاد می نماید. ابعاد دیوار و شکل آن چگونه است؟ در دیوار های کم عرض و بلند باید از پوستر های باریک و بلند استفاده شود. می خواهید اطاق شما شکل موزه پیدا کند؟ تصاویری را انتخاب کنید که در یک سری تولید شده اند و آن ها را در یک اتاق و بر روی یک دیوار نصب نمایید . اندازه اتاق شما چقدراست؟ استفاده از پوستر های بزرگ در اطاق کوچک منجر به این می شود که تصویر مورد نظر در مرکز توجه قرار گیرد، ولی استفاده از پوستر کوچک در اطاق بزرگ و با سقف بلند، باعث می شود که تصویر مورد نظر کمتر دیده شود.

مبلمان شما چه شکلی است؟ به جز در مواردی که مانند شکل، ارتفاع سقف خیلی زیاد باشد، عرض پوستر انتخابی نباید از عرض مبلمان زیر آن بیشتر باشد. به طور کلی عرض پوستر نباید از 3⁄4 عرض مبلمان زیر آن بیشتر باشد.

باید ها و نباید های نصب پوستر دیواری

باید ها و نباید های نصب پوستر دیواری

پوستر را در ارتفاع خیلی بالا نصب نکنید. فاصله مرکز پوستر تا سطح زمین باید حدود 1.5 تا 1.65 متر باشد. فاصله لبه بالایی مبلمان تا زیر پوسترباید حدود 15 تا 20 سانتیمتر باشد.

فاصله بین دو پوستر باید بین 5 تا 8 سانتیمتر باشد. فاصله بین پوسترهای خیلی بزرگ که بر روی دیوارهای بزرگ نصب می شوند باید بین 15 تا 20 سانتیمتر باشد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای