دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری مدرن پذیرایی و دیوار پشت تلویزیون

logo
Sakhtemoon
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی و دیوار پشت تلویزیون

کاغذ دیواری مدرن همواره یکی از عناصر خیلی مهم در تغییر حال و هوای یک فضا بوده است. کاغذ دیواری مدرن پذیرایی و پشت تلویزیون از پرطرفدارترین انواع این محصول هستند.


197

کاغذ دیواری های نوردهنده (Light-emitting wallpaper) یکی از جدید ترین روش ها برای پوشاندن دیوار های اتاق هستند. طرح های روی این کاغذ دیواری ها، به وسیله ی دیود های بسیار کوچک (LED) که در آنها قرار گرفته اند، نورانی می شوند. این LED های باریک و کوچک، به طراحان اجازه می دهند تا کاغذ دیواری هایی بسازند که علاوه بر زیبایی، بتوانند مانند یک منبع تامین روشنایی نیز عمل نمایند. با این تفاوت که نور تولید شده توسط این کاغذ دیواری ها، بسیار ملایم تر و مناسب تر از لامپ های معمول است.

کاغذ دیواری مدرن پذیرایی (حرارتی)

کاغذ دیواری مدرن پذیرایی (حرارتی)

تصور کنید گل های نقش شده روی دیوار اتاقتان در ساعاتی از روز شکوفه بدهند! این تصور با توجه به پیشرفت تکنولوژی کاملا امکان پذیر است. Shi Yuan یک نوع کاغذ دیواری مدرن اختراع کرده است که با تغییر دما تغییر رنگ می دهد. اگر از این نوع کاغذ دیواری برای دیوار های مجاور شوفاژ یا شومینه ی اتاق استفاده کنید، یا حتی اگر با دست آن را لمس کنید، در اثر افزایش دما تغییر رنگ می دهد.

کاغذ دیواری مدرن با استفاده از نقاشی روی دیوار

کاغذ دیواری مدرن با استفاده از نقاشی روی دیوار

چطور می شد اگر در خانه هرگاه ایده ای به ذهنتان می رسید یا مطلبی برای گوش زد کردن به دیگر اعضای خانواده داشتید، خیلی راحت می توانستید آن را روی دیوار خود بنویسید؟ Duncan Wilson ، نوع جدیدی از کاغذ دیواری بر مبنای همین ایده اختراع کرده است. این کاغذ دیواری با شبکه های رنگارنگ خود در واقع دفترچه یادداشت بزرگی است که به شما این امکان را می دهد که یادداشت های خود را روی آنها نوشته و حتی آنها را از روی دیوار جدا کنید. این برگه ها که رنگ های مختلفی دارند و پس از مصرف به راحتی قابل تعویض هستند.

کاغذ دیواری مدرن اتاق خواب (لمسی)

کاغذ دیواری مدرن اتاق خواب (لمسی)

کاغذ دیواری ها حتی می توانند در صورت لمس شدن به شما جواب بدهند. این کاغذ دیواری های هوشمند که به Page Four معروف هستند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته در یکی از دانشگاههای سوئد ساخته شده اند. در این نوع کاغذ دیواری، یک سنسور لمسی و یک بلندگوی کوچک جاسازی شده است که هنگام لمس، از خود واکنشی نشان می دهد.

201

تصویر پائین یکی دیگر از نمونه های کاغذ دیواری را نشان می دهد ، که در فرانسه به نام ” trompe l’oeil ” یا ” چشم ها را فریب بده …” مشهور است . هنرمندان در این نوع کاغذ دیواری، با استفاده از تکنیک های پرسپکتیو و نورپردازی ، فضایی سه بعدی و به شدت قابل درک و باور ترسیم می کنند که می تواند به کلی تصور شما را در باره ی کوچک بودن اتاق تغییر دهد .

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای