دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

دوربین مداربسته دیجیتال چیست؟

logo
Sakhtemoon
دوربین مداربسته دیجیتال چیست؟

دوربین مداربسته دیجیتال نسل جدیدی از سیستم های مداربسته است. دوربین های دیجیتال مداربسته در ابتدای ورود به بازار مزایای کمی نسبت به دوربین های انالوگ داشتند. اما با گذشت زمان و پیشرفت علوم دیجیتال، این دوربین ها هر روز بیشتر رایج شدند.


دوربین مداربسته دیجیتال نسل جدیدی از سیستم های مداربسته است. دوربین های دیجیتال مداربسته در ابتدای ورود به بازار مزایای کمی نسبت به دوربین های انالوگ داشتند. اما با گذشت زمان و پیشرفت علوم دیجیتال، این دوربین ها هر روز بیشتر رایج شدند، به طوریکه امروزه اکثر شرکت های تولید کننده دوربین مدار بسته، خط تولید خود را به سمت تولید این دوربین ها برده اند.


دوربین های مداربسته دیجیتال معمولا از پروتکل های شبکه برای انتقال تصویراستفاده می کنند. این ویژگی، امکان اتصال این دوربین ها به شبکه های کامپیوتری و دریافت تصویر در شبکه را فراهم می کند. از این جهت به این دوربین ها، دوربین مداربسته شبکه یا IP می گویند.


دوربین های دیجیتال نسبت به دوربین های آنالوگ مزایای زیادی دارند. یکی از بزرگ ترین مزایای دوربین های دیجیتال عدم محدودیت کیفیت تصویر آن هاست. دوربین های مداربسته دیجیتال از نظر تئوری هیچ محدودیتی برای روزولشن تصویر خود ندارند. در حال حاضر دوربین های با روزولوشن تا 10 مگا پیکسل تولید می شوند، اما در ایران استفاده از دوربین های 5 مگا پیکسل رایج است.


این دوربین ها همچنین مزایای دیگری نظیر استفاده از برنامه های پردازش تصاویر و انعطاف پذیری بالا در اجرای سیستم مداربسته نیز دارند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای