دسته بندی ها

دوریبن مداربسته سقفی دام Dome

فروشندگان و مجریان دوریبن مداربسته سقفی دام Dome

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل دوربین مداربسته اسپید دام

دوربین مداربسته اسپید دام Speed Dome ، خیلی پیشرفته بوده و توان چرخش به صورت عمودی و افقی را دارداین دوربین ها نسبت به دیگر دوربین های مداربسته امکانات بیشتری دارند قابل برنامه ریزی اند و فرمان های از پیش برنامه ریزی شده را انجام دهند. دوربین مداربسته اسپید دام در ظاهر بسیار به دوربین مداربسته دام شباهت دارد اما با هم بسیار متفاوت هستند. دوربین مداربسته اسپید دام،قدرت زوم کردن در زوایای مختلف و توانایی چرخش دارد و به جای نصب تعدادی دوربین مداربسته معمولی و ثابت در یک فضا، با نصب یک دوربین مداربسته اسپید دام کل یک محیط پوشش داده می شود. دوربین مداربسته اسپید دام دارای تکنولوژی بالایی است و از نظر قیمتی گران تر از دوربین های معمولی میباشد برای همین امر آنها را در یک محافظ مقاوم قرار میدهند واین محافظ دوربین رادر برابر ضربه، رطوبتو گرد و غبار محافظت میکند و میتوان در هر شرایط محیطی از آنها استفاده کرد. دوربین مداربسته اسپید دام را در ارتفاع بالا نصب میکنند تا هم منطقه دید دوربین وسیع باشد و هم از دسترس سارقین و خرابکار ها در امان بماند. این دوربین ها جزو قابل اعتماد ترین دوربین های مداربسته هستند وحجم آنها نسبت به دوربین های مداربسته دیگر بزرگتر است، بدنه این دوربین ها از مواد محکم و مقاوم ساخته شده تا دوام بالایی داشته باشند. تصویری که از این دوربین ها گرفته میشود بسیار با کیفیت است و در هنگام زوم کردن با کیفیت مناسب تصویر برداری میکند. 
این دوربین هااز دسته دوربین های چرخشی (PTZ) هستند و این ویژگی را دارند که تصاویر را در جهت های مختلف با سرعت بالا ثبت و ضبط کنندبه صورت افقی 360 درجه (از چپ به راست) و به صورت عمودی 180 درجه (بالا به پایین) چرخش داشته باشند و پشت دوربین را نیز تصویربرداری کنند.
دوربین مداربسته اسپید دام، نه تنها قابلیت چرخش دارد بلکه زوم آنها عالی میباشد که یکی از خصوصیات این دوربین ها محسوب میشود. این دوربین هامیتوانند فاصله خیلی طولانی رابا جزئیات ثبت و ضبطکنند و دارای وضوح و رزولوشن بالایی هستند.دوربین مداربسته اسپید دام بدون نیاز به لمس کردن میتواند زوم کند و به یک چیز متمرکز شود و دارای سیستم ردیابی خودکار است. سیستم ردیابی خودکار این دوربین ها، روی یک سوژه خاص متمرکز می شود و با شناسایی آن سوژه روی آن زوم و فوکوس میکند و به صورت کاملا خودکار سوژه را ردیابی می کند. این دوربین ها دارای تکنولوژی پردازش تصویر میباشند و دارای نرم افزار هوشمندی هستند که اشخاص و وسایل نقلیه را تشخیص داده و شناسایی میکند و آنها را به طور خودکار دنبال می کنند و تصویرشان را ضبطمی کند. این دوربین ها هم میتوانند کل فضا را پوشش دهند و هم فعالیت های مشکوک راردیابی کنند.زوم اتوماتیک دوربین اسپید دام باعث شده که جزئیات را در هنگام تصویر برداری با دقت بالا ثبت و ضبط کند. 
این دوربین ها را میتوان به صورت دستی و خودکار کنترل کرد. در کنترل به صورت دستی، لازم است که یک اپراتور به صورت دائمی با کیبورد کنترلر و یاجوی استیک، حرکت انسان ها یا وسائل نقلیه را کنترل کند اما در شیوه اتوماتیک کنترل توسط رایانه و نرم افزار ها انجام میشود. دوربین های مداربسته اسپید دام را میتوان طوری تنظیم کرد که از راه دور، کنترل آنها قابل دسترس باشد و از طریق گوشی های هوشمند و اینترنت در هر لحظه و در هرجایی قابل کنترل باشد. میتوانیم این دوربین ها را طوری تنظیم کنیم تا در صورت تشخیص حرکتی در محیط، به ما هشدار دهند و یا دزدگیر را فعال کنند و به صدا در آورند، این دوربین ها میتوانند اشیا را در هنگام حرکت دنبال کنند.یکی از قابلیت های دوربین اسپید دام مشخص کردن تعدادی منطقه از پیش تعیین شده(preset )است که این امکان را میدهد دوربین را تنظیم کنیم تا در زمان های خاص روی محل یا محل هایی متمرکز شود و تصویر برداری کند. 
تصویربرداری دوربین مداربسته اسپید دام دید در شب، بسیار قوی است و این به خاطر زوم اپتیکالو برد بسیار بالااین دوربین میباشدکه دوربین را قادر میکند تا در هنگام تاریکی مطلق، تصاویر رابا کیفیت مناسب ضبط کند کهیکی از ویژگی های کار آمد آنها به حساب میآید.
همان طور که در بالا گفتیم دوربین مداربسته اسپید دام گران تر از دوربین های معمولی میباشد اما با توجه به امکانات، تکنولوژی بالا و توانایی چرخش آنها باعث میشود در برخی پروژه ها هزینه ها کمترشود. زیرا جای چند دوربین معمولی فضا را پوشش می دهدکه هزینه نصب آنها چندیدن برابر نصب یک دوربین مداربسته اسپید دام میشودو نه تنها هزینه کمتر میشود بلکه کیفیت تصویر بهتر و کنترل آن آسانتر میشود. در فضاهایی که لازم است همه نقاط در یک لحظه پوشش داده شود دوربین مداربسته اسپید دام به تنهایی نمیتواند پوشش دهی امنی را انجام دهد و برای این کار چند دوربین معمولی ثابت نیاز است، دوربین مداربسته اسپید دام امکان تصویر برداری از تمام نقاط را در یک لحظه نداردو تنها در هر لحظه یک جهت را میتواند پوشش دهدپس بهتر است در کنار آن از دوربین های مداربسته معمولیاستفاده شود تا نتیجه بهتری به دست بیاید. در مکان هایی که رفت و آمد و تحرک زیاد است دوربین مداربسته اسپید دام را میتوان طوری تنظیم کرد که روی بعضی حرکات حساس باشد و بطور اتوماتیک حرکاتی که برای ما مهم است را ضبط کند که برای شناسایی افراد خاطی بسیار مفید است. 
در شرایط آب هوایی مه آلود، بارانی و گرد و غبار، دوربین های معمولی قادر به تصویر برداری مناسبت نیستند، دوربین مداربسته اسپید دام که قابلیت دید در هوای مه آلود و غبار آلود را دارد باید نصب شود تا تصاویر مناسبی بدست آید.
در خیابان ها، کارخانه های بزرگ، واحد های صنعتی، نظارت فضاها بزرگ مثل درب ورودی و خروجی پر رفت و آمد، مکان های عمومی و پر رفت و آمد، پارکینگ ها عمومی، مدارس، سوله های بزرگ و مکان هایی که نیاز به سیستم امنیتی پیشرفته دارند قابل استفاده است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره دوربین مداربسته اسپید دام