دسته بندی ها

دوربین مداربسته بیسیم

فروشندگان و مجریان دوربین مداربسته بیسیم

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل دوربین مداربسته بیسیم

دوربین های مدار بسته بیسیم همان گونه که از اسمشان مشخص است برای جا به جایی اطلاعات از سیم استفاده نمی کنند، بلکه توسط امواج عمل انتقال اطلاعات را انجام می دهند. دوربین های مداربسته بیسیم دوربین هایی با کاربرد های مختلفی هستند و دارای دو ساختار آنالوگ و دیجیتال هستند. دوربین های مداربسته بیسیم دارای شکل های ظاهری مختلف می باشند که می توان بر اساس نیاز و کاربرد مورد نظر، نوع آن را انتخاب کرد. برای شارژ کردن دوربین های بیسیم یا از برق مصرفی از طریق کابل استفاده می شود و یا از طریق باطری، شارژ این نوع دوربین تأمین می شود.


دوربین های بیسیم به خاطر عدم نیاز به سیم کشی سرعت نصب بیشتری نسبت به سایر دوربین ها دارند. همچنین این دوربین ها به دلیل حذف هزینه سیم کشی در مقایسه با دوربین های مداربسته دیگر قیمت تمام شده کمتری دارند و مقرون به صرفه‌اند. به علاوه از دیگر مزایای عدم نیاز به سیم کشی در دوربین های بیسیم، سهولت استفاده، به ویژه در محل‌هایی که امکان سیم کشی وجود ندارد است. همین ویژگی انعطاف پذیری نصب دوربین های بیسیم، روز به روز بر محبوبیت این نوع دوربین های مداربسته می افزاید. همچنین از دیگر دلایل مورد توجه قرار گرفتن دوربین های مذکور می توان به استفاده راحت و در عین حال کیفیت فوق العاده تصاویر این محصول اشاره کرد.


انواع دوربین های مداربسته بی سیم از لحاظ ساختار


دوربین های مداربسته بیسیم مانند سایر انواع دوربین‌های مدار بسته دارای دو ساختار آنالوگ و دیجیتال یا تحت شبکه هستند. در ادامه به معرفی هریک از این سیستم‌ها می پردازیم.


- دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ


دوربین های آنالوگ برای انتقال اطلاعات روش خاص خود را دارند. دوربین های آنالوگ با تبدیل کردن سیگنال آنالوگ به سیگنال رادیویی عمل انتقال اطلاعات را انجام می دهند. به علاوه باید بدانید، خروجی این دوربین ها به میزان بردشان بستگی دارد. از مزایای دوربین بیسیم آنالوگ می توان به قیمت مناسب آن و در عین حال سادگی کارکردن با این نوع دوربین اشاره کرد. با این حال این نوع دوربین مدار بسته نیز، مانند سایر انواع آنالوگ دوربین‌های مداربسته دارای محدودیت هایی از لحاظ قدرت سیگنال است. به این معنا که این نوع دوربین در برابر شرایط محیطی، جوی و نویز های الکترو مغناطیسی دارای حساسیت بسیار بالایی می باشد. همچنین اگر موانع زیادی بر سر راه این نوع دوربین باشد، سیگنال این دوربین ها افت خواهد کرد. به علاوه شرایط جوی  نامساعد از جمله بالا بودن میزان مرطوب مورد دیگری است که باعث افت سیگنال در دوربین بی سیم آنالوگ می شود. در صورتی که قصد خرید این مد ل دوربین مداربسته را دارید باید بدانید، برد ارسال اطلاعات در این دوربین ها به صورت حدودی 91 متر می باشد. و بدیهی است در صورتی که به طول برد بیشتری نیاز دارید، این نوع دوربین انتخاب مناسبی برای شما نیست.


- دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال


دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال از تکنولوژی وای فای (wifi) برای انتقال و ارسال اطلاعات استفاده می کند. دوربین بیسیم دیجیتال برای ارسال اطلاعات از پهنای باند بیشتری استفاده میکند که این کار هم باعث سریعتر ارسال شدن و بالا نگه داشتن کیفیت اطلاعات ارسال شده می باشد. همچنین ارسال اطلاعات در این مدل به دلیل عدم تاثیر پذیری در برابر شرایط جوی و نویز های الکترومغناطیسی، ثبات بسیار بالایی دارد. برد ارسال اطلاعات در مدل دیجیتال نسبت به آنالوگ بیشتر بوده و حدودا تا 137 متر می رسد. به علاوه می توان با استفاده از دستگاه repeater برد این دوربین ها را افزایش داد.


از دوربین های مداربسته بیسیم برای مصارف امنیتی و نظارتی استفاده می شود. برد اسمی که پیشتر در متن برای دو نوع آنالوگ و دیجیتال گفته شد، یک عدد تقریبی است. باید توجه داشت که در عمل عوامل مختلفی از قبیل دیوار ها، شرایط آب و هوایی، مودم های اینترنت و ... روی برد این دوربین ها تاثیر گذارند و به همین علت نمی توان عدد کاملا دقیقی برای برد این دوربین ها بیان کرد.
در هر صورت در دوربین‌های مداربسته بیسیم مانند سایر انواع دوربین‌های مداربسته، به منظور ضبط تصاویر و اطلاعات از دستگاه DVR برای دوربین های آنالوگ و از دستگاه NVR برای دوربین های تحت شبکه استفاده می شود. البته بعضی از دوربین های بی سیم خود دارای حافظه مخصوص می باشند که می توانند اطلاعات را درون خود ذخیره کنند. از دوربین های مداربسته بیسیم می توان هم درون فضای ساختمان و هم در فضای بیرونی ساختمان ها استفاده کرد. دوربین های مداربسته بیسیم همانند دوربین های مداربسته عادی در شکل ها، ابعاد و ویژگی های مختلف وجود دارند که هرکدام از آن ها کاربرد مخصوص به خود را دارند. از انواع اشکال این دوربین ها می توان به دوربین های دام (dom)، اسپید دام (Speed dome)، بولت (bullet)، دید در شب و ... اشاره کرد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون