دسته بندی ها

دوربین مداربسته AHD

فروشندگان و مجریان دوربین مدار بسته AHD - ای اچ دی

راهنمای خریدو انتخاب انواع مدل های دوربین مداربسته ahd

زندگی کردن در فضای شلوغ شهری برای بشر امروزی در کنار همه خوبی هایی که داشته است،‌ دردسر هایی نیز به دنبال داشته که همواره انسان ها در پی حل کردن آن ها بوده اند. به طور مثال امنیت در زندگی شهری موضوع بسیار مهمی به حساب می آید و فراهم کردن امنیت همواره باید در راس هدف های انسان ها باشد. که البته شلوغی شهر ها همه ما را به فکر کردن بر این موضوع واداشته است. در پی همین نیاز انسان ها است که کالا های مختلف به بازار عرضه می شوند. دوربین های مدار بسته نمونه ای از این ابزار و وسایل هستند که برای فراهم کردن امنیت مورد نیاز به بازار عرضه شده اند. در این مقاله به بررسی نمونه ای از این دوربین ها با نام دوربین مداربسته AHD می پردازیم. 

ادامه مطلب

دوربین مداربسته AHD چیست؟

دوربین مداربسته AHD نمونه ای از دوربین های مدار بسته آنالوگ است که دارای رزولوشن بسیار بالا می باشد. از آن جایی که نمونه های سنتی دارای رزولوشنپایین بودند لذا نمونه های جدید تر برای رفع این ضعف به بازار عرضه شده اند که این دوربین ها نمونه ای از آن ها هستند. دو پارامتر مهم جز نقاط قوت این دوربین ها است،‌ یکی نوع تصویر ارسالی آن ها و دیگری مسافت ارسال تصویر، که مهم تر از این ها ویژگی پشتیبانی از وضوح تصویری با کیفیت های 720 P و 1080 P HD است.

دوربین مداربسته AHD چه ویژگی هایی دارد؟

دوربین مداربسته AHD می تواند تا فاصله ۵۰۰ متر مسیر را روی کابل نمایش دهد.

کیفیت تصویری که توسط این محصولات ارایه می شود بر اساس مگاپیکسل است.

این محصول به شکل های بالت و دام و از جنس پلاستیک و آلومینیوم به بازار عرضه شده است.

برای ضبط تصاویر دوربین های مدار بسته به دستگاه ضبط DVR نیاز است اما برای این محصول دستگاه ضبط DVR معمولی پاسخگو نیست و بایستی دستگاه ضبط مخصوص تهیه شود.

این نوع دوربین هم ضد آب بوده و امکان دید در شب نیز برای فاصله های گوناگون وجود دارد.

انواع دوربین مداربسته AHD

به طور کلی می توان مدل های مختلف این محصول را در سه دسته اصلی تقسیم بندی کرد و لازم به ذکر است که هر کدام از این مدل ها به دستگاه ضبط DVR مخصوص به خود نیاز دارند:

AHD ورژن 0.8 ، AHD ورژن 1.0 و AHD ورژن 2.0

نوع اول دارای تصاویری با وضوح 960 H می باشد، نوع دوم تصاویر HD را با کیفیت 720 P و نوع سوم تصاویر Full HD را با کیفیت 1080 P ذخیره می کند.

چه مکانی برای نصب دوربین مداربسته AHD مناسب است؟

از آن جایی که کیفیت تصاویر به فاصله بین دوربین و دستگاه ضبط یا مانیتور بستگی دارد لذا بهتر است که این فاصله تا حد امکان کم باشد. فاصله حداقل ۲.۵ متری مناسب می باشد.

نصب دوربین با فاصله کم از کابل های با ولتاژ بالا می تواند بر کیفیت تصاویر دوربین اثر بدی بگذارد.

اگرچه این محصولات ضد آب هستند اما نباید لنز دوربین در معرض مستقیم باران و برف و یا حتی نور خورشید باشد. لذا توجه به شرایط آب و هوایی در زمان نصب اهمیت دارد.

اگر دوربین را در پشت پنجره قرار بدهید بازتاب نور از پنجره بر روی لنز دوربین تاثیر گذاشته و کیفیت تصاویر ضبط شده را کم خواهد کرد.

قیمت و هزینه نصب دوربین مداربسته AHD چگونه است؟

بسیاری از کارشناسان قیمت هایی که برای این نوع محصولات مشخص شده است را در قیاس با دوربین های شبکه مقرون به صرفه می دانند و در برابر خواص و ویژگی هایی که این محصولات دارند به نظر می رسد خریدن آن ها و در عوض داشتن تصاویر با کیفیت تر و در مسافتی بیش تر از لحاظ اقتصادی توجیه دارد. در حقیقت قیمت آن ها بیش تر به نمونه های آنالوگ نزدیک است. قیمت ها بر اساس کیفیت مگاپیکسلی،‌ قابلیت داشتن دید در شب،‌ جنس بدنه و البته لنزی که دارند مشخص می شوند و همین موارد دلیل تفاوت قیمت ها هستند. که ما بایستی متناسب با بودجه ای که داریم و هدف مان از بین آن ها انتخاب کنیم. هزینه نصب کردن دوربین مداربسته AHD هم مانند سایرین بر اساس ارتفاعی که قرار است عملیات نصب صورت گیرد متفاوت خواهد بود. برای نصب در ارتفاع های بالاتر از ۳ متر بر هزینه اولیه به ازای هر متر، مبلغی اضافه خواهد شد.

برای خرید دوربین مداربسته AHD چه کنیم؟

انتخاب دوربین مداربسته AHD مناسب هم به اطلاعات خاص خودش نیاز دارد که شاید خیلی از ما آن ها را ندانیم. اما مراکز فروش این دوربین ها دارای واحد ها و قسمت هایی هستند که به صورت تلفنی مشاوره های لازم را در اختیار مشتریان قرار می دهد. لذا بهتر است که پیش از خرید حتما از این مراکز مشاوره های لازم را دریافت کنید تا در بین مصولات موجود بهترین مدل را و مناسب ترین نمونه که سازگار با بودجه تان باشد انتخاب کنید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون