دسته بندی ها

دوربین مدار بسته دید در شب Night Vision

فروشندگان و مجریان دوربین مدار بسته دید در شب Night Vision

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته دید در شبدوربین مدار بسته دید در شب (IR)، دوربین هایی است که بعد از ساطع کردن طیف مادون قرمز، امکان تصویر برداری در شب را فراهم میکند. امواج مادون قرمز با چشم قابل رویت نیست اما با فیلترهای تصویری تعبیه شده در دوربین دیدی در شب قابل شناسایی می شوند . نور مادون قرمز در مقایسه با نور مرئی برد کمتری دارد و امکان عبور از شیشه ضخیم در این حالت وجود ندارد و پرتو مادون قرمز تشخیص رنگ ها در دوربین مداربسته دید در شب را از بین می رود و تصاویر به صورت سفید و سیاه نمایش داده می شود .

در اطراف لنز دوربین مداربسته دید در شب تعدادی LED وجود دارد، این LED ها از خود نوری پخش نمی کنند و در واقع نور مادون قرمز دارند و LED کمی روشن می شود.مزایای دوربین مدار بسته دید در شب

سادگی: چون از تکنولوژی نسبتا پایینی برخوردار است، از این رو تولیدکنندگان اقدام به تولید می کنند.

هزینه پایین : امکان دید در شب با مادون قرمز یک قابلیت است و هزینه زیادی را برای داشتن این مزیت لازم نیست پرداخت کرد.

امکان دید در تاریکی مطلق : نور به وسیله LED دوربین ها تامین می شود از این رو به هیچ مقدار نوری برای دیدن تصاویر نیاز نیست .نقاط ضعف دوربین مدار بسته دید در شب

اشباع تصویر : از آنجا که تصویر به صورت سیاه و سفید نمایش داده می شود و چنانچه کسی به دوربین نزدیک شود ، صورت آنها روشن نمایش داده می شود و امکان تشخیص از بین می رود.

انعکاس روی سطح : امکان دیدن اجسام پشت شیشه کاهش پیدا می کند و یا پلاک خودرو به دلیل انعکاس امواج مادون قرمز روشن به نظر می رشد و امکان تشخیص پایین می آید .

برد پایین : برد مفید این نوع دوربین ها در شب بیشتر از 30 متر نیست و چنانچه محیط تاریک و باز باشد ، این برد کمتر نیز می شود .
تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره دوربین مداربسته دید در شب