دسته بندی ها

دوربین مداربسته دید در شب (دوربین مداربسته مجهز به مادون قرمز)

فروشندگان و مجریان دوربین مدار بسته دید در شب Night Vision

راهنمای خرید، بررسی و انتخاب انواع مدل های دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته دید در شب یکی دیگر از ادوات حفاظتی مدرن برای تامین امنیت فضاهای مختلف، در ساعات تاریک شبانه روز است. در ادامه به معرفی این محصول، بهترین نوع دوربین مداربسته دید در شب، انواع سیم کارت خور و قیمت انواع نمونه‌های آکبند و دست دوم آن خواهیم پرداخت. 

ادامه مطلب

فاکتورهای قابل توجه در هنگام خرید دوربین مداربسته دید در شب

قبل از این که محصول خریداری شود، لازم است تا فاکتورها و عواملی را مورد توجه قرار دهیم که در ادامه به برخی از مهمترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

بررسی وجود ویژگی‌های مد نظر مشتری، در دوربین انتخاب شده

بررسی وجود وضوح و کیفیت مطلوب، در فیلم‌ها و تصاویر دوربین

امکان ضبط صدا در هنگام فیلمبرداری

میزان پوشش تصاویر قابل ضبط توسط دوربین

امکان تصویربرداری بدون وقف در طول شبانه روز برای همه ایام هفته

اولین قدم در انتخاب دوربین مداربسته دید در شب، حصول اطمینان از خاصیت ضبط تصاویر در شب توسط دوربین است. سه نوع تکنولوژی برای تصویر برداری دوربین‌های موجود در بازار در شب ارائه شده است. این فن‌آوری شامل دوربین‌های مادون قرمز، دوربین‌های حرارتی یا ترمال و دوربین‌های کالرویو (colorvu) هستند. وجود LED مجهز به نور مادون قرمز در محصولات باعث می‌شود تا قابلیت ضبط تصاویر در فضاهای فاقد نور و تاریکی فراهم شود. البته فاصله ای که این تصاویر ضبط می‌شوند، بسته به خصوصیات دوربین در محصولات مختلف مقادیر متغیری است که بسته به نیاز مشتری انتخاب می‌شود. نوع دوم وجود فن‌آوری ترمال است که بر اساس تغییرات دمایی در محیط توسط حس‌گر دوربین تشخیص داده شده و منبع گرمایی مورد رصد قرار می‌گیرد. در نوع سوم دوربین‌ها یا انواع کالرویو بر خلاف انواع قدیمی‌تر این امکان فراهم شده تا تصاویر به صورت رنگی و با کیفیت مطلوب ضبط شوند.

عوامل تعیین کننده عملکرد صحیح دوربین مداربسته دید در شب

به طور کلی کیفیت عملکرد دوربین دید در شب به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از مهمترین آن‌ها برای شناخت بهتر و آگاهی بیشتر مشتریان شامل موارد زیر است.

کیفیت دوربین که به طور مستقیم با بودجه مشتری در ارتباط است و مسلما برای تهیه انواع با کیفیت باید بودجه کافی در نظر گرفت. هر چقدر دوربین با کیفیت‌تر باشد تصاویر بهتر و واضح‌تری ضبط می‌شود. البته علاوه بر بودجه کارایی مورد نظر مشتری نیز در تعیین نوع دوربین انتخابی مطرح است.

رزولوشن یا وضوح تصویر ضبط شده دیگر عامل مهم در تعیین کیفیت عملکرد دوربین مداربسته دید در شب است. چرا که ضبط تصاویر غیر واضح عملا کارکرد دوربین را زیر سوال می‌برد. برای همین این فاکتور مهم در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد. در حال حاضر انواع HD با دوربین‌های 2، 4 و 5 مگاپیکسل گزینه‌های مناسبی به حساب می‌آیند.

فاصله کانونی مهمترین فاکتور تعیین کننده در در تعیین کیفیت دوربین مداربسته دید در شب، است. این فاصله بر حسب میلی‌متر اندازه گیری می‌شود. دو نوع فاصله کانونی ثابت و متغیر وجود دارد. فاصله کانونی ثابت در لنزهای ثابت دوربین و فاصله کانونی متغیر در انواع دوربین‌های IP varifocal وجود دارند. مقدار فاصله کانونی با وسعت میدان دید رابطه عکس دارد به عبارتی فاصله کانونی کمتر میدان دید بزرگتر و فاصله کانونی بیشتر میدان دید کوچکتری را فراهم می‌کند.

محل استقرار دوربین به طور صحیح مهمترین قسمت اجرایی کار است هر گونه اشتباه در انتخاب محل دوربین مداربسته دید در شب انتخاب صحیح سایر گزینه‌های ذکر شده در بالا را ناکارآمد می‌کند. یعنی هر چند دوربین دارای کیفیت، وضوح تصویر بالا و فاصله کانونی مناسب بوده اما در جای نامناسبی قرار گیرد، نتیجه درستی نخواهد داشت. برای همین توصیه می‌شود محل انتخاب شده برای نصب دوربین دید در شب عاری از هر گونه مانع در میدان دید دوربین باشد. به علاوه زاویه نصب به نحوی در نظر گرفته شود تا در صورت تابش مستقیم نور دید دوربین کور نشود.

تقسیم بندی انواع دوربین مداربسته دید در شب بر اساس فاصله ضبط تصاویر

دوربین مداربسته دید در شب کوتاه برد از نمونه‌های ارزان محصولات به شمار می‌آیند، منظور از کوتاه برد بودن این محصولات قابلیت تصویربرداری دوربین در حالتی است که جسم در فاصله کمی از آن قرار دارد.

دوربین مداربسته دید در شب میان برد از نمونه‌هایی هستند که اگر چه دید وسیعی ندارند اما بنا بر درخواست مشتری کابردهای خاص خود را دارند.

دوربین مداربسته دید در شب با برد بالا بهترین محصولات در نوع خود هستند که بالاترین کیفیت را دارند و البته از نمونه‌های گران به حساب می‌آیند.

بهترین مدل‌های دوربین‌ مداربسته دید در شب موجود در بازار

از نمونه‌های شناخته شده دوربین مداربسته دید در شب به برندهای هایک ویژن، سامسونگ، داهوا، پاناسونیک، تیاندی، مکسرون می‌توان اشاره کرد که همه این برندها به تکنولوژی IR-cut مجهز هستند. این امکان سبب می‌شود که در نور روز با حذف نور مادون قرمز کیفیت و رنگ بندی تصاویر در روز حفظ شود.

برخی از انواع دوربین‌ مداربسته دید در شب مجهز به ویژگی‌ها و تجهیزات اضافه‌تری هستند که کیفیت و رزولوشن را افزایش می‌دهند. این ویژگی‌ها شامل فن‌آوری کاهش‌دهنده تاری در تصاویر، سنسورهای منحنی شکل برای بیشتر شدن زاویه دید و لامپ LED برای تامین نور بیشتر برای دید هستند.

قیمت انواع دوربین دید در شب سیم کارت خور موجود در بازار برای نمونه‌های آکبند از قیمت بیش از 700000 تومان شروع شده و برای نمونه‌های دست دوم شروع این قیمت‌ها از حدود 500000 تومان است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره دوربین مداربسته دید در شب