دسته بندی ها

دوربین مداربسته سونی

فروشندگان و مجریان دوربین مداربسته سونی

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل دوربین مداربسته سونی

امروزه شرکت های مختلفی دوربین های مدار بسته تولید می کنند و در این میان، شرکت سونی یکی از شرکت های مطرح است. دوربین های مداربسته سونی برای کاربرد های امنیتی و نظارتی منازل، ساختمان های تجاری، کنترل ترافیک، حفظ امنیت فضای مورد نظر، کنترل پارکینگ و ... مورد استفاده قرار می گیرند. شایان ذکر است، کیفیت ساخت لنز های دوربین های مداربسته سونی در میان سایر برندهای معتبر بسیار عالی و چشم گیر می باشد. دوربین های مداربسته سونی در فضای مورد نظر به صورت ثابت نصب می شوند و از این طریق تصاویر و اطلاعات را برای سرور ارسال می کنند. همچنین می توان دوربین های سونی را در هر زاویه و جایگاهی که نیاز است نصب کرد و آن ها را از راه دور توسط سیستم مخصوص کنترل کرد. از این دوربین‌ها می توان در فضای سرپوشیده درون ساختمان و فضای باز خارج از ساختمان استفاده کرد. دوربین‌های مداربسته سونی همانند سایر برندهای این نوع دوربین، دارای تکنولوژی آنالوگ و دیجیتال (تحت شبکه) می باشند. به علاوه از لحاظ شکل ظاهری و قابلیت‌های مختلف دارای انواع متنوعی از قبیل دوربین دید در شب، دام، باکس، اسپید دام، بولت، دوربین مداربسته4K ، دوربین مداربسته ptz  و ... می باشند. لازم به ذکر است، بعضی از مدل های دوربین های مداربسته سونی قابلیت اضافه کردن لنز و یا تعویض لنز را دارند. از دیگر قابلیت‌های دوربین های مداربسته سونی این است که برخی از مدل های آن، در برابر رطوبت مقاوم بوده و می توان در مناطقی که دارای آب و هوای شرجی و بارانی هستند، از این دوربین ها استفاده کرد.
قیمت دوربین های مداربسته سونی بر اساس نوع چیپست به کار رفته در آن و میزان رزولوشون دوربین متغیر می باشد. کیفیت ساخت و تصاویر دوربین های سونی بسیار عالی بوده و به همین دلیل قیمت آن ها در مقایسه با سایر برند ها تا حدی بالاتر است. با این حال می توان این تفاوت قیمت را به خاطر کیفیت بالای این برند نادیده گرفت. شرکت سونی بیشتر در راستای دوربین های مداربسته دیجیتال یا تحت شبکه فعالیت می کند و آن ها را در سری های مختلف و با تفاوت هایی (بسته به نیازهای مختلف افراد و کاربری ها) روانه بازار می کند، تا هر فرد بنا به نیاز خود دوربین مورد نظر را به راحتی انتخاب کرده و خریداری نماید. یکی دیگر از انواع متنوع دوربین‌های مداربسته سونی، دورببین مداربسته دید در شب است. از دوربین های مداربسته دید در شب سونی (به دلیل کیفیت بالایی که در ساختار لنز آن ها وجود دارد)، می توانید با آسودگی خاطر استفاده کنید. تصاویر ارسالی این دوربین ها در شب از کیفیت بالایی برخودار است و این دوربین‌ها مجهز به سنسور تشخیص حرکت بوده و از این رو هیچ جنبشی از لنزهای قوی این نوع دوربین پنهان نمی ماند.


انواع مدل های دوربین مداربسته سونی


دوربین‌های مداربسته سونی دارای انواع مختلف با کارآیی های مختلفی می باشد. ما در اینجا به چند نوع از آن ها اشاره می کنیم.


- دوربین مداربسته سونی  ptz


این مدل دوربین های سونی تحت شبکه می باشند و به دو صورت Stand alone و Network based طراحی و استفاده می شوند. این دوربین ها بهترین ارسال و انتقال را در بستر دوربین تحت شبکه دارند. همچنین این دوربین ها قابلیت چرخش و بزرگ نمایی داشته و می توان برای حرکت این دوربین الگوی حرکتی نیز تعریف کرد. به علاوه می توانند اتوماتیک تصویر را روشن کرده و به صورت اپتیکال تصویر را تا 30 برابر بزرگتر کنند. از این دوربین هم در فضای داخلی ساختمان و هم در فضای بیرونی می توان استفاده کرد.


- دوربین مداربسته سونی 4K


دوربین های مداربسته سونی 4K به تکنولوژی روز دنیا مجهز شده اند. این تکنولوژی باعث شده کیفیت تصاویر فوق العاده و حیرت انگیز شوند. این دوربین دارای رزولوشن بالای تصویر می باشد و در عین حال می تواند تصاویر با کیفیت بالا را در حجم کمتری ارائه دهد. امنیت این دوربین ها بسیار بالا بوده و حتی جزئی ترین چیزها را ثبت می کنند. با همه مزایایی که ذکر شد، این دوربین دارای قیمت بالایی بوده و اجزای جانبی آن نیز قیمت بالایی دارند. پس اگر فاکتور قیمت در انتخاب شما تأثیرگذار است، دور این دوربین مداربسته حرفه‌ای را خط بکشید.


- دوربین مداربسته سونی وری فوکال


در واقع دوربین های مداربسته وری فوکال، همان دوربین های مداربسته عادی هستند که یک قابلیت اضافه دارند. این تکنولوژی اضافه در همه شکل های دوربین مثل دام، باکس، دید در شب و ... قابل اجراست و فقط مخصوص نوع خاصی از دوربین های مداربسته نیست. در لنز دوربین های وری فوکال فاصله کانونی آن ها متغیر است و این موضوع باعث می شود که زوایه و عمق دید نیز متغیر باشد. در نظر داشته باشید که می توان متناسب با فضای مورد نظر، فاصله کانونی را تنظیم کرد. در دوربین های وری فوکال می توان تصاویر را با شفافیت و وضوح عالی بزرگ نمایی کرد و این نوع بزرگ نمایی تحت هیچ شرایطی باعث افت کیفیت تصویر نمی شود. نوع زوم و بزرگنمایی در دوربین وری فوکال از نوع اوپتیکال یا نوری است. همچنین توجه داشته باشید که وری فوکال بودن لنز دوربین های مداربسته در قیمت آن ها تفاوتی ایجاد نخواهد کرد. پس با خیال راحت این دوربین را خریداری کنید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون