دسته بندی ها

فروش انواع دیوار کاذب کناف ارزان قیمت

فروشندگان و مجریان

 • - مجری انواع سقف های کناف شامل سقف های شبکه 60 *60 ، سقفهای دکوراتیو و نور مخفی - مجری انواع دیوار های کناف شامل انواع دیوار های پوششی، دیوار های جداکننده، پارتیشن و دیوارهای دکوراتیو
  آدرس: گیشا

راهنمای خرید و اجرای دیوار کاذب کناف

دیوار کاذب یکی از اساسی ترین عناصر و المان های فضاسازی در هر ساختمان محسوب می شود. با توجه به نیازها و درخواست های متفاوت ساکنان و یا تمایل به شخصی سازی فضا و الزامات فضاسازی در محیط های داخلی مختلف، راهکارهایی مانند نصب پارتیشن  و دیوار کاذب برای فضاهای مسکونی، اداری و ...  ارائه شده است.

دیوار کاذب که با نام اولین شرکت تجاری ارائه دهنده آن (کناف) نیز شناخته می شود، به نسبت پارتیشن بندی جدیدتر بوده و مزایا و ویژگی های منحصر به فردی دارد. دیوار کاذب را می توان در حین ساخت ساختمان و یا در هر زمانی پس از ساخت ساختمان اجرا کرد و می توان گفت این محصول محدود به زمان ساخت ساختمان نیست و می توان در هر زمانی پس از ساخت ساختمان، آن را اجرا کرد.

دیوار کاذب در طراحی داخلی ساختمان ها، فضاهای اداری، رستوران ها و اماکن عمومی، پارتیشن بندی های نمایشگاهی و در نهایت هر فضاسازی داخلی به کار می رود و ویژگی های مثبت آن، این گزینه را به عنصری کاربردی و متمایز در فضاسازی، ساختمان سازی و دکوراسیون و طراحی داخلی تبدیل می کند.

دیوار کاذب از قاب های مخصوص و روکش گچی یک یا چند لایه ای تشکیل شده است و روی آن متریال های مختلفی اجرا می شود. ساختار دیوار کاذب آن را به سازه ای سبک وزن تبدیل می کند که از لحاظ کاهش بار ساختمان، مزیت مهمی به حساب می آید. سطح صاف و یکدست روی دیوار کاذب، این سازه را به زیرساخت مناسبی برای رنگ، کاشی کاری و کلیه فعالیت های قابل اجرا بر روی دیوار تبدیل می کند.

این سازه می تواند به صورت پیش ساخته به محل مورد نظر انتقال داده شود و در نهایت پیاده سازی شود و یا اینکه در محل مورد نظر اجرا شود که در مورد در نمونه های سفارشی و دکوراتیو بیشتر صورت می گیرد.

دیوار کاذب می تواند بر روی دیوار های اصلی ساختمان اجرا شود و یا اینکه به عنوان جداکننده، بدون اتصال به دیوار دیگری به عنوان پایه کار، پیاده سازی شود.

در کل چهار دسته بندی برای این دیوار ها، بنا بر کاربرد و نوع اجرا در فضای مورد نظر وجود دارد :

 • به عنوان پارتیشن و جدا کننده
 • به عنوان عنصر دکوراتیو
 • در نقش عایق صوتی و حرارتی
 • به عنوان پوشاننده دیوار اصلی (لاینینگ)

دیوار کاذب علاوه بر ویژگی های کاربردی مانند عایق بودن و ضد زلزله بودن، نمای زیبایی نیز به محیط می بخشد و این امتیازات در کنار هم، این محصول را به بهترین گزینه موجود برای اهداف مختلف تبدیل می کند.

دیوار کاذب دست طراحان داخلی را بدون نگرانی از بابت نکات فنی ساختمانی، اجرا پذیر بودن یا نبودن و موارد دیگر، باز می گذارد. طرح های موجود دیوار کاذب دارای تنوع بسیار بالایی است و انعطاف پذیری بالای آن، امکان اجرای طرح های پیشنهادی و جدید را نیز فراهم می کند و به نوعی امکان سفارشی سازی فضای مورد نظر را فراهم می کند.

از لحاظ ساختمان سازی، دیوار کاذب به علت وزن کم در حمل و نقل، موجب کاهش هزینه‌های اجرا می شود،  پس از اجرا نیز به علت کاهش وزن وارده بر کل ساختمان، این سازه به عنوان نقطه قوت بنا محسوب می شود. این وزن کم، خسارات مالی و جانی ممکن در اثر وقوع زلزله را کاهش می دهد. علاوه بر این ساختار آن محل مناسبی برای اجرای تاسیسات برقی و لوله کشی و مکانیکی است. فضای خالی داخل این دیوارها، برای اجرای عایق های صوتی و حرارتی بسیار مناسب است و همین ویژگی، دیوارهای کاذب را به گزینه مناسبی برای پارتیشن بندی فضاهای اداری با قابلیت آکوستیک سازی تبدیل می کند.

نکات مهم در اجرا و پیاده سازی دیوار کاذب

 • تمیز بودن سطح اجرای دیوار کاذب از هرگونه لک، چربی، آلودگی
 • انتخاب طرح مناسب با سبک معماری در نمونه های دکوراتیو
 • اجرای دیوار کاذب و تاسیسات داخل آن توجه افراد متخصص و با تجربه
 • مشورت با طراح داخلی و ارائه دهندگان دیوار کاذب در مورد انتخاب مکان مناسب اجرای دیوار،تناسب آن با محیط و موارد فنی دیگر
 • در نظر گرفتن اصلی ترین کاربرد دیوار( آکوستیک بودن ، دکوراتیو بودن و یا به عنوان جدا کننده) و به اشتراک گذاشتن این نکته با ارائه  دهندگان و مجریان دیوار

مزایای انواع دیوار کاذب کناف


 • دسترسی آسان به تاسیسات به کار رفته و اجرا شده در داخل دیوار کاذب
 • هزینه پایین تعمیر و نگه داری به نسبت دیوار معمولی
 • وزن بسیار کم و ضد زلزله بودن
 • بستر مناسب برای اجرای عایق های صوتی و حرارتی
 • مناسب برای رنگ کاری، کاشی و سرامیک کاری و هر فعالیت تزئینی قابل اجرا بر روی دیوار
 • پارتشین بندی و تقسیم بندی فضاهای داخلی در کمترین زمان با بیشترین کارایی
 • تنوع بالای طرح، بافت و رنگ به علت امکان اجرای پوشش های گوناگون (رنگ،کاشی،MDF و ... بر روی آن
 • بهترین گزینه برای اهداف دکوراتیو با قابلیت اعمال نورپردازی توکار و داخلی
 • امکان ترکیب طرح ها و بافت های متنوع موجود برای اجرای یک دیوار کاذب
 • مناسب برای اجرا بر روی هر سطح و یا هر فضای داخلی با هر کاربرد و سبک معماری
 • راحتی اجرا، بازسازی تعمیر و حتی تغییر موقعیت و ساختار دیوار کاذب در صورت تمایل
 • انعطاف پذیری و قابلیت پیاده سازی طرح های متنوع انحنا دار و هندسی فرم کلی دیوار کاذب
 • مناسب برای فضاهای داخلی با شرایط خاص مانند آشپزخانه و ... که رطوبت بالایی دارند و یا امکان احتراق در آن ها وجود دارد و یا اینکه در تماس مداوم با آب و رطوبت قرار دارند
 • زمان اجرای دیوار کاذب به نسبت دیوار های معمولی در زمان ساخت ساختمان، پایین است و این امر موجب صرفه جویی در وقت و هزینه های ساخت و ساز می شود.
 • در بر داشتن ویژگی های مثبت ساختمان سازی و دکوراسیون و طراحی داخلی در کنار هم

دیوار کاذب کناف چیست ؟

دیوار کاذب دیوار غیر باربری است که برای تقسیم فضا در داخل ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع دیوار ها در مقایسه با دیوار های سنتی بسیار سبک هستند و بار مرده ساختمان را کاهش می دهند و تاثیر نیروی زلزله را بر روی ساختمان کم می کنند. طراحی دیوار کاذب می توان بنا به سلیقه افراد با اشکال گوناگون و دکوراتیو ایجاد گردد. ساختار سریع و کار آمد برای بازسازی دیوارهای قدیمی و پوشش دیوارهای بنایی جدید و بهسازی صوتی و حراتی ساختمان می باشند که ساختار آن از یک لایه پنل گچی استفاده می شود . از دیوار کاذب برای تزئین ساختمان به صورت دیوار کاذب دکوراتیو استفاده میشود. دیوار کاذب در دو نوع دیوارهای پوششی و دیوارهای جداکننده اجرا میشوند .

انواع دیوار کاذب : دیوار پوششی بدون سازه، دیوار پوششی با سازه .
- دیوار کاذب پوششی بدون سازه: در ساختار آن از یک لایه پنل گچی استفاده شده و بدون زیر سازی فلزی و به وسیله چسب مخصوص مستقیما به دیوار زمینه وصل می شود. درزهای آن میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه که مخصوص این کار است درزگیری می شود و در آخر کار سطحی یکپارچه حاصل میشود. سطحی که به دست آمده قابلیت اجرای رنگ، کاغذ دیواری و ... را دارد .
- دیوار کاذب با پوششی با سازه: بر دو نوع متصل به دیوار زمینه و مستقل از دیوار زمینه .
متصل به دیوار زمینه: ساختار پنل های گچی بر روی یک سازه فلزی که به دیوار زمینه متصل می شوند پیچ می شوند. فاصله آزادی بین صفحات و دیوار زمینه وجود دارد که این فضا برای تاسیساتی مثل نصب عایق، تاسیسات الکتریکی و .. بسیار مناسب است .
دیوار پوششی با سازه مستقل از دیوار زمینه: به لحاظ ساختاری مشابه دیوارهای پوششی با سازه مستقل از دیوار زمینه است با این تفاوت که پنل های آن در یک سمت ساختار نصب میشوند .

مزایای دیوار کاذب


1- سبک بودن
2- عایق حرارتی ، صوتی و رطوبت است
3- نصب سریع و آسان
4- ترمیم و تعویض در صورت امکان به راحتی انجام می شود
5- بهره بردای سریع از فضا
6- برای شکل گیری دیوارهای قوس دار در معماری استفاده می شود.

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره دیوار کاذب