دسته بندی ها

بالکن شیشه ای |شیشه بالکن

فروشندگان و مجریان بالکن شیشه ای

راهنمای خرید، بررسی و انتخاب انواع مدل های بالکن شیشه ای

زندگی های امروزی تا اندازه زیادی خلاصه شده است در آپارتمان های کوچک. این روز ها کم تر خانه ای را در شکل و شمایل قدیمی و دارای حیاط می بینیم. سهم همه اعضای آپارتمان خلاصه می شود در یک حیاط کوچک که اغلب نمی توان خیلی هم روی آن حساب کرد. اما انسان ها همگی طبیعت و زیبایی های طبیعی را دوست دارند و به همین دلیل ساختن بالکن ها برای استفاده از هوای آزاد و نور خورشید و البته تماشای زیبایی های اطراف ساختمان رواج پیدا کرده است. حتی اگر سهم مان از دیدن آسمان به همین تراس های کوچک محدود شود ولی باز بودنش از نبودنش خیلی بهتر است. تراس ها از قدیم تا به امروز در انواع و اقسام مدل ها و معماری های متفاوت ساخته شده اند و هر چه پیش تر می رویم بر زیبایی آن ها افزوده می شود. در ادامه به معرفی یکی از انواع بالکن های مدرن و جدید می پردازیم. بالکن هایی که عمده متریال مورد استفاده در آن ها شیشه است. بالکن شیشه ای یا اجرای محفظه شیشه ای برای بالکن این روز ها طرفداران زیادی در صنعت ساختمان سازی پیدا کرده است که در ادامه به معرفی و بررسی آن می پردازیم. 

ادامه مطلب

بالکن شیشه ای چیست؟

منظور از بالکن شیشه ای محصور کردن فضای بالکن خانه با استفاده از شیشه های مخصوص است. استفاده از شیشه هم زیبایی بالکن را چندین برابر می کند و هم موجب می شود که بتوان از بالکن در فصل هایی هم که هوا سرد است به راحتی استفاده کرد و از آن جا فضایی دنج و راحت ساخت برای استراحت و تماشای منظره بیرون ساختمان. تراس شیشه ای نمای خیلی زیبایی به ساختمان می دهد. برای ساختن بالکن شیشه ای از شیشه بالکن استفاده می شود. بالکن شیشه ای ریلی (تاشو) یکی از انواع پر کاربرد این بالکن ها است.

بالکن شیشه ای ریلی (تاشو)

این محصول ساختمانی که خیلی هم از عمر آن نمی گذرد یکی از انواع پر طرفدار و پر کاربرد به شمار می آید زیرا برای فضا های کوچک هم استفاده می شود. از این محصولات شیشه ای که به آسانی به یک سمت جمع می شوند می توان نه فقط برای بالکن بلکه برای استخر و آلاچیق ها هم استفاده کرد. مکانیزم بالکن شیشه ای ریلی به این صورت می باشد که پانل اول در یک قسمتی ثابت می شود و بقیه صفحات به صورت ریلی حرکت می کنند. شیشه ای که برای ساختن این محصولات مورد استفاده قرار می گیرد شیشه سکوریت نشکن است. باید توجه داشت که ضخامت شیشه های مورد استفاده هم اهمیت دارد که عموما 8 میلی متر است. مزیت بالکن شیشه ای تاشو این است که می توان صفحات را در صورتی که کثیف شوند به آسانی تمیز کرد. چون دسترسی کامل به آن ها وجود دارد. برای ساختن این شیشه بالکن ها باید حتما با کارشناسان و طراحان متخصص مشورت شود. فضایی که می خواهیم شیشه بالکن را نصب کنیم باید به اندازه کافی باشد تا مانع حرکت صفحات نباشد. عملیات ساخت و نصب توسط کارشناسان به آسانی انجام پذیر است.

استفاده از شیشه بالکن چه مزیت هایی دارد؟

پوشاندن بالکن با شیشه در درجه اول این که موجب می شود گرد و غبار و آلودگی کم تری به داخل ساختمان راه پیدا کند و در نتیجه جلوی آلودگی ها را می گیرد. این موضوع در شهر های بزرگی مثل تهران اهمیت زیادی دارد.

این شیشه ها مانند یک عایق صوتی خیلی خوب عمل می کنند و جلوی ورود سر و صدا های مزاحم را به داخل ساختمان می گیرند و در نتیجه امنیت بیش تری را فراهم می کنند.

استفاده از شیشه بالکن نمای ساختمان را خیلی زیبا تر از حالت اولیه آن می کند که این زیبایی واقعا قابل تشخیص است.

اگر اهل گل و گیاه باشید و به این موجودات زیبا علاقه داشته باشید با استفاده از شیشه بالکن می توان فضای بسیار خوبی ساخت برای پرورش گل ها و گیاهان.

ورود حشرات موذی و جانوان یکی دیگر از مشکلاتی است که با نصب شیشه های مخصوص برای بالکن از بین می رود. بالکن شیشه ای خانه را از ورود هر موجود مزاحمی امن نگه می دارد.

تراس های شیشه ای بالای 60 درصد عایق حرارت می باشند و در نتیجه موجب صرفه جویی در مصرف انرژی هم می شوند.

شیشه بالکن حریم تقریبا امنی برای ساکنین خانه فراهم می آورد و در نتیجه موجب می شود که بتوان استفاده خیلی بهتری از فضای بالکن داشت. در ساختمان های امروزی که خیلی از خانه ها مشرف به هم ساخته می شوند این موضوع اهمیت خیلی زیادی دارد و بهترین راه برای استفاده مفید و مناسب از فضایی است که عملا می تواند بدون استفاده باشد. در حالت معمول در هر خانه ای چندان استفاده ای از از فضای بالکن نمی شود و در خیلی از موارد مانند انباری است.

بالکن شیشه ای در کجا ها کاربرد دارد؟

از نصب شیشه های بالکنی برای استفاده از فضای بالکن نه فقط در منازل و ساختمان های مسکونی بلکه در ادارات و شرکت ها هم استفاده می شود. خصوصا در ساختمان هایی که با محدودیت فضا مواجه هستیم و در داخل ساختمان جای کافی وجود ندارد.

می تواند با این ایده از فضای بالکن هم به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و لذت برد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره بالکن شیشه ای