دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

چگونه حمامی با دکوراسیون داخلی ارامش بخش داشته باشیم؟

undefined
Sakhtemoon
چگونه حمامی با دکوراسیون داخلی ارامش بخش داشته باشیم؟

دکوراسیون داخلی حمام تاثیر بسزایی بر روی آرامش و راحتی آن می گذارد از این رو باید توجه ویژه ای نسبت به المان های مصرفی در دکوراسیون این فضا نشان داد.


دکوراسیون داخلی حمام، یکی از مواردی است که به علت دور از دید بودن آن به نسبت سایر فضاها، مورد کم لطفی قرار گرفته است. این فضا علاوه بر نقش ایجاد محیطی برای شست و شوی فردی، محلی است که در صورت داشتن شرایط مناسب، می توانید در پایان یک روز پرکار، در آن خستگی خود را کاهش داده و آرامش فکری و فیزیکی برای خود فراهم کنید. یک چیدمان و دکوراسیون داخلی مناسب برای داشتن حمام آرامش بخش و منظم در این راستا، می تواند این شرایط را برای شما فراهم کند. در این مقاله وبسایت ساختمون می توانید راهکارها و ترفند های برای داشتن حمامی با دکوراسیون داخلی منظم، زیبا، کاربردی و آرامش بخش را مشاهده کنید.


پرهیز از ایجاد فضای شلوغ

با توجه به محدود بودن فضای اکثر حمام ها، شلوغ بودن آن ها مناسب نیست و تاثیر منفی در ایجاد فضای آرامش بخش دارد. استفاده از قفسه های درب دار، کابینت های زیر سینک برای ذخیره سازی و در نهایت مرتب نگه داشتن محیط، کمک زیادی به رفع این مشکل می کند. مواردی مانند قفسه حوله ها، چیدمان حوله ها و ... نیز تاثیر زیادی در مرتب نشان دادن دکوراسیون داخلی حمام و زیبایی ظاهری و نمای آن دارد.

رنگ های مناسب برای حمام

انتخاب رنگ های آرامش بخش و خنثی، کمک زیادی به ایجاد فضای متوازن و آرامش بخش می کنند. سعی کنید تا جای ممکن از رنگ های ملایم و روشن استفاده کنید و در انتخاب رنگ های سایر وسایل و موارد موجود نهایتا در دکوراسیون داخلی حمام دو و یا سه رنگ، با غالب بودن یک رنگ واحد را داشته باشید.

نورپردازی مناسب را فراموش نکنید

عدم وجود نور کافی در حمام، از عمده ترین ایرادات در دکوراسیون داخلی این فضا است. استفاده از ترکیب رنگی نور مناسب با غالب بودن رنگ زرد، کمک زیادی به ایجاد فضای آرامش بخش در دکوراسیون حمام کند. سعی کنید نورهای غیر متمرکز با حفظ نکات ایمنی در حمام ایجاد کنید و جلوه خیره کننده ای فراهم کنید. این نورپردازی می تواند در بخش روشویی، درون سقف و یا سقف کاذب، بالای اتاق دوش و بالای آیینه دیواری شما در حمام تان باشد.

فضا سازی مناسب

می توانید با کمی هوشمندی و انتخاب های حرفه ای، از این طریق دکوراسیون داخلی حمامی رویایی داشته باشید. ایجاد فضای متمایز برای حمام کردن و در کنار آن فضاهای دیگر برای تردد، قرار دادن سینک روشویی و یا فضای نگه داری وسایل، از اهداف ایجاد پارتیشن بندی و فضاهای متمایز از هم است. ایجاد اتاق دوش می تواند به خوبی به ایجاد این فضاسازی کمک زیادی کند. در مورد حمام هایی که دارای وان هستند، این فضاسازی به صورت پیش فرض وجود دارد و باید در مورد موقعیت دیگر وسایل، توجه زیادی داشته باشید.

یک سبک واحد را دنبال کنید

مانند هر فضایی، پایبند بودن به یک سبک دکوراسیون داخلی واحد، از لحاظ بصری آرامش بخش و متوازن تر است. این تناسب را باید در انتخاب شیرآلات، مدل سرویس بهداشتی حمام در صورت وجود، اکسسوری های موجود، طرح کاشی ها، مدل کفپوش ها (کفپوش اپوکسی)، مدل اتاق دوش و یا وان و در نهایت روشویی رعایت نمایید.

شیرآلات مناسب

اندازه، ابعاد، کاربرد و در نهایت تناسب سبک آن با سبک حمام همگی اهمیت زیادی بر روی ایجاد دکوراسیون داخلی مناسب و دلنواز دارند. بهتر است برای حمام هایی با سبک مدرن، از نمونه های بدون طرح و مینیمال استفاده شود و نمونه های پر نقش و نگار و کار شده را صرفا برای حمام هایی با سبک کلاسیک و لوکس به کار ببرید. در این صورت، سایر وسایل و موارد را ساده تر انتخاب کنید.

روشویی مناسب و متناسب

روشویی های متناسب از لحاظ سبک، اندازه و فرم با سبک دکوراسیون داخلی حمام و سایر وسایل، تاثیر زیادی بر روی فضای موجود دارند. می توانید برای چندکاره کردن و کاربردی تر کردن این وسیله، از نمونه های کابینت دار آن استفاده کنید. از این طریق، با استفاده از فضای موجود در داخل کابینت روشویی، می توانید سازماندهی مناسبی برای نگه داری وسایل شوینده در حمام نیز داشته باشید و از فضای مختص روشویی حداکثر استفاده را ببرید. تناسب رنگ کاسه روشویی با رنگ کاشی های کف و دیوار، اهمیت زیادی دارد. سعی کنید رنگی خنثی، هم خانواده و یا متناسب با رنگ غالب فضای حمام را برای روشویی و کاسه آن در نظر بگیرید.

قدرت اکسسوری و وسایل تزیین را دست کم نگیرید

استفاده از اکسسوری های محدود اما زیبا، تاثیر مثبتی بر روی جو و اتمسفر موجود دارد. شمع های معطر، وسایل نورپردازی زیبا، مجسمه های کوچک، از مواردی هستند که این قابلیت را دارند، در دکوراسیون داخلی حمام مورد استفاده قرار گیرند. می توانید این اکسسوری ها را بر روی قفسه ها و شلف های دیواری، روی قفسه های بالای روشویی و یا در گوشه روشویی در صورت امکان قرار دهید. این اکسسوری های می توانند از مواردی باشند که شما با سلیقه شخصی خود انتخاب کرده اید و از این طریق، حمام شما را خودمانی تر و دلنشین تر کنند. علاوه بر این می توانید فراتر از این بروید و از گلدان های گل کوچک و مناسب در گوشه حمام در کنار روشویی یا در هر فضای مناسب دیگر استفاده کنید و طراوت و زیبایی طبیعی را در حمام خود جای دهید.

به کار بردن چوب یا پترن چوب

این عنصر به تنهایی می تواند گرما، دلنشینی و آرامش زیادی را برای هر فضایی فراهم کند. خوشبختانه امروزه نمونه های چوب مقاوم در برابر آب و رطوبت وجود دارند و شما می توانید با به کار گیری آن ها به عنوان دیوارپوش کنار وان و یا کفپوش زیر بخش وان، از آن بهره ببرید. علاوه بر این می توانید در انتخاب روشویی از نمونه هایی با کابینت طرح چوب استفاده کنید. نمای طبیعی و دلنواز ایجاد شده از طریق این روش ها به شما حمامی با دکوراسیون داخلی زیبا، منحصر به فرد و استثنایی ارائه می دهد.

کاشی های جذاب

امروزه طرح ها و فرم های بسیار متنوعی از کاشی های مخصوص دیوار و یا کف حمام وجود دارند که می توانند به تنهایی نمای حمام تان را متحول کنند. می توانید با کمی بررسی و مشورت، انتخاب های متناسب و متنوعی برای کاشی های حمام تان داشته باشید که به شما فضایی منحصر به فرد ارائه می دهد.

تمیز نگه دارید

در نهایت، با رعایت تمامی موارد ذکر شده، در صورت عدم رعایت تمیزی فضای حمام، این محیط نه تنها برای شما آرامش بخش نخواهد بود، بلکه ممکن است باعث مریض شدن شما هم بشود. تمیز نگه داشتن دیوارها و کف از لک های آب و رسوبات، تمیز نگه داشتن اتاق دوش، روشویی و سایر موارد موجود تاثیر زیادی بر روی نمای نهایی فضای حمام دارند. علاوه بر این می توانید در انتخاب روشویی از نمونه هایی با کابینت طرح چوب استفاده کنید.

ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 امتیاز ۱ز ۰ آراء