دسته بندی ها

فروشندگان انواع پارتیشن نو و دسته دوم

فروشندگان و مجریان لیست انواع مدل های پارتیشن ، فروشندگان پارتیشن ، قیمت پارتیشن

راهنمای بررسی و انتخاب قبل خرید پارتیشن

پارتیشن : قسمت بندی محوطه داخلی، به گونه ای مطلوب و برای داشتن فضایی با کارآیی بیشتر، را پارتیشن می‌گویند. این محصول علاوه بر جداسازی فضای داخلی، می‌تواند گزینه مناسبی برای دکوراسیون فضا باشد. به علاوه شما می توانید با استفاده از پارتیشن، دکوری خاص و جذاب داشته باشید. پارتیشن ها دو نوع تک جداره و دو جداره هستند. جنس پارتیشن دو جداره و تک جداره می‌تواند از انواع چوب، آلومینیوم، شیشه، پنل‌های پی وی سی و غیره تشکیل شود. پارتیشن، در فضاهای مختلفی از قبیل منازل، ادارات و بیمارستان ها قابل استفاده است. این محصول دارای اندازه و ارتفاع های مختلفی است که می توان بر اساس نیاز خود و فضای مورد نظر، نوع آن را انتخاب کرد. یکی از مزیت های این محصول این است که شما می توانید قسمت های بزرگ فضای داخلی، مانند فضای اداری یا مسکونی را، بدون اینکه ملزم به پرداخت هزینه های بالایی باشید، به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید. پارتیشن دارای دو نوع ثابت و متحرک است و این انتخاب با توجه به نیاز و کاربرد موردنظر صورت می‌پذیرد.


مزایا و معایب پارتیشن تک جداره و دو جداره

پارتیشن تک جداره را می توان با ارتفاع های متفاوت نصب کرد. این نوع محصول دارای قیمتی ارزان و وزنی سبک می باشد. همچنین به راحتی قابل جا به جایی است. قطر این نوع پارتیشن کم است و به همین دلیل عایق خوبی در مقابل سرما، گرما و سر و صدا نیست.

پارتیشن دو جداره؛ این نوع محصول هم با ارتفاع‌های مختلفی قابل نصب است. قطر نوع دو جداره نسبت به تک جداره بیشتر است و در برابر رطوبت مقاوم است. پارتیشن دو جداره عایق صدا و عایق حرارتی است. در صورتی که در این نوع پارتیشن، از شیشه دو جداره استفاده شود، می‌توان در بین دو جداره آن، از پرده استفاده کرد. به علاوه معمولا نوع و رنگ شیشه‌های مورد استفاده با توجه به نیاز مشتری برای عبور نور انتخاب می‌شود. این نوع پارتیشن دوجداره مانند سایر انواع رایج آن، قابلیت جا به جایی دارد.


در هنگام خرید پارتیشن باید به چه نکاتی دقت کرد

در این قسمت از راهنمای خرید پارتیشن، به بیان نکات کلیدی که در هنگام خرید جنس‌های مختلف پارتیشن باید به آن توجه شود، پرداخته ایم؛

پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشنی که دارای جنس شیشه ای باشد، پارتیشن شیشه ای ، به راحتی با دستمال نم دار تمییز می‌شود. قابلیت عبور نور و روشنایی را دارد. همچنین می توان از انواع شیشه مثل سکوریت، مات و غیره با توجه به نیاز، استفاده کرد. همانطور که پیشتر بیان شد، در صورتی که پارتیشن دو جداره باشد، مانند عایق صوتی عمل می کند، به علاوه نصب آن آسان است و با سرعت بالایی صورت می گیرد.

پارتیشن چوبی

در این نوع محصول، می توان از انواع چوب مانند MDF، راش و غیره استفاده کرد. نوع MDF آن نسبت به چوب، ارزان تر بوده و در برابر ساییده شدن، پوسیده شدن و قارچ ها مقاوم است. نوع MDF همچنین در مقابل سرو صدا مانند عایق عمل می کند و مقاومت بالایی دارد. در صورتی که بخواهید پارتیشن شما زیبایی بصری خاصی داشته باشد، می توانید از چوب راش در آن استفاده کنید. نوع PVC این محصول، دارای قیمت عالی و وزن بسیار سبک می باشد. تمیز کردن آن بسیار ساده است و با یک دستمال مرطوب به راحتی تمیز می شود. پارتیشن نوع PVC دارای رنگ بندی مختلفی بوده و عایق صوتی می باشد. از جنس های مختلف پارتیشن می‌توان، به طور ترکیبی نیز استفاده کرد. پارتیشن هایی که فضای درونی آن ها خالی است، یا مشبک و توری هستند، این قابلیت را دارند که نور را از خود عبور دهند. در صورتی که پارتیشن این قابلیت را نداشته باشد، می توان با نور پردازی جلوه ای زیبا و خاص در آن ایجاد کرد. در فضاهایی که متراژ بالایی ندارند، باید پارتیشن بندی به گونه ای باشد، که فضای مورد نظر را از آن چه که هست کوچکتر نشان ندهد. در طراحی این محصول می توان از هنرهایی مثل منبت کاری، گره چینی، نور پردازی و دیگر تزیینات استفاده کرد. از مزیت های نوع  متحرک پارتیشن، این است که قابلیت جابه جایی دارد. در نتیجه در صورت نیاز، جا به جا شده و در فضای جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که اگر خواستار نصب پارتیشن در اداره ها باشیم، می‌توان از هر دو نوع دو جداره و تک جداره با توجه به نیاز و فضای مورد نظر استفاده کرد. از مزایای نصب پارتیشن در محیط کاری، می توان خصوصی تر شدن محل کار، چشم نواز شدن و کم کردن عواملی که باعث حواس پرتی کارمندان می شوند را نام برد. به عبارت دیگر، در صورتی که بخواهید عواملی مانند سر و صدا ، عبور هوا و غیره را در محیط کاری کنترل کنید، استفاده از پارتیشن دوجداره با ارتفاعی برابر از سقف تا زمین توصیه می‌شود. در صورتی که فقط بخواهید بخش‌های کارکنان، از افراد مراجعه کننده به سازمان یا محل کار را جدا کنید، استفاده از نوع تک جداره با ارتفاع دلخواه توصیه می شود. در منازل مسکونی می توان برای جدا سازی اتاق نشیمن از اتاق پذیرایی، پوشاندن قسمت‌های ناموزون، ساختن انباری و سایر موارد مشابه از پارتیشن استفاده کرد. همچنین می‌توان با توجه به رنگ وسایل منزل، یک دکوراسیون زیبا با جلوه ای ویژه ایجاد کرد.


تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره پارتیشن