دسته بندی ها

فروشندگان و قیمت انواع سقف کاذب کناف

فروشندگان و مجریان سقف کاذب و کناف

راهنمای خرید و بررسی انواع مدل های سقف کاذب کناف

سقف کاذب سقفی است که به اسکلت ساختمان متصل بوده و بار آن به سازه اصلی، ساختمان وارد می شود. بدین ترتیب بین سقف مذکور و قسمت زیرین سازه اصلی، فضای خالی به وجود می آید. این سقفها می توانند، صاف و یا به شکلهای مختلف ساخته شوند. سقف کاذب باید با مصالح سبک ساخته شده و قاب بندی آن به نحو مناسبی به اسکلت و یا کلاف بندی ساختمان متصل گردد تا ضربه تکانهای ناشی از زلزله در آنها، موجب خرابی دیوارهای مجاور نگردد .
از عوامل موثر در انتخاب ساختار سقف های کاذب می توان از کاربری فضا، انعطاف شکل پذیری در سقف کاذب، دسترسی آسان به تاسیسات موجود در سقف کاذب، سرعت اجرای ، طراح سقف کاذب مورد نظر، مقاومت سقف کاذب در برابر حریق، عملکرد صوتی سقف کاذب، مرطوب بودن یا نبودن فضای مورد استفاده، بازشوها در سقف کاذب، بارهای خارجی وارد بر سقف کاذب نام برد.
استفاده از رابیتس در سقف کاذب : رابیتس در جهت جلوگیری از ترک خوردگی گچ یا سیمان و در دو نوع مسطح و برجسته در سقف کاذب به کار می رود.
دامپا یا لمبه: ابزاری جهت پوشش سقف های کاذب و سازه شیروانی و همچنین جهت پوشش قسمت هایی از جلوی شیروانی و دیواره های کانکس می باشدو بنا به نوع کاربرد آن و همچنین سازه انتخاب شده برای شیروانی برای اتصال آن به سازه از سیستم جوش و یا پرچ استفاده می گردد.
صفحه های دیگه
مزیت استفاده از سقف کاذب در ساختمان 
اجرای صحیح سقف کاذب نظیر سقف کاذب شیشه ای  و یا سقف کاذب آلومنیومی در ساختمانها می تواند به میزان قابل توجهی مصرف سوخت را کاهش دهد.

سقف کاذب با حذف بخشی از فضای مورد سرمایش و گرمایش میزان مصرف انرژی را که برای این منظور به کار می رود، کاهش می دهد.
سقف کاذب در طبقات فوقانی می تواند از انتقال حرارت بین فضای داخلی و فضای خارج ساختمان بکاهد.
استفاده از عایقهای حرارتی در سقفهای کاذب و اجرای صحیح و بدون درز اینگونه سقفها تبادل حرارتی را کاهش می دهد.
مهمترین دلایل استفاده از سیستم سقف کاذب را می توان به ترتیب زیر برشمرد:
الف: ایجاد رویه ای برای پوشش قسمت زیرین سقف ساختمان
ب: ایجاد فضایی برای جاسازی تأسیسات و تجهیزات سبک وزن
پ: بهبود عایقبندی صوتی و یا حرارتی سقف هر طبقه از ساختمان
ج: ایجاد سقفی کوتاه تر برای فضاهای داخلی ساختمان
د:زیبائی و استحکام فوق العاده سقفهای کاذب P.V.C
عوامل موثر در انتخاب ساختار سقف های کاذب :
۱ کاربری فضا
در انتخاب ساختار سقف کاذب، کاربری فضا نقشی بسیار موثر دارد. در ساختمان های مسکونی، سقف کاذب یکپارچه و در بیمارستان ها با توجه به انبوه تاسیسات موجود در فضای پشت سقف کاذب، سقف کاذب مشبک انتخاب های مناسب هستند.
۲ انعطاف شکل پذیری در سقف کاذب
سقف های یکپارچه کاذب قابلیت شکل پذیری و تزئینی بیشتری به نسبت سقف های کاذب مشبک دارند.
۳ دسترسی آسان به تاسیسات موجود در سقف کاذب
اگر نیاز به دسترسی آسان و بدون محدودیت به فضای تاسیساتی موجود در سقف دارید، استفاده از سقف کاذب مشبک بهترین گزینه است، زیرا که علاوه بر مخفی سازی تاسیسات از دید، به دلیل سبکی تایل های به کار رفته در سقف کاذب مشبک جابه جایی این سقف برای دسترسی به تاسیسات بسیار راحت خواهد بود.
۴ سرعت اجرای سقف کاذب
سقف کاذب مشبک بهترین راهکار برای فضاهایی است که سرعت اجرای بالا در آنها مدنظر است. تایل های این نوع سقف کاذب عموماً پیش رنگ شده یا دارای روکش پی وی سی بوده و بدین ترتیب نیازی به عملیات رنگ آمیزی نیست و سرعت کار بالا می رود .
۵ سقف های کاذب ترکیبی
با ترکیب سقف های ثابت و مشبک، می توان به ساختاری کارآمد با انعطاف پذیری بالا رسید و از مزایای هر دو نوع سقف کاذب استفاده کرد. در ساختار ترکیبی، مشکلات هندسی حاشیه کار با استفاده از سقف کاذب یکپارچه حل می شود و در وسط کار هم از سقف کاذب مشبک، بدون نیاز به برش کاری و با حفظ ابعاد مدول، استفاده می شود.
۶ شکست ها در سقف کاذب
اگر در طرح معماری سقف کاذب شما شکست وجود دارد، استفاده از سقف کاذب یکپارچه بهترین راهکار است. در بیشتر مواقع، باید از سازه ها و قطعات اضافی در محل شکست ها استفاده کرد.
7 مقاومت سقف کاذب در برابر حریق
شاخص هایی مانند تعداد و ضخامت لایه های پوششی، حداقل ارتفاع آویز، فاصله آویزها، فاصله سازه ها، ضخامت و خواص لایه عایق پشم معدنی و مشخصات سقف اصلی و عناصر پیرامونی، عوامل تعیین کننده در میزان مقاومت سقف کاذب در برابر حریق می باشند.
8 عملکرد صوتی سقف کاذب
از عوامل موثر در میزان عبور صوت از طریق سقف کاذب می توان تعداد و ضخامت صفحات، ضخامت و خواص لایه عایق پشم معدنی مصرفی، وضعیت اتصال دیوار جداکننده به سقف کاذب و جزئیات اجرایی عایق کاری را نام برد .
9- استفاده از سقف کاذب در فضاهای مرطوب
در فضاهای مرطوب از صفحات سیمانی به عنوان تایل های سقف کاذب استفاده می کنند.
۱0 بازشوها در سقف کاذب
اگر قرار باشد تا بازشدگی ها و یا بازشوهایی در سقف قرار بگیرد باید محاسبات لازم جهت حفظ استحکام، یکپارچگی و ایستایی بازشوها نیز باید با جزئیات ویژه اجرا و در برخی موارد از نوع مقاوم در برابر حریق انجام گیرد.
11 بارهای خارجی وارد بر سقف کاذب
بارهای خارجی وارد بر سقف کاذب را باید در مرحله طراحی زیرسازی سقف کاذب در نظر گرفته شوند و در صورت زیاد شدن بار از حد مجاز ، این گونه بارها باید مستقل از سقف کاذب و مستقیما به سقف اصلی وارد گردد.

راهنمای خرید سقف کاذب


سقف کاذب از نوآوری های ساختمان سازی، طراحی و دکوراسیون داخلی است که توانسته با ویژگی های مثبت و کاربردی خود، به سرعت همه گیر شود. سقف کاذب می تواند به تمامی سقف کناف، پنل و تایل گچی، رابیتس، آسمان مجازی و یا سطوح یکپارچه و یا مجزایی که بر روی سقف اصلی اجرا می شوند، اطلاق شود. سقف های کاذب پایین تر از سقف اصلی و یا دقیقا بر روی آن اجرا می شوند و به این ترتیب اتصالات فنی و الکتریکی اجرا شده بر روی سقف اصلی را می پوشانند. سقف های کاذب بنا بر ویژگی های ساختاری، از لحاظ اجرا به دو دسته پیش ساخته و غیر پیش ساخته تقسیم می شوند.کارایی بالا و امتیازات منحصر به فرد سقف کاذب، سبب به وجود آمدن و تولید نمونه هایی جدید، متفاوت و کاربردی تر در این زمینه شده است.

مواد تشکیل دهنده سقف های کاذب می تواند گچ، فولاد، آلومینیوم، آلیاژهای فلزی، چوب، پی وی سی، پارچه کشسان و موارد دیگر باشد. مهمترین مزیت سقف کاذب، قابل اجرا بودن بر روی اکثر سقف ها و فضاهای داخلی و تنوع بالای طرح و فرم آن ها است. علاوه بر این، وزن کم سقف های کاذب مزیت دیگری است که شرایط راحت تری برای اجرا ایجاد کرده و وزن وارده بر روی کل ساختمان و همچنین خسارات مالی و جانی در صورت بروز حوادث احتمالی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. سقف های کاذب در تمامی فضاهای داخلی اعم از اتاق ها، آشپزخانه، سرویش بهداشتی و حمام، لابی، سالن های ورزشی، فضاهای عمومی و در کل هر فضایی که دارای سقف است، قابل اجرا است. اجرای سقف کاذب نیاز به مهارت، تخصص و تجربه کافی دارد و باید توسط مجریان  متخصص اجرا شود.

پرطرفدارترین های سقف کاذب

سقف کناف؛ این سقف کاذب که نام خود را از اولین شرکت ارائه دهنده آن گرفته است، به دو فرم یکدست و یا صفحات مربعی کوچک بر روی سقف اجرا می شود. جنس این صفحات، معمولا از قالب های پوشیده شده از گچ است. مهمترین ویژگی مثبت این نوع سقف کاذب، وزن کم، اجرای آسان و سریع، زیرسازی راحت، عایق صوتی و حرارتی بودن، دسترسی آسان به تاسیسات برقی بین دو سقف، قابل برداشت بودن، راحتی نصب و نگه داری و در نهایت، تنوع بالای فرم های اجرا است. این سقف کاذب بیشتر با اهداف دکوراتیو و فرم دهی به فضا اجرا می شود، اما نمونه یکپاچه آن با هدف پوشاندن اتصالات و موارد اجرا شده بر روی سقف اصلی و کاهش ارتفاع فضا، مورد استفاده قرار می گیرد.

نمونه های دکوراتیو این سقف‌ها به علت آزادی در طراحی و امکان شخصی سازی و همچنین فراهم کردن امکان اجرای نورپردازی مخفی با آزادی عمل بالا، آن را به مدلی پرطرفدار تبدیل کرده است. بر روی سقف های کنافی می توان از مواردی مانند گچ کاری، رنگ، بلکا و هر پوشش دهنده دیگری استفاده کرد.

 

آسمان مجازی و یا سقف کشسان؛ این سقف جدیدترین نوع سقف کاذب به حساب می آید و متشکل از پارچه کشسان پی وی سی با طرح های چاپی بسیار متنوع است. پارچه به کار رفته بسیار سبک و ضد آتش است. مهمترین ویژگی این سقف، طرح های چاپی متنوع آن است که نمایی منحصر به فرد ایجاد می کند. نورپردازی سقف را می توان بین سقف کشسان و سقف اصلی، اعمال کرد و یا در کناره های کار از لامپ‌های سقفی استفاده کرد. این سقف قابلیت جابجایی دارد و در برابر گرد و غبار، باکتری و حمله حشرات مقاوم است. قابلیت جابجایی سقف، این امکان را می دهد که در صورت تغییر مکان، آن را جدا و در محل مورد نظر مجددا پیاده سازی کرد. پراچه به کار رفته در سقف کشسان توسط ریل های تثبیت و ثابت می شود. جنس ریل ها معمولا از آلومینیوم است که علاوه بر سبک بودن، قابلیت فرم گیری بالایی دارد و به این ترتیب، این نوع سقف را قابل اجرا، بر روی فضاهایی با فرم های هندسی غیر معمول و متفاوت می‌کند.

تایل های گچی؛ این تایل ها در دو فرم ساده و آکوستیک (عایق صدا) ارائه می شود و می تواند بدون روکش و یا با روکش باشد. مهمترین کاربرد تایل های گچی آکوستیک، در فضاهایی مانند دفاتر کاری، آمفی تئاتر ها و هر فضایی با الزامات و نیازمندی های عایق صوتی بالا است.

سقف کاذب پی وی سی، این سقف ها به صورت صفحاتی منظم در کنار هم قرار اجرا می شوند و دارای روکش ضد آب پی وی سی هستند. ضخامت و طراحی مناسب تایل های تشکیل دهنده سقف، فرم نهایی را متناسب، زیبا و بدون انحنا و افتادگی می کند. تنوع طرح و رنگ این نوع سقف نیز، ویژگی مثبت دیگر آن است. همچنین نفوذ ناپذیری تایل و یا پنل ها، آن را به عایق مناسبی در برابر گرما و صوت تبدیل می کند.

علاوه بر مدل های ذکر شده، سقف کاذب می تواند از جنس چوب، آلومینیوم، و یا ترکیبی از مصالح سبک باشد. متریال به کار رفته در سقف های کاذب، به منظور تقویت و یا اضافه کردن ویژگی خاص به سقف، دارای تنوع قابل توجهی است.

ویژگی مشترک تمامی موارد ذکر شده، سبک بودن مواد و مصالح به کار رفته است که در هنگام بروز حوادثی مانند زلزله، مزیت بسیار مهمی به شمار می آید. اکثر سقف های کاذب، بنا بر امکان ترکیب با مواد دیگر، می توانند خاصیت عایق صوتی و حرارتی بودن، ضد آتش بودن، ضد ضربه بودن و در مواردی قابلیت شستشو را داشته باشند، البته مورد آخر در مورد سقف های کناف و گچی محدودیت دارد. بنا بر متریال استفاده شده در این نوع سقف ها، سطح نهایی می تواند مسطح و یا دارای طرح های منظم یا حتی بافت خاصی باشد.

در انتخاب سقف کناف باید به مواردی مانند جنبه های دکوراتیو و یا کاربردی بودن آن، هزینه مورد نظر برای اجرای سقف، فضای اجرا و موارد مربوط به آن، ارتفاع فضای مورد نظر، نوع  و میزان نورپردازی و در نهایت تناسب مدل و طرح سقف با دکوراسیون و طراحی داخلی محل مورد نظر توجه داشت. این نکات و الزامات با مشورت با ارائه دهندگان و توجه به پیشنهادات ارائه شده از سوی آن ها مشخص می شود و می توان با توجه به آن ها، مناسب ترین سقف کاذب برای فضای مورد نظر را انتخاب کرد.

مطالب مفید درباره سقف کاذب