دسته بندی ها

کفپوش اپوکسی- کف سازی اپوکسی

فروشندگان و مجریان کفپوش اپوکسی- کف سازی اپوکسی

راهنمای خرید انواع کفپوش اپوکسی

کفسازی ساختمان یکی از بخش‌های مهم اجرایی در ساختمان سازی می باشد. کف در زیبایی و نمای خانه تاثیر زیادی دارد. متریال مورد استفاده به عنوان کفپوش باید دارای کیفیت خوب و قابل قبولی باشد تا در برابر رفت و آمد ها دوام داشته باشد. کیفیت کف پوش مورد استفاده بر طول عمر و نحوه تمیز کاری تاثیر خواهد داشت. به همین دلیل باید هنگام انتخاب کف پوش مناسب به موارد زیادی توجه کنید تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید.

ادامه مطلب

دیگر دوره موزاییک های قدیمی و خانه های پوشانده شده با موکت تقریبا سرآمده و کمتر خانه ی نوسازی را می بینید که از کفپوش های جدید در آن استفاده نشده باشد. برای پوشاندن کف خانه متریال های زیادی وجود دارد، از جمله پارکت ها، سنگ و ... در ادامه به معرفی کف پوش های اپوکسی و مزایای استفاده از آن ها می پردازیم.

کف سازی اپوکسی چیست؟

منظور از کف سازی اپوکسی اعمال اپوکسی با ضخامت دست کم دو میلیمتر بر روی سطحی صیقلی و صاف و عاری از آلودگی می باشد.

مراحل اجرای کف سازی اپوکسی 

برای رسیدن به این هدف در مرحله اول بایستی کف بتنی را به صورت یکپارچه بسازید. توجه داشته باشید که نداشتن ترک در این مرحله مهم می باشد. کف پوش اپوکسی باید به طور کامل روی بتن چسبیده شود لذا واجب است که برای این کار از لایه پرایمر استفاده شود. از این لایه میانی استفاده می شود تا مقاومت مکانیکی را بالا برد. اما اپوکسی که به عنوان لایه ظاهری اعمال می شود زیبایی را برآورده می کند. اگر لایه اپوکسی به درستی و با دقت و تمیزی زیادی اعمال شود موجب انعکاس زیبای نور خواهد شد.

کف سازی اپوکسی چه مزیت هایی دارد؟

زیبایی یکی از مهم ترین مزیت های کف سازی اپوکسی می باشد. امروزه زیبایی کف خانه ها عنصری مهم و تاثیر گذار می باشد که باید به آن توجه ویژه داشت.

تنوع رنگ های مختلف در این روش موجب می شود که بتوانید کف خانه را به آسانی با وسایل تان هماهنگ کنید و هارمونی زیبا و منحصر به فردی را ایجاد کنید.

کف سازی به روش اپوکسی سبب می شود که تمیز کاری کف بسیار ساده و آسان شود و در نتیجه با صرف انرژی کم تری می توان سریع تر و راحت تر به هدف مورد نظر رسید.

این روش هم چنین موجب حفاظت بیش تر از کف محل مورد نظر خواهد شد.

با کف سازی اپوکسی می توان به برخی از هدف های خاص هم رسید. مثلا گاهی نیاز است که به بهداشتی بودن کف توجه بیش تری شود. برای این کار می توان مواد آنتی باکتریال را به کف پوش ها اضافه کرد. یکی از مکان هایی که بهداشتی بودن کف اهمیت خیلی زیادی دارد بیمارستان ها هستند. 

علاوه بر موردی که ذکر شد بالا بردن میزان مقاومت کف پوش های اپوکسی هم امکان پذیر است. این ویژگی در هنگام استفاده در محیط های صنعتی اهمیت پیدا می کند.

سطحی که در کف سازی اپوکسی ایجاد می شود سطحی صاف و بدون درز خواهد بود.

اجرای کف سازی اپوکسی به مدت زمان زیادی نیاز ندارد و می توان در زمانی کوتاه این کار را انجام داد.

کف پوش های اپوکسی مقاومت خیلی بالایی در برابر سایش دارند و در نتیجه می توان در محیط هایی که رفت و آمد خیلی زیاد است با خیالی آسوده آن ها را اجرا کرد.

کف پوش اپوکسی در کنار مزیت های زیادی که دارد دارای قیمت تمام شده مناسبی می باشد و استفاده از آن در برابر طول عمر و دوامی که دارد مقرون به صرفه است.

کفپوش اپوکسی را می توانید بر روی سطوح مختلفی اجرا کنید. از جمله موزاییک و سنگ و بتن

از کف پوش های اپوکسی در کجا استفاده می شود؟

آزمایشگاه های پزشکی و هم چنین بیمارستان ها از جمله مکان هایی هستند که کف پوش های اپوکسی در آن جا کاربرد زیادی دارند.

سالن ها و فضا های صنعتی وکارخانجات و البته انبار ها از دیگر مکان های استفاده کف پوش های اپوکسی می باشند.

فضاهایی که درگیر تولید مواد غذایی و دارویی می باشند.

از دیگر مکان هایی که کف پوش اپوکسی در آن جا کاربرد زیادی دارد پارکینگ عمومی می باشد.

زیبایی یکی از المان های مهم برای کف دبستان ها و مهد کودک ها می باشد. با استفاده از کف پوش های اپوکسی و تنوع رنگ زیادی که دارند می توان این ایده را اجرا کرد و فضایی بسیار زیبا برای کودکان ساخت. هم چنین برای کف شهر بازی ها هم استفاده از کف پوش های اپوکسی مناسب می باشد.

در سالن های ورزشی و ورزشگاه ها هم نیاز است که کف یکدست و صاف باشد و بتوان آن را به آسانی تمیز کرد. لذا استفاده از کف پوش های اپوکسی مناسب خواهد بود.

از دیگر کاربرد های آن می توان به کف گیم نت ها، سالن های نمایش، فروشگاه ها و... اشاره کرد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره کف سازی اپوکسی

جشنواره