دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

چگونه محیط زندگیمان را جادارتر جلوه دهیم؟

logo
Sakhtemoon
چگونه محیط زندگیمان را جادارتر جلوه دهیم؟

آیا تا به حال از خود سوال کرده اید که چگونه می‌توانید محیط اطرافتان را جادارتر جلوه دهید؟ در این مقاله ساختمون قصد دارد با نشان دادن ترفندهایی به شما بیاموزد، چگونه محیط های کوچک را بزرگتر نشان دهید. این مطلب جالب و در عین حال مفید است. برای یادگیری این ایده‌های جادویی با ما همراه باشید.


اگر در یک آپارتمان نقلی زندگی می کنید باید با انجام تغییرات کوچکی در دکوراسیون منزل خود و پذیرش تغییراتی در سبک چیدمان منزلتان، حداکثر استفاده را از فضای موجود آپارتمانتان ببرید. در ادامه چگونگی این امر را تشریح خواهیم کرد.

تاثیر رنگ ‌آمیزی سقف در جادارتر جلوه دادن منزل

یکی از موثرترین راهکارهای جادارتر جلوه دادن محیط منزلتان، رنگ آمیزی سقف است. شما می توانید با رنگ کردن یا استفاده از سایر دیوارپوش‌ها مانند کاغذ دیواری در سقف، سقف را بلندتر جلوه دهید. در واقع هر کاری که توجه‌ها را به سمت بالا جلب کند، باعث می‌شود فضای اتاق یا خانه بزرگتر و جادارتر به نظر برسد.

2482

تاثیر رنگ‌آمیزی دیوارها در بزرگتر جلوه دادن منزل

با وجود اینکه رنگ‌های گرم و شاد فضای خانه را دلنشین و صمیمی تر می‌کنند، اما به دلیل جذب نور محیط اطراف، خانه را کوچکتر از واقعیت جلوه می‌دهند. اگر می‌خواهید فضای خانه بزرگتر و جادارتر از واقعیت جلوه کند، از این رنگ‌ها استقاده نکنید. توصیه ما استفاده از رنگ‌های کرم، سفید و سایر رنگ‌های روشن و خنثی است.
از رنگ کفپوش ها غافل نشوید! استفاده از رنگ‌های روشن برای کف‌پوش‌هایی مانند پارکت، لمینت یا کفپوش بتنی، همانند استفاده این رنگ‌ها برای دیوار، در بزرگتر نشان دادن فضای خانه امری ضروری است. همچنین بهتر است رنگ درب داخلی ساختمان را با رنگ دیوار و کف هماهنگ کنید. این کار علاوه بر ایجاد هارمونی دلنشین، در بزرگتر و جادارتر جلوه دادن فضای کلی ساختمان تاثیر چشمگیری دارد.

2481

تاثیر چیدمان مبلمان در بزرگتر جلوه دادن منزل

برای بزرگتر جلوه دادن فضای خانه بهتر است مبلمان منزل با دیوار فاصله داشته باشد. تکیه دادن مبلمان به دیوار باعث ایجاد فضایی خفه و دلگیر می‌شود. حتی الامکان سعی کنید یکی از کاناپه ها را زیر پنجره یا نمای شیشه ای ساختمان قرار دهید و سایر مبلمان را چند سانتیمتر با دیوار فاصله دهید.
همچنین سعی کنید از یک کاناپه بزرگ به جای چندین مبل کوچک برای مبلمان منزلتان استفاده کنید. این انتخاب به ویژه در آپارتمان‌های کوچک باعث بزرگتر جلوه دادن محیط می‌شود.

2485

استفاده از وسایل چندکاره برای بزرگتر نشان دادن منزل

برای مبله کردن فضاهای کوچک باید دقت لازم را به کار برد. استفاده از تخت‌های دو طبقه به جای دو تخت تک نفره، استفاده از مبلمان تخت‌خواب شو و استفاده از میزهای ناهارخوری تاشو، همگی در استفاده بهینه از فضای موجود موثر هستند.
بدیهی است با افزایش تعداد وسایل موجود در یک فضای محدود، آن فضا کوچکتر از واقعیت به نظر خواهد رسید. پس با انتخاب هوشمندانه وسایل می توان فضایی کوچک را بزرگ جلوه داد.

2503

استفاده از شلف برای بزرگتر نشان دادن منزل

به منظور صرفه جویی در استفاده از فضا، از شلف‌ها برای طبقه بندی و نظم‌دهی به وسایل خانه به ویژه کتاب‌ها استفاده کنید. در این راستا توصیه ما، نصب شلف در نزدیکی سقف است. همانطور که پیشتر اشاره شد، این کار باعث می‌شود توجه به سمت بالا جلب شده و این امر محیط را بزرگتر جلوه می‌دهد.

2488

قانون طالبی در بزرگتر جلوه دادن منزل

آیا تاکنون قانون طالبی را شنیده اید؟! شاید تعجب کنید ولی قانون طالبی یکی از اصول دکوراسیون داخلی است. در استفاده از وسایل دکوری خانه توصیه می‌شود روی میز، شلف و قفسه‌ها را با اشیا تزئینی با ابعاد کوچکتر از یک طالبی پر نکنید. این امر موجب می شود فضای اطراف خفه و کوچکتر از واقعیت به نظر بیاید.
پس دست به کار شوید، روی میز و شلف را با گلدان‌های تزئینی با ابعاد بزرگتر از طالبی جلوه دهید.

2490

استفاده از طرح‌های راه راه برای بزرگتر نشان دادن منزل

برای بزرگتر نشان دادن خانه یا اتاقتان طرح‌های راه راه را فراموش نکنید. می‌توانید از فرش یا موکت راه راه برای حجم بخشیدن به ابعاد اتاق استفاده کنید و آن را جادارتر جلوه دهید. همچنین می‌توانید بخشی از دیوار اتاق را با استیکر‌های دیواری راه راه بپوشانید.

2492

تاثیر نظم بخشیدین به چیدمان اشیا در بزرگتر نشان دادن منزل

یکی دیگر از راه‌های بزرگتر نشان دادن محیط، چیدمان وسایل بر اساس رنگ، سایز یا هر ویژگی یکسان بین اشیا است. در عکس نمونه‌هایی از چیدمان کتاب و کفش‌ها بر اساس رنگ نشان داده شده است.

2494

تاثیر پرده در جادارتر جلوه دادن منزل

با توجه به اهمیت نورپردازی در عمق بخشیدن به فضا، انتخاب پرده برای پنجره امری بسیار حائز اهمیت است. چرا که با انتخاب پرده‌هایی با جنس ضخیم یا پرده‌های تیره تا حد زیادی از نور فضا گرفته می‌شود. توصیه ما استفاده از پرده‌هایی با رنگ روشن و جنس لطیف است. استفاده از پرده کرکره ای مانند پرده شید یا پرده رومن هم خالی از لطف نیست. همچنین در آپارتمان‌های خیلی کوچک بد نیست یکی از پنجره ها بدون پرده باشد. تاثیر چشمگیر این انتخاب متمایز در تصویر مشهود است.

2497

تاثیر بلور و آینه در جادارتر جلوه دادن منزل

استفاده از آینه به ویژه در دیوار خانه های کوچک یکی از آسانترین راهکارهای بزرگتر و جادارتر جلوه دادن فضای مورد نظر شماست. شما می توانید از آینه کاری در دیوار و سقف بهره برده و جلوه خانه خود را چندین برابر کنید. تزئینات بلور و کریستال نیز در این راه کمک ویژه ای به شما می‌کنند. بهتر است از آن‌ها غافل نشوید.

2498

استفاده از قالیچه برای بزرگتر نشان دادن منزل

یکی از راهکارهای موثر جهت جداسازی فضاها در یک اتاق سراسری نه چندان بزرگ، استفاده از قالیچه است. با کمک قالیچه می توان محیط های مجزا و در عین حال متحد ایجاد کرد. به جای جداکننده های عمودی مانند پارتیشن‌ها از قالیچه استفاده کنید. ایده ای ساده اما بسیار تاثیر گذار!

2500

هارمونی در دکوراسیون

شما می توانید با استفاده از طیف‌های مختلف یک رنگ در چیدمان وسایل اتاق یا خانه خود به فضای موجود عمق ببخشید. استفاده از طیف های مختلف یک رنگ در چیدمان وسایل منزل، به دلیل ایجاد انسجام دیداری موجب می شود فضای مورد نظر بازتر به نظر بیاید.

2502

برای آشنایی با محصولاتی که برای طراحی دکوراسیون داخلی به کار می روند (مانند مبلمان منزل، کفپوش ها و دیوارپوش ها) می توانید به منوهای وبسایت ساختمون مراجعه کنید و با فعالان در این حوزه ها ارتباط برقرار کنید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای