دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

چگونه محیط زندگیمان را جادارتر جلوه دهیم؟

undefined
Sakhtemoon
چگونه محیط زندگیمان را جادارتر جلوه دهیم؟

آیا تا به حال از خود سوال کرده اید که چگونه می‌توانید محیط اطرافتان را جادارتر جلوه دهید؟ در این مقاله ساختمون قصد دارد با نشان دادن ترفندهایی به شما بیاموزد، چگونه محیط های کوچک را بزرگتر نشان دهید. این مطلب جالب و در عین حال مفید است. برای یادگیری این ایده‌های جادویی با ما همراه باشید.


اگر در یک آپارتمان نقلی زندگی می کنید باید با انجام تغییرات کوچکی در دکوراسیون منزل خود و پذیرش تغییراتی در سبک چیدمان منزلتان، حداکثر استفاده را از فضای موجود آپارتمانتان ببرید. در ادامه چگونگی این امر را تشریح خواهیم کرد.

تاثیر رنگ ‌آمیزی سقف در جادارتر جلوه دادن منزل

یکی از موثرترین راهکارهای جادارتر جلوه دادن محیط منزلتان، رنگ آمیزی سقف است. شما می توانید با رنگ کردن یا استفاده از سایر دیوارپوش‌ها مانند کاغذ دیواری در سقف، سقف را بلندتر جلوه دهید. در واقع هر کاری که توجه‌ها را به سمت بالا جلب کند، باعث می‌شود فضای اتاق یا خانه بزرگتر و جادارتر به نظر برسد.

تاثیر رنگ‌آمیزی دیوارها در بزرگتر جلوه دادن منزل

با وجود اینکه رنگ‌های گرم و شاد فضای خانه را دلنشین و صمیمی تر می‌کنند، اما به دلیل جذب نور محیط اطراف، خانه را کوچکتر از واقعیت جلوه می‌دهند. اگر می‌خواهید فضای خانه بزرگتر و جادارتر از واقعیت جلوه کند، از این رنگ‌ها استقاده نکنید. توصیه ما استفاده از رنگ‌های کرم، سفید و سایر رنگ‌های روشن و خنثی است.
از رنگ کفپوش ها غافل نشوید! استفاده از رنگ‌های روشن برای کف‌پوش‌هایی مانند پارکت، لمینت یا کفپوش بتنی، همانند استفاده این رنگ‌ها برای دیوار، در بزرگتر نشان دادن فضای خانه امری ضروری است. همچنین بهتر است رنگ درب داخلی ساختمان را با رنگ دیوار و کف هماهنگ کنید. این کار علاوه بر ایجاد هارمونی دلنشین، در بزرگتر و جادارتر جلوه دادن فضای کلی ساختمان تاثیر چشمگیری دارد.

تاثیر چیدمان مبلمان در بزرگتر جلوه دادن منزل

برای بزرگتر جلوه دادن فضای خانه بهتر است مبلمان منزل با دیوار فاصله داشته باشد. تکیه دادن مبلمان به دیوار باعث ایجاد فضایی خفه و دلگیر می‌شود. حتی الامکان سعی کنید یکی از کاناپه ها را زیر پنجره یا نمای شیشه ای ساختمان قرار دهید و سایر مبلمان را چند سانتیمتر با دیوار فاصله دهید.
همچنین سعی کنید از یک کاناپه بزرگ به جای چندین مبل کوچک برای مبلمان منزلتان استفاده کنید. این انتخاب به ویژه در آپارتمان‌های کوچک باعث بزرگتر جلوه دادن محیط می‌شود.

استفاده از وسایل چندکاره برای بزرگتر نشان دادن منزل

برای مبله کردن فضاهای کوچک باید دقت لازم را به کار برد. استفاده از تخت‌های دو طبقه به جای دو تخت تک نفره، استفاده از مبلمان تخت‌خواب شو و استفاده از میزهای ناهارخوری تاشو، همگی در استفاده بهینه از فضای موجود موثر هستند.
بدیهی است با افزایش تعداد وسایل موجود در یک فضای محدود، آن فضا کوچکتر از واقعیت به نظر خواهد رسید. پس با انتخاب هوشمندانه وسایل می توان فضایی کوچک را بزرگ جلوه داد.

استفاده از شلف برای بزرگتر نشان دادن منزل

به منظور صرفه جویی در استفاده از فضا، از شلف‌ها برای طبقه بندی و نظم‌دهی به وسایل خانه به ویژه کتاب‌ها استفاده کنید. در این راستا توصیه ما، نصب شلف در نزدیکی سقف است. همانطور که پیشتر اشاره شد، این کار باعث می‌شود توجه به سمت بالا جلب شده و این امر محیط را بزرگتر جلوه می‌دهد.

قانون طالبی در بزرگتر جلوه دادن منزل

آیا تاکنون قانون طالبی را شنیده اید؟! شاید تعجب کنید ولی قانون طالبی یکی از اصول دکوراسیون داخلی است. در استفاده از وسایل دکوری خانه توصیه می‌شود روی میز، شلف و قفسه‌ها را با اشیا تزئینی با ابعاد کوچکتر از یک طالبی پر نکنید. این امر موجب می شود فضای اطراف خفه و کوچکتر از واقعیت به نظر بیاید.
پس دست به کار شوید، روی میز و شلف را با گلدان‌های تزئینی با ابعاد بزرگتر از طالبی جلوه دهید.


استفاده از طرح‌های راه راه برای بزرگتر نشان دادن منزل

برای بزرگتر نشان دادن خانه یا اتاقتان طرح‌های راه راه را فراموش نکنید. می‌توانید از فرش یا موکت راه راه برای حجم بخشیدن به ابعاد اتاق استفاده کنید و آن را جادارتر جلوه دهید. همچنین می‌توانید بخشی از دیوار اتاق را با استیکر‌های دیواری راه راه بپوشانید.

تاثیر نظم بخشیدین به چیدمان اشیا در بزرگتر نشان دادن منزل

یکی دیگر از راه‌های بزرگتر نشان دادن محیط، چیدمان وسایل بر اساس رنگ، سایز یا هر ویژگی یکسان بین اشیا است. در عکس نمونه‌هایی از چیدمان کتاب و کفش‌ها بر اساس رنگ نشان داده شده است.

تاثیر پرده در جادارتر جلوه دادن منزل

با توجه به اهمیت نورپردازی در عمق بخشیدن به فضا، انتخاب پرده برای پنجره امری بسیار حائز اهمیت است. چرا که با انتخاب پرده‌هایی با جنس ضخیم یا پرده‌های تیره تا حد زیادی از نور فضا گرفته می‌شود. توصیه ما استفاده از پرده‌هایی با رنگ روشن و جنس لطیف است. استفاده از پرده کرکره ای مانند پرده شید یا پرده رومن هم خالی از لطف نیست. همچنین در آپارتمان‌های خیلی کوچک بد نیست یکی از پنجره ها بدون پرده باشد. تاثیر چشمگیر این انتخاب متمایز در تصویر مشهود است.

تاثیر بلور و آینه در جادارتر جلوه دادن منزل

استفاده از آینه به ویژه در دیوار خانه های کوچک یکی از آسانترین راهکارهای بزرگتر و جادارتر جلوه دادن فضای مورد نظر شماست. شما می توانید از آینه کاری در دیوار و سقف بهره برده و جلوه خانه خود را چندین برابر کنید. تزئینات بلور و کریستال نیز در این راه کمک ویژه ای به شما می‌کنند. بهتر است از آن‌ها غافل نشوید.

استفاده از قالیچه برای بزرگتر نشان دادن منزل

یکی از راهکارهای موثر جهت جداسازی فضاها در یک اتاق سراسری نه چندان بزرگ، استفاده از قالیچه است. با کمک قالیچه می توان محیط های مجزا و در عین حال متحد ایجاد کرد. به جای جداکننده های عمودی مانند پارتیشن‌ها از قالیچه استفاده کنید. ایده ای ساده اما بسیار تاثیر گذار!

هارمونی در دکوراسیون

شما می توانید با استفاده از طیف‌های مختلف یک رنگ در چیدمان وسایل اتاق یا خانه خود به فضای موجود عمق ببخشید. استفاده از طیف های مختلف یک رنگ در چیدمان وسایل منزل، به دلیل ایجاد انسجام دیداری موجب می شود فضای مورد نظر بازتر به نظر بیاید.

برای آشنایی با محصولاتی که برای طراحی دکوراسیون داخلی به کار می روند (مانند مبلمان منزل، کفپوش ها و دیوارپوش ها) می توانید به منوهای وبسایت ساختمون مراجعه کنید و با فعالان در این حوزه ها ارتباط برقرار کنید.

ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 امتیاز ۱ز ۰ آراء