دسته بندی ها

بازسازی ساختمان

فروشندگان و مجریان بازسازی ساختمان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل بازسازی ساختمان

این روز ها مردم خیلی بیشتر از قبل به زیبایی و دکوراسیون و البته نمای بیرونی ساختمان ها توجه می کنند. دیگر دوره ی خانه های با نمای سیمانی و درب و پنجره های معمولی و قدیمی به سر آمده است و خیلی از افراد به فکر ساختن خانه هایی با شکل و شمایل زیبا افتاده اند. همین موضوع باعث شده خیلی از خانه های قدیمی تخریب شده و جای شان را به برج ها و آپارتمان های سر به فلک کشیده و شلوغ بدهند. این که این کار خوب است یا خیر موضوع بحث ما نیست. بلکه مهم فرآیندی است که در جریان این تغییرات اتفاق می افتد. تعداد زیادی از افراد توانایی مالی لازم برای ساختن خانه را از نو ندارند به همین دلیل تصمیم می گیرند با ایجاد اندکی تغییرات داخلی، خانه را به روز کنند. این جاست که بازسازی ساختمان ها به عنوان موضوعی مهم مطرح می شود و خیلی از افراد تصمیم می گیرند پیاده اش کنند. اما برای انجام بازسازی درست باید هدف داشته باشیم و اطلاعات لازم را پیش از هر اقدامی جمع آوری کنیم.

بازسازی ساختمان ها می تواند تنها در قسمتی از خانه انجام شود و یا کل ساختمان را بازسازی کرد. انتخاب یکی از این دو گزینه بستگی به زمان و بودجه ای دارد که در اختیار خواهید داشت.

ایده های بازسازی ساختمان ها

اپن کردن آشپزخانه

آشپزخانه تاثیر زیادی در نمای دکوراسیون داخلی خانه ها دارد. معمولا خانه های خیلی قدیمی آشپزخانه های قدیمی دارند که مانند یک اتاق محصور و در دار است اما خانه های امروزی که آشپزخانه اپن دارند در نگاه اول توجه بیشتری را به خود جلب می کنند. از طرف دیگر در آشپزخانه های اپن استفاده از کابینت های زیبا هم می تواند خانه را زیبا تر کند و آشپزخانه های اپن مزیت دیگری که دارند این است که دل باز تر هستند. پس یک ایده اصلی همین اپن کردن آشپزخانه می باشد که می توانید به طور جدی به آن فکر کنید. در مورد آشپزخانه هایی که اپن هستند می توانید با تغییر دادن کابینت ها مثلا از نوع فلزی به چوبی و ام دی اف تغییراتی اساسی ایجاد کنید.

عوض کردن شیر آلات سرویس بهداشتی و یا کاشی ها

این هم یک ایده خوب برای بازسازی ساختمان ها می باشد. شیر آلات قدیمی در مقایسه با شیر آلات فانتزی امروزی زیبایی کمتری دارند. و وقتی شیر آلات قدیمی را با انواع جدید عوض کنید متوجه تاثیر فوق العاده آن خواهید شد. مثلا استفاده از شیر آلات اهرمی به جای انواع مدل های قدیمی. تعویض کردن کاشی ها هم می توانید اجرا کنید اما این کار به هزینه بیشتری و البته زمان زیاد تری احتیاج دارد و برای هر کسی عملی نخواهد بود.

استفاده از کاغذ دیواری به جای رنگ آمیزی دیوار ها

گاهی با مرور زمان دیوار ها رنگ شان کدر و تیره می شود که با خودتان فکر می کنید چقدر خوب بود اگر می توانستید رنگ جدیدی روی آن ها بزنید. اما وقتی به بوی رنگ و دردسر های آن فکر می کنید ممکن است پشیمان شوید. در این جا است که کاغذ دیواری ها به عنوان بهترین گزینه مطرح می شوند. استفاده از کاغذ دیواری ها با طرح ها و رنگ های متنوع می تواند شما را برای رسیدن به یک تغییر درست و حسابی در دیوار ها کمک کند. حتما در انتخاب کاغذ دیواری ها به قابل شست و شو بودن آن ها توجه کنید که بتوانید به راحتی آن ها را از آلودگی حفظ کنید.

تعویض کردن کف پوش های خانه

کف پوش های خانه را می توانید به آسانی و با صرف هزینه ای معقول عوض کنید. این کار در زیبایی خانه تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و تا اندازه زیادی دکوراسیون خانه را تحت تاثیر خود قرار می دهد. اگرچه انجام این کار ها در زمان های خیلی کوتاه امکان پذیر نیست ولی باید به نتیجه آن هم توجه داشت.

تعویض تاسیسات

این کار، هم به بازسازی ساختمان و به روز شدن خانه شما می انجامد و هم می توان با این روش در مصرف انرژی تا اندازه زیادی صرفه جویی کرد. پس به فکر استفاده از تاسیساتی به روز و جدید باشید.

بازسازی نمای بیرونی

مواردی که ذکر شد همگی در داخل خانه ها انجام می شود و نتیجه آن زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی خانه می باشد. اما گاهی زیبا تر کردن نمای بیرونی مورد نظر می باشد که برای این هدف باید نمای ساختمان را تغییر داد. مثلا استفاده از سنگ های تزیینی و یا متریال مخصوص نماکاری و حتی آجر های تزیینی که برای این کار طراحی شده اند.

ایده هایی که مطرح شد همگی برای بازسازی ساختمان ها به کار می روند اما در کنار این ها ایده های خیلی زیاد تر و در اندازه های بزرگ و کوچک وجود دارد که می توان آن ها را پیاده کرد و تا اندازه خیلی زیادی به سلیقه و بودجه افراد بستگی دارد. پس قانونی برای بازسازی ساختمان ها وجود ندارد و می توان راه های مختلف را اجرا کرد. برای این کار حتما با طراحان داخلی مشورت کنید و از نظر آن ها برای خانه خودتان سوال کنید. فراموش نکنید برای هر خانه ای تغییرات خاص خودش مناسب خواهد بود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره بازسازی ساختمان

جشنواره