دسته بندی ها

نمایندگی های فروش انواع مدل های قرنیز با قیمت مناسب

فروشندگان و مجریان قرنیز

  • تولید کننده ،پخش مستقیم انواع قرنیز و ابزارآلات پلی استایرن نبشی/ اسکوتی/روکوب/ ورساچه/قاب عکس/ کتیبه پرده فروش، نصب قرنیز پروژه های انبوه سازی
    آدرس: بلوار دلاوران خ هنگام
  • کارخانه تولید انواع قرنیز ام دی اف و پی وی سی در سایز های مختلف ۷-۹-۱۱-۱۵ سانت در رنگ های مختلف و تولیدات پارکت لمینت بدون واسطه خرید کنید
    آدرس: جنت آباد مرکزی
  • فروش _اجرا و خدمات پس از فروش : ۱- جاروی مرکزی ۲-رادیاتور قرنیزی ۳-چوب نما و فضای بیرون (ترمووود) ۴-دیوار و سقف شیشه ای (متحرک) و پارچه ای (متحرک) ۵-سایه بان- پلی کربنات ۶-صفحه کابینت کوارتز
    آدرس: بلوار حبیب زاده

راهنمای بررسی و انتخاب و خرید انواع قرنیز منایب ساختمان

راهنمای خرید قرنیز ، در صنعت ساختمان و خانه سازی، متریال های متنوعی به منظور محافظت از ساختار داخلی و بیرونی بنا وجود دارد. یکی از این مواد، قرنیز است. قرنیز در محیط داخلی و یا بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. علت به کارگیری قرنیز داخلی، محافظت از سطح بیرونی و پایین دیوار در برابر ضربه، خش و هرگونه برخورد مستقیم با آب و مواد دیگر است. قرنیز فضای مابین دیوار و کفپوش را به خوبی پنهان می‌کند و از لحاظ بصری، زیبایی منحصر به فردی ایجاد می کند. قرنیزها به صورت جداگانه در پایین دیوارها و امتداد آن نصب شده و ثابت می مانند. این بخش مجزا معمولا از سطح دیواربرجسته تر است و کاملا محسوس است.

عرض رایج قرنیز 7 و 9 سانتی متر و ضخامت آن در بیشترین حالت 16 میلیمتر است. پیشنهاد می شود . برای فضاهای کوچک از قرنیزهای کم ارتفاع استفاده شود و برای فضاهای بزرگتر، برای نمای بیشتر قرنیز، از ابعاد عریض تر آن استفاده شود. در مورد قطر قرنیز نیز، همین موضوع صادق است. اما باید توجه داشت که قطر کم وظرافت بیش از حد آن کارایی محافظتی آن را تحت تاثیر قرار ندهد.
جنس قرنیز
قرنیزهای رایج در گذشته، از جنس سنگ و واحد های سرامیکی بودند که فرم یکنواخت و ساده ای داشتند. این نمونه های سنتی تنها به منظور کاربرد محافظتی قرنیز به کار می رفتند و از لحاظ زیبایی زیاد چشم نواز نبودند، اما امروزه قرنیزها از جنس مواد مختلفی ساخته می شوند. 
مواد به کار رفته در قرنیز می تواند سنگ، چوب، پلاستیک یا PVC ، بتن و سیمان ( برای قرنیز های بیرون ساختمانی)، کامپوزیت‌ها با پوشش های متفاوت ( MDF  و .. ) باشد. 
قرنیز‌ MDF دارای بالاترین تنوع است و می تواند هر طرح و بافتی را شامل شود. علاوه بر این، قرنیزهای امروزی دارای نقش و طرح های متنوع و منحصر به فردی هستند که می توانند مناسب هر سلیقه ای باشند.
ممکن است بین جنس های متفاوت از قرنیزها، برای مثال نمونه های چوبی،MDF  و PVC، طرح و نمای مشابهی وجود داشته باشد، در این صورت باید به ویژگی‌های دیگری مانند وزن، میزان مقاومت دربرابر ضربه، رطوبت و هزینه تخصیص داده شده، توجه کرد. قرنیزهای به کار رفته در محل‌هایی که امکان تماس قرنیز با رطوبت و آب بالا است، مانند آشپزخانه، باید ضد آب باشند. در غیر این صورت پس از مدتی دفرمه می‌شوند و ممکن است تغییر رنگ داده و یا آسیب ببینند.
اولین قدم برای انتخاب قرنیز، توجه به تم محیط (تم سنتی و یا مدرن محیط مورد نظر)، برای اجرای آن است. مطمئنا قرنیز با طرح، رنگ و بافت مدرن در فضایی با تم سنتی، نمای زیبایی نخواهد داشت و نه تنها هماهنگ نیست، بلکه به جای ایجاد هماهنگی و زیبایی مدنظر، تاثیر منفی ایجاد خواهد کرد.
قرنیز‌های مدرن، معمولا طرح و رنگ های فانتزی تری دارند در صورتی که قرنیزهایی با تم سنتی، معمولا یا چوبی اند و یا طرح چوب هستند و در صورتی که از جنس سنگ باشند، سطح آن ها دارای بافت طبیعی قطعات سنگی است. توجه و رعایت این نکته می تواند دامنه انتخاب شما را مشخص تر کرده و به انتخاب مدل مناسب برای محل و فضای مورد نظرتان کمک شایانی کند. 
اگر کف فضای مورد نظر کفپوش چوبی و یا طرح چوبی است، پیشنهاد ما این است که از قرنیزهای چوبی، طرح چوبی و یا سنگ طبیعی استفاده کنید. 
شاید در فضاهایی که کف آن سنگ، سرامیک، فرش یا موکت باشد، نیاز به نصب و اجرای قرنیز احساس نشود، ولی به علت کاربرد محافظتی و نمای زیبایی که ایجاد می کند، پیشنهاد می شود از نمونه متناسب آن برای لبه های دیوارها استفاده شود. از لحاظ اصول طراحی داخلی، وجود مرز کم عرض و باریک بین کف و دیوار، نمای زیبایی ایجاد کرده و استفاده از قرنیز، به ایجاد نما و ظاهر شکیل و زیباتر محیط داخلی، کمک زیادی می کند. به عبارت دیگر، به کار بردن قرنیز برای هر محیط داخلی مناسب است و محدود و مختص به فضای خاصی نیست.


انتخاب رنگ مناسب انواع قرنیز

در انتخاب رنگ قرنیز باید به رنگ کف (رنگ کفپوش، موکت و ... )، رنگ درب‌ها و تم کلی سِت چوبی موجود در فضای مورد نظر توجه کرد. برای مثال رنگ پیشنهادی مناسب برای فضایی با کفپوش چوبی، بهتر است دو یا سه درجه تیره تر از رنگ کفپوش باشد. اگر کف، طرح چوبی ندارد، به رنگ درب ها توجه کنید و رنگ نزدیک به آن و متناسب با دیوار ها انتخاب کنید. در فضاهایی که سِت چوبی و یا شومینه وجود دارد، به راحتی می‌توان با انتخاب رنگ قرنیز همرنگ با سِت چوبی یا شومینه، هارمونی زیبایی در محیط ایجاد کرد.
نصب و اجرای حرفه ای و اصولی قرنیز بسیار مهم و کلیدی است. یک قرنیز باید به خوبی بر روی دیوار ثابت شود، منفذ، درز و فضای خالی بین قرنیز و دیوار و همچنین قرنیز و کف وجود نداشته باشد. فضای خالی به مرور، کیفیت کار را پایین آورده و محلی برای جمع شدن گرد و غبار می شود.
نگهداری قرنیزها با توجه به جنس آن ها متفاوت است. برای جنس‌های متفاوت این محصول، پاک‌کننده‌های مخصوصی وجود دارد. این پاک‌کننده‌ها علاوه بر اینکه لک و کثیفی را از بین می برند، جلا و زیبایی اولیه را نیز حفظ می‌کنند. 
در مجموع، قرنیز می‌تواند ایرادات لبه های دیوار و کفپوش ها را به آسانی بپوشاند، محافظ مناسبی برای لبه های پایینی دیوارها است، نمای زیبایی به محیط می دهد و مانند قابی برای کف و دیوار، زیبایی آن ها را بیش از پیش نشان می دهد. همچنین این محصول، برای هر محیطی مناسب و کاربردی است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون