دسته بندی ها

سقف کامپوزیت

فروشندگان و مجریان سقف کامپوزیت

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل سقف کامپوزیت

سقف کامپوزیت

سقف کامپوزیت یا سقف مرکب، ترکیبی از بتن و فولاد میباشد. سقف کامپوزیت با نصب برشگیر که معمولا پروفیل نبشی است که این نبشی با بتن ایجاد یکپارچگی کرده و باعث پیوستن فولاد و بتن میشود و با میلگرد حرارتی که در دو جهت عمود بر هم قرار میگیرد، باعث ایجاد یکپارچگی میشود و از ترک خوردن بتن جلوگیری میکند.
این سقف ها در مقایسه با سقف تیرچه بلوک مقاومت بیشتری دارند و در مقابل زلزله مقاوم هستند در اطراف ستون ها رفتاری یکپارچه ایجاد میکند.
قالب بندی سقف های کامپوزیت از طریق تخته کوبی استفاده میشود و بعد از این که بتن ریزی به پایان رسید به وسیله نایلون راحت جدا میشود و در بعضی موارد نیز از یونولیت استفاده میشود که در این مورد به خاطر محکم نبودن باید شمع کوبی صورت بگیرد که کمی در اجرا مشکلات بیشتر می شود و یکی دیگر از مشکلات آن در اجرا برخی اوقات یونولیت زیر سقف میماند و نمیتوانیم از فضایی که در زیر سقف کامپوزیت ما وجود دارد استفاده کنیم که این تیر ها معمولا زنبوری اند و برای عبور لوله های تاسیسات استفاده میشود.
در قابلب بندی تخته کوبی مزیت مهم این است که در زیر سقف کامپوزیت خلائی میباشد که از آن برای رد کردن لوله های تاسیساتی میتوان استفاده کرد.
تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون