دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

ایده هایی برای چیدمان میز غذا خوری و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی

logo
Sakhtemoon
ایده هایی برای چیدمان میز غذا خوری و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی

چیدمان میز علاوه بر زیبا سازی میز غذا خوری تاثیر بسزایی نیز در زیبا تر کردن دکوراسیون داخلی دارد. چیدمان میز می تواند با توجه به نوع مهمانی متغیر باشد.


هر چقدر که بگوییم این طعم غذا هاست که روی نظر افراد نسبت به آن ها تاثیر می گذارد. اما نحوه چیدمان میز غذا را نمی توان در نظر افراد نسبت به آن نادیده گرفت. چرا که در نگاه اول آن چیدمان ظروف و ابزار مورد استفاده است که توجه را به خود جلب می کند. به همین دلیل علاوه بر آموزش پخت و طبخ غذا ها و توجه به طعم خوب آن ها بایستی اصولی را در مورد غذای آماده شده و نحوه چیدن آن ها، بشقاب و قاشق و ... بدانیم. نحوه چیدمان میز غذا به نوعی نشان دهنده سلیقه ما می باشد. علاوه بر این اگر تعارف را کنار بگذاریم، واقعا نحوه آراستن میز غذاخوری تاثیر زیادی روی اشتهای افراد هم می گذارد. حتما برای شما هم پیش آمده که با دیدن یک میز غذای شیک ترغیب به خوردن غذاهای مختلف شده اید. به دلیل اهمیت این موضوع و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی در این مقاله وبسایت ساختمون به بررسی نکاتی در این باره پرداخته ایم.

4619

نحوه چیدمان میز غذا خوری و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی

اولین موضوعی که برای چیدمان میز غذای درجه یک و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی باید بدانیم، غذاهای مورد استفاده و رسمی یا غیر رسمی بودن مراسم است. نحوه چیدمان میز غذا خوری در یک مهمانی رسمی با یک مهمانی خودمانی و غیر رسمی کاملا متفاوت است و اگر این نکته در نظر گرفته نشود ممکن است برای مهمان های غیررسمی فضا را معذب کنیم و یا در مهمانی های رسمی، باعث ایجاد سوء تفاهم برای مهمان ها بشویم. هر غذایی ابزار مورد نیاز خودش را نیاز دارد. به همین دلیل است که دانستن نوع غذاها در چیدمان میز و دکوراسیون داخلی تاثیرگذار است. به طور معمول ابزاری که در چیدمان میز غذاخوری مورد استفاده قرار می گیرند قاشق، چنگال، کارد، بشقاب و لیوان می باشند. البته این ها لوازم ضروری است. در کنار آن ها می توانیم از انواع شمع ها و یا گل های تزیینی هم استفاده کنیم که زیبایی دکوراسیون داخلی را نیز دو چندان می نماید. فراموش نکنید استفاده از یک رومیزی مناسب که با رنگ بشقاب ها هماهنگی دارد بسیار مهم است و تاثیر بسزایی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد.

4621

طراحی میزی زیبا با چیدمان صحیح بشقاب ها

آسان ترین راه برای چیدمان میز غذا این است که با بشقاب ها کار را شروع کنید. بشقاب های غذا خوری را با فاصله ای بین 2 تا 5/2 سانتی متر از لبه میز، دور آن بچینید. اگر سوپ هم جز غذا های سرو شده روی میز می باشد، بشقاب سوپ خوری را هم داخل بشقاب غذاخوری قرار دهید. اگر استفاده از کاسه های کوچک نیز مورد نیاز است باید، کاسه ها را هم داخل بشقاب ها قرار دهید. هنگام چیدن بشقاب ها روی یکدیگر مراقب باشید که این کار با نهایت دقت انجام شود و بشقاب ها بی نظم روی هم چیده نشوند.

چیدمان صحیح لیوان ها در طراحی میز غذا خوری

بهترین محل برای قرار دادن لیوان ها، بالای بشقاب سمت راست می باشد. اگر قرار دادن دو عدد لیوان در دو سایز مختلف نیاز است، لیوانی که قد بلند تری دارد را نزدیک بشقاب، و آن یکی را در کنارش قرار دهید.

4623

چیدمان صحیح کارد، قاشق و چنگال بر روی میز

بعد از بشقاب و لیوان، نوبت به چیدن قاشق، چنگال و کارد می رسد. کارد در سمت راست بشقاب قرار می گیرد. مراقب باشید طوری آن را قرار دهید که لبه تیز آن رو به بشقاب باشد. البته اگر احتیاجی به استفاده از کارد در غذای سرو شده نمی باشد نیازی نیست که روی میز باشد. قاشق در کنار بشقاب جای ثابتی دارد. حتما بایستی سمت راست بشقاب باشد. فقط اگر کارد کنار بشقاب بود، قاشق را هم کنار کارد قرار دهید. محل قرار دادن چنگال بسته به وجود کارد روی میز متغیر است. اگر کارد روی میز چیده ایم باید چنگال در سمت چپ بشقاب گذاشته شود در غیر این صورت آن را همانند قاشق، سمت راست بشقاب قرار دهید.

کاسه های کوچک ماست و ترشی

اگر برای سرو ماست و ترشی از کاسه های کوچک تک نفره استفاده کرده اید، آن ها را در بالای بشقاب، سمت راست، بین لیوان و بشقاب قرار دهید.

جایگاه دستمال، نمکدان و فلفل پاش

دستمال هر شخص را هم می توان در بشقاب آن قرار داد و هم سمت چپ بشقاب. هر دو نوع استفاده صحیح است و بستگی به سلیقه افراد دارد. نمکدان و فلفل پاش هم باید در سمت چپ بشقاب قرار داده شوند.

4625

نحوده چیدمان غذا ها بر روی میز غذا خوری

چیدمان غذا ها روی میز باید به صورتی باشد که همه افراد دسترسی راحت به آن ها داشته باشند. مثلا تعداد دیس های پلو طوری در سراسر میز چیده شود که نزدیک همه افراد باشد. خورش ها و خوراک ها در ظرف های کوچک بین هر دو یا سه بشقاب غذا خوری قرار داده شود. استفاده از دیس های بزرگ شاید کار تزیین غذا را راحت تر کند اما دسترسی افراد به آن ها بسیار سخت است. پس استفاده از آن ها در چیدمان میز غذاخوری اصلا جایز نیست. ژله بهتر است در ظرف های تک نفره کوچک سرو شود. برای سبزی و سالاد هم باید تعدادی ظرف در نظر گرفته شود که بتوان آن ها را در قسمت های مختلف میز قرار داد.

تزیین میز غذا خوری با شمع و گل

استفاده از گلدان هایی با ارتفاع کم زیبایی چشم نوازی به میز غذا می بخشد و به دکوراسیون داخلی جلوی ویژه می دهد. رنگ گل ها و گلدان ها هم باید متناسب با ظروفی که استفاده شده و رومیزی انتخاب شود. استفاده از شمع ها که این روز ها خیلی باب شده هم گزینه خوبی است برای آن که به میز شام جلوه ای خاص بدهید. شمع های رنگی زیبایی زیادی دارند اما برای مهمانی های رسمی از شمع های سفید استفاده کنید. اگر مهمانی غیر رسمی باشد می توانید از شمع ها در رنگ های مختلف و طرح های مختلف استفاده کنید. شمع ها نیز مانند گلدان ها می تواند جلوه ای چش نواز و تحسین برانگیز به دکوراسیون داخلی ببخشد.

4627

امیدواریم مطالب موجود در مقاله رضایت خاطر شما را فراهم کرده باشد. در صورتی که علاقه مند باشید مطالبی در مورد دکوراسیون داخلی و مسائل پیرامون آن اطلاعاتی کسب کنید می توانید به دیگر مقالات وبسایت ساختمون از قبیل شومینه ها،پارتیشن ها، سقف کاذب، پرده های مختلف و سایر موارد مراجعه فرمایید

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای