دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

همنشینی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

logo
Sakhtemoon
همنشینی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

معمولا منظور از اتاق های بزرگ، اتاق نشیمن و پذیرایی است که در آن ها فعالیت های متعددی از قبیل تماشای تلویزیون، گپ زدن با یک دوست و نوشیدن چای کنار شومینه و .... انجام می شود.


برای خلق یک فضای گرم و صمیمی، رنگ قرمز گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در اتاق های بزرگ محسوب می شود. برای اینکه از خفه شدن دکوراسیون پیشگیری شود، استفاده از رنگ قرمز بسیار توصیه می شود.

دکوراسیون آفتابی

استفاده از زرد لیمویی در اتاق بزرگ جلوه ای گرم و خوشایند به دکوراسیون می دهد. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب و هوایی سرد و بارانی دارد، با اجرای چنین دکوراسیونی می توانید فضای گرم و با نشاطی در خانه تان فراهم کنید.

اگر عاشق رنگ زرد هستید و از سوی دیگر تمایل دارید فضایی آرام و راحت طراحی کنید، دیوارها را زرد روشن کنید که در طرح پارچه رومبلی ها نیز از آن استفاده شده باشد، هم چنین برای کفپوش و طبقات و میز از جنس چوب به رنگ گردویی استفاده کنید.

سبزهای شگفت انگیز

سبز چمنی تیره در دکوراسیون اتاق نشیمن، تداعی گر بعدازظهر تابستانی است. این طیف از رنگ سبز یکی از شیک ترین گزینه ها برای استفاده در دکوراسیون فضای بزرگ است و سبکی معاصر را برای این فضای بزرگ به وجود می آورد.

وجود مبلمان راحتی به رنگ سبز زیتونی سیر و روشن در مجاورت با دیوارهای بسیار روشن در یک قسمت از فضای بزرگ و دیوارهای زیتونی در قسمت دیگر، انسجام منحصر به فرد و بسیار حرفه ای را در این فضا به وجود می آورد. برای ایجاد هماهنگی بیشتر در دکوراسیون، مقداری از این رنگ باید در عناصر دیگر موجود در اتاق از قبیل مبل ها، کفپوش و پرده نیز وجود داشته باشد.

اتاق  نشیمن

نکته مهم در چیدمان فضای کوچک، استفاده از تعداد کمتر وسایل بزرگ تر، به جای تعداد بیشتری از وسایل کوچک تراست.

از آینه ها و شیشه ها به مقدار زیادی در فضا استفاده کنید تا نور در محیط انعکاس یابد. مثلا برای سطح روی میزها از شیشه استفاده کنید و در گوشه های خانه آینه های زیبا بر دیوار نصب کنید، زیرا هرچه بیشتر نور در فضا منعکس شود، فضا روشن تر شده و خانه بزرگ تر و بازتر به نظر می رسد.

آشپزخانه

در آشپزخانه کوچک خود حتما کابینت هایی بلند و کشیده که به سقف می رسند نصب کنید.

از کابینت هایی با رنگ روشن و طبقاتی فراخ استفاده کنید و ترجیحا برای چند عدد از آن ها درهای شیشه ای در نظر بگیرید.

کابینت هایی که از مواد تیره رنگ ساخته شده اند، سبب می شوند فضا کوچک تر به نظر برسد.

موادشوینده ای را که برای نظافت تمام قسمت های خانه از آن ها استفاده می شود، در فضاهای ذخیره سازی دور از دسترس در آشپزخانه (برای مثال کابینت بالای هود)  قرار دهید تا در فضاهای دیگر قسمت های خانه صرفه جویی شود.

اتاق کار

با انجام اقدامات و نصب تجهیزات ذخیره سازی، ازفضای دیوار برای آرشیو کردن پرونده ها و پوشه هایی که درحال حاضربه آن ها نیازی ندارید اما باید در دسترس باشند، استفاده کنید.

سرویس بهداشتی

از قراردادن هرگونه سد بصری در سرویس بهداشتی اجتناب کنید. برای مثال اگر فضای سرویس بهداشتی دو قسمت توالت و حمام به صورت تلفیقی دارد. برای جداسازی این دوفضا، از درشیشه ای یا پرده حمام به جای دیوار استفاده کنید.

از روشویی هایی استفاده کنید که بر روی کابینت و تعدادی کشو قرار دارند تا بتوانید از فضای داخل کابینت و کشوهای آن نیز برای قراردادن دستمال کاغذی های اضافه و حوله ها بهره مند شوید.

تعدادی طبقه کوچک بر دیوار سرویس بهداشتی نصب کنید و وسایل دکوری کوچک را روی آن قرار دهید.

هال و ورودی

کاغذ دیواری تنها جنبه دکوری ندارد. بلکه می توان از آن به صورت کاربردی نیز استفاده کرد. در یک هال ورودی باریک و کم عرض می توانید برای پوشش دیوارها از کاغذدیواری هایی با خطوط افقی استفاده کنید؛ اما فراموش نکنید که فضاهای محدود و کوچک، جای مناسبی برای استفاده از کاغذ دیواری هایی با رنگ های تند و متضاد نیست. در این گونه فضاها بهتر است از طرح های خلوت با رنگ ملایم استفاده شود.

برای وسایلی از قبیل جا کفشی و چوب لباسی، در هال و ورودی، از انواع ظریف و دو در یک آن ها استفاده کنید.

درخصوص پرده ها چند نکته مهم را رعایت کنید:

1- بهتر است پرده ها را  از زیر سقف بیاویزید نه از بالای پنجره زیر این کار سبب می شود ارتفاع سقف بیشتر به نظر برسد.

2- هرگز پرده ها را داخل قاب پنجره نصب نکنید.

3- پرده ها را به صورت متحرک نصب کنید تا بتوانید آن ها را هنگام روز کنار بزنید تا نور طبیعی بتواند به داخل راه یابد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای