دسته بندی ها

پنجره دوجداره | پنجره UPVC

فروشندگان و مجریان پنجره UPVC یو پی وی سی و دو جداره

انواع مدل پنجره دوجداره | کدام مدل پنجره دوجداره بهتر است؟

رشد روز افزون استفاده از پنجره دوجداره که شامل انواع پنجره دو جداره آلومینیومی و پنجره دوجداره UPVC است نشانگر اقبال عمومی این نوع پنجره به دلیل توانایی بالای عایق صدا بودن در کنار جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و باد است. استفاده از درب و پنجره های قدیمی همواره مشکلات خاص خودش را داشت که به مرور زمان این مشکلات یکی پس از دیگری پیدا می شدند. همین مشکلات سازندگان را بر آن داشت تا نسل جدیدی از پنجره ها با متریالهای مختلف که هر کدام ویژگی خاص خودشان را دارند، وارد بازار کنند. مثلا در و پنجره ترمال بریک و یا در و پنجره کشویی پی وی سی و پنجره سه جداره یو پی وی سی. این پنجره ها هر کدام مزیت های خاص خود و در نتیجه کاربردهای مشخصی دارند.

ادامه مطلب

 پنجره دو جداره دقیقا همانطور که از نامش پیداست، از دو لایه شیشه ساخته شده اند که این دو لایه به وسیله یک فضای خالی از هم جدا می شود. فضای بین این دو لایه ممکن است با یک گاز بی اثر پر شد یا ممکن است خالی بماند.در ادامه به معرفی پنجره دوجداره upvc و ویژگی های آن و البته کاربرد‌هایی که در صنعت ساختمان سازی دارد می‌پردازیم که با تعریف این نسل از پنجره‌ها آغاز می کنیم. 

شیشه دو جداره عمدتا برای عایق بندی بهتر خانه ها ساخته شده است اما می بینیم که مزایای بیشتری برای ارائه دارند که برخی از آنها عبارتند از:

  • عایق بهتر

پنجره دو جداره عایق بیشتری را فراهم می کند. بنابراین میزان انتقال حرارت از خانه به هواس سرد بیرون به حداقل می رسد. از این دمای خانه متعادل خواهد بود. در ماه های گرم سال نیز پنجره دو جداره از ورود گرمای شدید بیرون به داخل خانه جلوگیری می کند. از این رو می توانید از زمستانهای گرم تر و تابستانهای خنک تر لذت ببرید.

  • کاهش صداهای مزاحم

با استفاده از این پنجره ها دیگر لازم نیست نگران سر و صداهای مزاحم بیرون از خانه باشید. اگر در محله ای پر سر و صدا زندگی می کنید با استفاده از پنجره دو جداره می توانید محیطی آرام و به دور از دنیای پر سر و صدای خارج از خانه، برای خودتان فراهم کنید. همچنین بدون ایجاد مزاحمت برای همسایه ها نیز می توانید به راحتی موسیقی گوش دهید و از آن لذت ببرید.

  • امنیت بیشتر

شکستن پنجره دو جداره به مراتب سخت تر از پنجره های تک جداره است. علاوه بر این باز کردن آنها از بیرون نیز کار آسانی است و این امر ورود سارقین به خانه را دشوارتر می کند. علاوه بر این شما می توانید با انتخاب شیشه های سخت تر سطح امنیت بیشتری داشته باشید.

  • کاهش هزینه های انرژی

پنجره دو جداره گرمای حاصل از نور خورشید را بیشتر در خانه نگه می دارد، در نتیجه در زمستان میزان مصرف انرژی شما کمتر خواهد بود. در ماه های گرم سال نیز شما نیاز کمتری به سیستمهای خنک کننده خواهید داشت. در نتیجه مصرف انرژی شما کاهش خواهد داشت و مبلغ قبض نیز به حداقل میزان ممکن خواهد رسید.

  • تعمیر و نگهداری آسان

برخی از افراد تصور می کنند تمیز کردن این پنجره ها کار سختی است. اما این تنها یک تصور غلط است. همانند پنجره های ساده، تنها با یک گردگیری ساده می توانید از جمع شدن گرد و غبار و تغییر رنگ پنجره ها جلوگیری کنید. این پنجره های عمری طولانی دارند از این رو با تمیز نگه داشتن آنها همیشه پنجره هایی زیبا و براق خواهید داشت.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پنجره دو جداره

عوامل مختلفی بر روی قیمت نهایی پنجره دو جداره تاثیر دارند که برخی از آنها عبارتند از:

انواع مختلف درب و پنجره

طراحی پنجره: تعداد قسمتهای باز شونده و تعداد دربها و پنجره ها

کیفیت متریال مورد استفاده در ساخت پنجره

موقعیت مکانی ساختمان

هزینه نصب

همانطور که مشاهده می کنید هزینه پنجره دو جداره ثابت نیست و به این عوامل بستگی دارد. برای مثال شیشه به کار رفته در تولید پنجره تاثیر قابل توجهی در قیمت نهایی پنجره دارد. شیشه انواع مختلفی دارد، برخی از آنها شیشه های چند لایه و مستحکمی هستند که عایق های صوتی دارند در نتیجه قیمت بیشتری خواهند داشت.

فریم نیز همانند شیشه تاثیر زیادی در قیمت دارد، فریمهای آلومینیومی، چوبی، کامپوزیت و UPVC  هر یک قیمتهای مختلفی دارند.

برای انتخاب متریالهای پنجره باید موارد مختلفی را در نظر  بگیرید. این موارد عبارتند از:

شرایط آب و هوایی محل اقامت: دما، رطوبت، آفتاب و باد

طراحی ساختمان: جهت گیری، شکل و چیدمان ساختمانی

مصالح ساختمانی به کار رفته

اندازه و محل پنجره

قیمت انواع پنجره دوجداره ویستا بست و وینتک

پنجره سه لنگه ثابت بدون باز شو پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 350 هزار تومان

پنجره چهار لنگه دو لنگه باز شوی دو حالته کتیبه دار پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 710 هزار تومان
پنجره دو لنگه یک لنگه باز شوی تک پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 660 هزار تومان
پنجره سه لنگه ثابت بدون باز شو با کتیبه بالا پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 425 هزار تومان
پنچره چهار لنگه بدون بازشو کتیبه دار پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 370 هزار تومان
پنجره ثابت تک لنگه بدون بازشو پازل ستاپ، قیمیت هر متر مربع 360 هزار تومان
پنجره دو لنگه با یک بازشوی دوحالته با کتیبه پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 725 هزار تومان
پنجره دوجداره یک لنگه ثابت و یک لنگه بازشو با اندازه فرضی 1000*1000 با پروفیل وین تک 685 هزار تومان و با پروفیل ویستا بست 1000000 تومان
پنجره دو جداره دو لنگه باز شو با اندازه فرضی 1000*1000، با پروفیل وین تک 910000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.385000 تومان
پنجره دو جداره دو لنگه ثابت و یک لنگه باز شو با اندازه فرضی 1000*1500، با پروفیل وین تک 832000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.235000 تومان
پنجره دو جداره دو لنگه باز شو و یک لنگه ثابت با اندازه فرضی 1000*1500، با پروفیل وین تک 1.060000 تومان و با پروفیل ویستا 1.620000
پنجره دو جداره یک لنگه کشویی، یک لنگه ثابت با اندازه فرضی 1000*1000، با پروفیل وین تک 1.100000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.282000 تومان
قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی دولنگه بازشو کشویی با اندازه فرضی 1000*1000، با پروفیل وین تک 1.400000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.516000 تومان
پنجره دوجداره دولنگه بازشو ریلی و یک لنگه ثابت با اندازه فرضی 1000*15000، با پروفیل وین تک 1.520000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.950000 تومان

استفاده از درب و پنجره های قدیمی همواره مشکلات خاص خودش را داشت که به مرور زمان این مشکلات یکی پس از دیگری پیدا می شدند. همین مشکلات سازندگان را بر آن داشت تا بتوانند با استفاده از متریال های نو به جای متریال های قدیمی درب و پنجره های جدیدی تولید کنند که مشکلات کم تری در مقایسه با قبلی ها داشته باشند. پس نسل جدیدی از پنجره ها وارد بازار شد از متریال های مختلف که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند و بسته به نیازی که وجود دارد از آن ها استفاده می شود. مثلا در و پنجره های آلومینیومی و یا در و پنجره های پی وی سی و پنجره یو پی وی سی. این پنجره ها هر کدام مزیت های خاص خود و در نتیجه کاربرد های مشخص دارند. در ادامه به معرفی پنجره upvc و ویژگی های آن و البته کاربرد هایی که در صنعت ساختمان سازی دارد می پردازیم که با تعریف این نسل از پنجره ها آغاز می کنیم. 

بهترین مدل پنجره دوجداره | پنجره UPVC

همان طور که از نام این پنجره های برمی آید، متریال اصلی و تشکیل دهنده شان upvc می باشد. اگر پی وی سی را سخت کنیم و در حقیقت حالت نرم اش را از بین ببریم، یو پی وی سی ساخته می شود. این ماده نه فقط در صنعت ساختمان سازی بلکه در دندان پزشکی هم مورد استفاده قرار می گیرد زیرا آسیبی به سلامتی انسان ها نمی رساند. این ویژگی که این ماده برای ترکیب شدن میل پایینی دارد موجب شده که دوام بالاتری داشته باشد. از آن جایی که پی وی سی حساسیت به نور و گرما دارد و حتی می تواند با اکسیژن هم ترکیب شود پس بایستی یک پایدار کننده به آن اضافه کرد.

کدام پنجره دوجداره بهتر است

پنجره های ساختمان ها معمولا در معرض هوای آزاد و در نتیجه آب باران قرار دارند. پنجره های چوبی پس از مدتی در اثر رطوبت زیاد پوسیده می شوند چون به طور کلی چوب مقاومت خوبی در برابر رطوبت و آب ندارد. از سوی دیگر برای پنجره های فلزی هم مشکل زنگ زدگی وجود دارد. اما پنجره upvc هیچ کدام از مشکلات گفته شده را ندارد و حتی قابل شست و شو است. پس در مناطقی که بارش باران زیاد وجود دارد و یا پنجره در معرض رطوبت قرار دارد می توان به راحتی از پنجره upvc استفاده کرد و نگرانی بابت آسیب دیدن آن نداشت. 

این روز ها نکات زیادی در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی گوشزد می شود. نکاتی که همه ما ملزم به رعایت آن ها هستیم. رعایت این دستورالعمل ها موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه های انرژی می شود که به نفع خانواده هم هست. مشکلی که در مورد پنجره های قدیمی وجود داشت این بود که هوای گرم و سرد به راحتی از آن ها عبور می کرد و در فصل های گرم و سرد انرژی گرمایشی و یا سرمایشی به هدر می رفت. اما پنجره upvc عایق بسیار خوبی در مقابل حرارت می باشد در نتیجه موجب می شود که در فصل های سرد از خارج شدن هوای گرم خانه و در فصل های گرم از خارج شدن هوای سرد جلوگیری به عمل آید. این موضوع خود باعث صرفه جویی زیادی می شود.

از طرف دیگر زندگی در شهر خصوصا در مناطق مرکزی آلودگی صوتی زیادی به همراه خواهد داشت. برای خانه هایی که در معرض شهر قرار دارند وجود پنجره هایی که از عبور صدا جلوگیری کند امری لازم و ضروری است. پنجره upvc پیشنهاد خوبی می باشد چون به خوبی از عبور صدا جلوگیری می کند.

حتما شما هم راجع به محیط زیست و وظایف ما در مقابل آن شنیده اید. خوشبختانه امروزه مردم خیلی بیش تر از گذشته به این موضوع توجه نشان می دهند. پس هرکسی وظیفه دارد که به اندازه خود در حفظ محیط زیست تلاش کند و وظایفی برعهده دارد. یکی از این وظایف استفاده از محصولات و متریالی است که سازگار با محیط زیست باشند که متریال یو پی وی سی این گونه است. زیرا سرب ندارد و قابل بازیافت است و در نتیجه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

اگرچه امروزه خیلی از ساختمان ها مجهز به سیستم هایی هستند که احتمال حریق را تا اندازه زیادی پایین آورده است ولی هنوز که هنوز است نمی توان به طور کامل اطمینان داد که آتش سوزی اتفاق نمی افتد. پس بهتر است از متریالی استفاده شود که در صورت بروز آتش سوزی مقاومت خوبی در برابر آن داشته باشند و به آسانی آتش نگیرند. یو پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در مقابل آتش دارد که این ویژگی مهمی به شمار می آید.

با ویژگی هایی که گفته شد می توان اطمینان داشت استفاده از پنجره upvc حتی اگر نیاز به صرف هزینه اولیه بیش تری در مقایسه با مدل های قدیمی داشته باشد، می ارزد. لذا پنجره upvc نه فقط در ساختمان های مسکونی برای ساختن در و پنجره بلکه در ادارات و فروشگاه ها و بیمارستان ها و هر جای دیگری که استفاده از محصولات با کیفیت مهم باشد کاربرد دارد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره پنجره upvc