دسته بندی ها

پنجره دوجداره | پنجره UPVC

فروشندگان و مجریان پنجره UPVC یو پی وی سی و دو جداره

انواع مدل پنجره دوجداره | کدام مدل پنجره دوجداره بهتر است؟

رشد روز افزون استفاده از پنجره دوجداره که شامل انواع پنجره دو جداره آلومینیومی و پنجره دوجداره UPVC است نشانگر اقبال عمومی این نوع پنجره به دلیل توانایی بالای عایق صدا بودن در کنار جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و باد است. استفاده از درب و پنجره های قدیمی همواره مشکلات خاص خودش را داشت که به مرور زمان این مشکلات یکی پس از دیگری پیدا می شدند. همین مشکلات سازندگان را بر آن داشت تا نسل جدیدی از پنجره ها با متریالهای مختلف که هر کدام ویژگی خاص خودشان را دارند، وارد بازار کنند. مثلا در و پنجره آلومینیومی و یا در و پنجره پی وی سی و پنجره یو پی وی سی. این پنجره ها هر کدام مزیت های خاص خود و در نتیجه کاربردهای مشخصی دارند.

ادامه مطلب

 در ادامه به معرفی پنجره دوجداره upvc و ویژگی های آن و البته کاربرد‌هایی که در صنعت ساختمان سازی دارد می‌پردازیم که با تعریف این نسل از پنجره‌ها آغاز می کنیم. 

استفاده از درب و پنجره های قدیمی همواره مشکلات خاص خودش را داشت که به مرور زمان این مشکلات یکی پس از دیگری پیدا می شدند. همین مشکلات سازندگان را بر آن داشت تا بتوانند با استفاده از متریال های نو به جای متریال های قدیمی درب و پنجره های جدیدی تولید کنند که مشکلات کم تری در مقایسه با قبلی ها داشته باشند. پس نسل جدیدی از پنجره ها وارد بازار شد از متریال های مختلف که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند و بسته به نیازی که وجود دارد از آن ها استفاده می شود. مثلا در و پنجره های آلومینیومی و یا در و پنجره های پی وی سی و پنجره یو پی وی سی. این پنجره ها هر کدام مزیت های خاص خود و در نتیجه کاربرد های مشخص دارند. در ادامه به معرفی پنجره upvc و ویژگی های آن و البته کاربرد هایی که در صنعت ساختمان سازی دارد می پردازیم که با تعریف این نسل از پنجره ها آغاز می کنیم. 

بهترین مدل پنجره دوجداره | پنجره UPVC

همان طور که از نام این پنجره های برمی آید، متریال اصلی و تشکیل دهنده شان upvc می باشد. اگر پی وی سی را سخت کنیم و در حقیقت حالت نرم اش را از بین ببریم، یو پی وی سی ساخته می شود. این ماده نه فقط در صنعت ساختمان سازی بلکه در دندان پزشکی هم مورد استفاده قرار می گیرد زیرا آسیبی به سلامتی انسان ها نمی رساند. این ویژگی که این ماده برای ترکیب شدن میل پایینی دارد موجب شده که دوام بالاتری داشته باشد. از آن جایی که پی وی سی حساسیت به نور و گرما دارد و حتی می تواند با اکسیژن هم ترکیب شود پس بایستی یک پایدار کننده به آن اضافه کرد. 

کدام پنجره دوجداره بهتر است

پنجره های ساختمان ها معمولا در معرض هوای آزاد و در نتیجه آب باران قرار دارند. پنجره های چوبی پس از مدتی در اثر رطوبت زیاد پوسیده می شوند چون به طور کلی چوب مقاومت خوبی در برابر رطوبت و آب ندارد. از سوی دیگر برای پنجره های فلزی هم مشکل زنگ زدگی وجود دارد. اما پنجره upvc هیچ کدام از مشکلات گفته شده را ندارد و حتی قابل شست و شو است. پس در مناطقی که بارش باران زیاد وجود دارد و یا پنجره در معرض رطوبت قرار دارد می توان به راحتی از پنجره upvc استفاده کرد و نگرانی بابت آسیب دیدن آن نداشت. 

این روز ها نکات زیادی در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی گوشزد می شود. نکاتی که همه ما ملزم به رعایت آن ها هستیم. رعایت این دستورالعمل ها موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه های انرژی می شود که به نفع خانواده هم هست. مشکلی که در مورد پنجره های قدیمی وجود داشت این بود که هوای گرم و سرد به راحتی از آن ها عبور می کرد و در فصل های گرم و سرد انرژی گرمایشی و یا سرمایشی به هدر می رفت. اما پنجره upvc عایق بسیار خوبی در مقابل حرارت می باشد در نتیجه موجب می شود که در فصل های سرد از خارج شدن هوای گرم خانه و در فصل های گرم از خارج شدن هوای سرد جلوگیری به عمل آید. این موضوع خود باعث صرفه جویی زیادی می شود. 

از طرف دیگر زندگی در شهر خصوصا در مناطق مرکزی آلودگی صوتی زیادی به همراه خواهد داشت. برای خانه هایی که در معرض شهر قرار دارند وجود پنجره هایی که از عبور صدا جلوگیری کند امری لازم و ضروری است. پنجره upvc پیشنهاد خوبی می باشد چون به خوبی از عبور صدا جلوگیری می کند.

حتما شما هم راجع به محیط زیست و وظایف ما در مقابل آن شنیده اید. خوشبختانه امروزه مردم خیلی بیش تر از گذشته به این موضوع توجه نشان می دهند. پس هرکسی وظیفه دارد که به اندازه خود در حفظ محیط زیست تلاش کند و وظایفی برعهده دارد. یکی از این وظایف استفاده از محصولات و متریالی است که سازگار با محیط زیست باشند که متریال یو پی وی سی این گونه است. زیرا سرب ندارد و قابل بازیافت است و در نتیجه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

اگرچه امروزه خیلی از ساختمان ها مجهز به سیستم هایی هستند که احتمال حریق را تا اندازه زیادی پایین آورده است ولی هنوز که هنوز است نمی توان به طور کامل اطمینان داد که آتش سوزی اتفاق نمی افتد. پس بهتر است از متریالی استفاده شود که در صورت بروز آتش سوزی مقاومت خوبی در برابر آن داشته باشند و به آسانی آتش نگیرند. یو پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در مقابل آتش دارد که این ویژگی مهمی به شمار می آید.

با ویژگی هایی که گفته شد می توان اطمینان داشت استفاده از پنجره upvc حتی اگر نیاز به صرف هزینه اولیه بیش تری در مقایسه با مدل های قدیمی داشته باشد، می ارزد. لذا پنجره upvc نه فقط در ساختمان های مسکونی برای ساختن در و پنجره بلکه در ادارات و فروشگاه ها و بیمارستان ها و هر جای دیگری که استفاده از محصولات با کیفیت مهم باشد کاربرد دارد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره پنجره upvc

جشنواره