دسته بندی ها

توری پلیسه ا توری اکاردئونی

فروشندگان و مجریان تور پلیسه و آکاردئونی

راهنمای خرید، بررسی و انتخاب انواع مدل توری پلیسه

یکی از مشکلات همه مردم، خصوصا در فصل های بهار و تابستان ورود حشره ها و جانوران موذی به خانه ها و مزاحمت های شان می باشد. همین مشکل سبب شد که طراحان به فکر پوشاندن پنجره ها بیفتند. به طوری که زمان باز بودن پنجره راهی برای ورود حشرات وجود نداشته باشد.

ادامه مطلب

یکی از ساده ترین راه حل ها برای رسیدن به این هدف، توری های پارچه ای می باشد. البته این توری های پارچه ای در قدیم بیش تر مورد استفاده قرار می گرفتند و از آن جایی که به دلیل جنس شان دوام بالایی نداشتند توری های آلومینیومی به بازار عرضه شد. توری های آلومینیومی هم استفاده و کاربرد زیادی داشت ولی از آن جایی که ابزار مورد نیاز در خانه ها مدام در حال به روز شدن می باشد حالا نمونه هایی از توری های پلیسه جایگزین توری های قدیمی شده اند. در ادامه به معرفی توری پلیسه و کاربرد ها و هم چنین مزایای استفاده از آن می پردازیم.

توری پلیسه چیست؟

توری پلیسه دارای یک فریم آلومینیومی می باشد که توری مورد نظر به شکل و حالت پلیسه در داخل آن قرار گرفته است. جنس توری پلیسه مود استفاده پلی استرین است. تفاوتی که توری پلیسه با مدل های قدیمی دارد استحکام و دوام بالای آن است. به همین دلیل امروزه خیلی از افراد به جای آن توری های قدیمی از این مدل های مدرن و جدید استفاده می کنند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که توری های پلیسه تنها مختص پنجره ها نیستند. از این توری ها می توان برای درب بالکن هم استفاده کرد و مزیت استفاده از آن ها این است که فضای کمی را اشغال می کنند چون به صورت کشویی باز و بسته می شوند. بنابراین می توانید بهترین استفاده را از فضا داشته باشید و به اندازه کافی صرفه جویی کنید. استفاده از این توری ها برای اتاق های کوچکی که درب بالکن در آن جا قرار دارد بسیار مناسب می باشند.

توری پلیسه چه مزیت هایی دارد؟

توری های پنجره معمولا در معرض تابش آفتاب قرار دارند به همین دلیل باید در برابر آن مقاومت بالایی هم داشته باشند. توری پلیسه این ویژگی را دارد و علاوه بر نور خورشید مقاومت آن در مقابل خوردگی هم قابل قبول است.

توری های پلیسه ویژگی دیگری که دارند این است که به آسانی به صورت آکاردئونی جمع می شوند. این تا شدن سبب می شود که عمر چارچوب های آلومینیومی هم بیشتر باشد. از آن جایی که باز و بسته کردن پرده ها به آسانی امکان پذیر است موجب تغییر شکل در چارچوب نخواهند شد.

توری پلیسه به آسانی قابل شست و شو می باشد. این توری ها چون در معرض هوای آزاد قرار دارند لذا ممکن است پس از گذشت مدت زمان کوتاهی کثیف شوند.

استفاده از توری پلیسه موجب می شود که از ورود گرد و غبار و ذرات آلوده به داخل خانه ها جلوگیری شود. این موضوع سبب تمیز ماندن خانه هم خواهد شد.

از توری های پلیسه می توانید برای هر شرایط جوی و آب و هوایی استفاده کنید و محدودیتی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

توری های پلیسه به آسانی قابل نصب می باشند و می توانید با اختصاص زمانی کوتاه به هدف مورد نظر برسید.

توری پلیسه هم چنین سبک می باشد و می توانید به آسانی آن را نصب کنید.

اما این محصول هم مانند هر محصول دیگری معایب خاص خودش را دارد از جمله:

توری های پلیسه معمولا نسبت به توری های ساده دارای قیمت بیشتری می باشند.

چه عواملی بر هزینه توری های پلیسه تاثیر گذار خواهد بود؟

توری پلیسه بر اساس میزان متراژ مصرفی قیمت گذاری می شود. هر چه که متراژ بیشتری مصرف شود هزینه آن هم بیشتر خواهد بود. اما مورد دیگری که بر هزینه تاثیر مستقیم دارد جنس پنجره های مورد نظر است. گاهی نصب کردن توری بر روی گونه ای از پنجره های خاص مستلزم اختصاص دادن زمان زیادی است که در این صورت قیمت بیشتر خواهد شد.

انواع توری های پلیسه

توری های پلیسه به طور کلی دارای سه مدل توری پلیسه ثابت، تک فریم و دبل فریم می باشند.

توری های پلیسه ثابت

این توری ها همان طور که از نام شان پیداست به طور ثابت روی پنجره نصب می شوند و امکان باز و بسته کردن شان وجود ندارد.

توری های پلیسه تک فریم

از این توری ها می توانید برای پنجره هایی که فلزی، چوبی و یا یو پی وی سی هستند استفاده کنید. امکان باز و بسته کردن توری ها هم به صورت کشویی روی یک محور مشخص وجود دارد.

توری های پایسه دبل فریم

ویژگی منحصر به فردی که توری های دبل فریم نسبت به انواع تک فریم دارند این است که امکان جدا کردن توری از پنجره به آسانی وجود دارد. پس می توانید هر زمانی که خواستید آن را جدا کنید و بشویید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون