دسته بندی ها

گیت فروشگاهی (دزدگیر فروشگاهی)

فروشندگان و مجریان گیت ضد سرقت و دزدگیر فروشگاهی

  • طراحی و اجرای سیستم های حفاظتی ، امنیتی و اتوماسیون ساختمانی
    آدرس: هشت بهشت
  • فروش، نصب و راه اندازی گیت های فروشگاهی (دزدگیر لباس، دزدگیر پوشاک) به صورت نقد و اقساط (3 الی 24 ماهه) با 2 سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش
    آدرس: ولیعصر
  • فروش، نصب و تعمیر گیت فروشگاهی (دزدگیر لباس)، خرید و فروش تگ، لیبل، مگنت و دزدگیر فروشگاهی نمایندگی شرکت ایمن موج در کرج
    آدرس: گلشهر

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های گیت فروشگاهی

تمایل به خرید کردن در فروشگاه های بزرگ زنجیره ای و هایپر مارکت ها سبب شده که بازار این نوع فروشگاه ها رونق بیش تری نسبت به سوپر مارکت های معمولی داشته باشد. طبیعتا افراد تمایل دارند که اجناس را از نزدیک ببینند و سپس انتخاب کنند. چرخیدن در فروشگاه ها و هایپر مارکت ها به ما این امکان را می دهد که با خیالی آسوده تر و هم چنین اطلاعات بیش تری خرید کنیم. اما این فروشگاه ها هم هر چقدر که بزرگ تر باشند به سیستم های امنیتی بیش تری احتیاج دارند. بر اساس همین نیاز، ابزار و وسایل مختلف جهت فراهم کردن این امنیت به بازار عرضه می شود. یکی از ابزار امنیت در این مکان ها گیت فروشگاهی است که در ادامه به معرفی آن، کاربردها و مزایایش می پردازیم. 

ادامه مطلب

گیت فروشگاهی چیست؟

این محصول را با نام ناظر الکترونیکی کالا هم می شناسند. یک سیستم امنیتی است که از کالاها در فروشگاه حفاظت می کند. این دستگاه دارای یک آنتن است که در خارج از فروشگاه قرار داده شده و یک برد الکترونیکی دارد. هم چنین این دستگاه لیبل هایی دارد که باید روی کالا ها نصب شوند تا در صورت خروج غیرقانونی و بدون هزینه همان آنتن که خارج از فروشگاه نصب شده هشدار دهد و به این ترتیب از سرقت کالا جلوگیری به عمل آید. انتقال داده ها بین تگ و دستگاه الکترونی اساس کار این وسیله می باشد. نام دیگر گیت فروشگاهی، دزدگیر فروشگاهی است.

انواع گیت فروشگاهی

این دستگاه ها را بر اساس کارایی و فرکانسی که دارند تقسیم بندی می کنند.

گیت فروشگاهی EM

فرکانس کاری این گیت ها کم تر از ۱۰ کیلوهرتز است. به همین دلیل عموما این مدل را به صورت دو پایه نصب می کنند. آنتن های این نوع گیت تا محدوده حداکثر ۸۰ سانتی متر از درب ورودی فروشگاه را پوشش می دهند. لیبل های ساده و کوچکی دارد که برای موارد خاص کاربرد ویژه دارد. نسبت به دو نمونه دیگر قیمت بالاتری دارد و در نتیجه هزینه نگهداری اش هم بالاتر است. از این نوع گیت ها عموما برای فروشگاه های طلا وجواهر استفاده می شود.

گیت فروشگاهی RF

فرکانس شان در دامنه فرکانس رادیویی است. (حدود ۸ مگاهرتز)، این دستگاه دارای لیبل هایی با قیمت مناسب و تخت است که شکل ظاهری آن ها موجب شده برای کتاب ها استفاده زیادی داشته باشند. اما این لیبل ها فرکانس بالا دارند و از مایعات عبور نمی کنند لذا برای ظرف هایی که حاوی مایعات باشند، مانند شیشه عطر، مناسب نخواهند بود. هم چنین برای طلا و جواهر هم به دلیل تاثیر فلز بر خارج شدن لیبل ها از فرکانس اصلی کاربردی ندارد.

گیت فروشگاهی AM

فرکانس شان ثابت و ۵۸ کیلوهرتز است. دامنه وسیعی از درب ورودی فروشگاه را پوشش می دهند. دقت بالایی دارند در تشخیص لیبل ها از زوایای متفاوت و همین بالا بودن دقت، گستره استفاده ها و کاربردهای شان را هم به نسبت دو نمونه دیگر که در بالا اشاره شد بیش تر کرده است.

مزایای گیت فروشگاهی

مهم ترین مزیت و اصلی ترین وظیفه ای که گیت های فروشگاهی دارند این است که موجب می شوند امنیت بر فضای فروشگاه حاکم باشد و فروشندگان و صاحبان کالاها با خیالی آسوده داخل فروشگاه باشند. خصوصا برای مکان هایی که کالاهای گران قیمت عرضه می کنند. نظیر طلا و جواهر فروشی ها.

اگرچه دوربین های مدار بسته هم ابزار ایجاد امنیت هستند اما مزیت گیت فروشگاهی به نسبت دوربین مدار بسته این است که در همان زمان وقوع سرقت می توان جلوی آن را گرفت در صورتی که در مورد دوربین ها باید پس از سرقت، زمان زیادی گذاشت برای پیدا کردن سارق و بعد هم شناسایی او.

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است وجود داشتن گیت فروشگاهی موجب می شود از سرقت ها تا حدود ۹۰ درصد جلوگیری شود.

چقدر می توان به گیت فروشگاهی اطمینان کرد

خوشبختانه تگ ها و لیبل هایی که روی اجناس نصب می شوند به آسانی قابل جدا کردن نیستند و این کار تنها از طریق همان دستگاه های مخصوص امکان پذیر است. و یا در مورد تگ هایی که به کتاب ها می چسبند تنها با کمک دستگاه می توان آن ها را غیر فعال کرد. به همین دلیل احتمال سرقت در زمان استفاده از این گیت ها بسیار پایین خواهد بود و این دستگاه ها قابل اعتماد می باشند.

قیمت گیت فروشگاهی

گیت های فروشگاهی به دو صورت تولید داخلی و نمونه های خارجی در بازار موجود می باشند و نمونه های خارجی دارای قیمت بالاتر به نسبت نمونه های ساخت داخل کشور می باشند. بسیاری از گیت های تولید داخل هم با کیفیت بوده و گاه دارای خدمات نصب و بازدید و ... رایگان می باشند. که می توان بر اساس بودجه از بین نمونه های مختلف انتخاب کرد. صنف کاری فروشگاه و البته عرض خروجی از دیگر عواملی هستند که بر قیمت گیت فروشگاهی تاثیر گذار می باشند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون