دسته بندی ها

فروشندگان انواع مدل های پارتیشن متحرک

فروشندگان و مجریان پارتیشن متحرک

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های پارتیشن متحرک

دیوارهای خانه نه تنها دائمی هستند بلکه بسیاری از آن‌ها می‌توانند باعث خفگی بیشتر یک خانه کوچک می‌شوند. نصب دیوار نه کاری راحتی است و نه مقرون به صرفه بنابراین باید از گزینه بهتری برای جدا کردن فضای خانه استفاده کنیم. پارتیشن یکی از جدا کننده‌هایی است که کار تقسیم فضا را به خوبی برای ما انجام می‌دهند. پارتیشن‌های چوبی و فلزی وجود دارند که به دیوار متصل می‌شوند و فضا را جدا می‌کنند اما مشکلی که وجود دارد همیشگی بودن این نوع پارتیشن است حتی اگر بخواهید این پارتیشن‌ها را جدا کنید باید تمام قطعات آن باز شود و جای پیچ‌های آن روی دیوار نیز باقی می‌ماند. در برخی از موارد نیازی به یک جداسازی همیشگی نداریم برای مثال در برخی از خانه‌های امروزی آشپزخانه‌ها رو به پذیرایی هستند از این رو ممکن است هنگام مهمانی نیاز به یک جدا کننده داشته باشیم که موقت باشد و بعد از مهمانی بتوان آن را جمع کرد. با نصب پارتیشن ثابت هر بار باید آن را باز و جمع کرد از این رو برای این منظور پارتیشن‌ متحرک وارد بازار شد و این مشکل را حل کرد.

پارتیشن‌های متحرک یک جدا کننده موقت و شیک هستند که بدون هیچ زحمتی قابل استفاده هستند و در عرض چند دقیقه به راحتی و سریعا نصب و جمع می‌شوند. پارتیشن متحرک را می‌توان به صورت تاشو جمع کرد و یا کلا آن را در جای دیگری بدون مشکل قرار دهیم. دوام این گونه پارتیشن بسیار زیاد است و سال‌های زیادی نیازهای شما برای جداسازی فضا را رفع می‌کنند. امروزه مدل‌ها و طرح‌های مختلفی از پارتیشن متحرک وجود دارد و شما متناسب با طراحی داخلی خانه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته نا گفته نماند که این پارتیشن‌ها مختص خانه نیستند بلکه در شرکت‌ها، آرایشگاه‌ها و سایر مکان‌های تجاری نیز از آن استفاده می‌شود. در برخی از مکان‌ها از این پارتیشن متحرک تنها برای جداسازی فضا استفاده نمی‌شود بلکه تاثیر بسزایی در زیبایی و اضافه کردن المان‌های دکوری نیز دارد و امروزه از آن برای دیزاین خانه‌ها یا مغازه‌ها استفاده می‌شود.

در خانه‌‌های کوچک که فضای زیادی ندارند جداسازی با پارتیشن متحرک بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای آن‌هاست. در خانه‌های بزرگ نیز برای ایجاد فضایی جداگانه در اتاق خواب یا آشپزخانه نیز از پارتیشن متحرک استفاده می‌شود.

انواع پارتیشن متحرک

این نوع پارتیشن‌ها بسته به فضای مورد استفاده و کاربردشان انواع مختلفی دارند که در ادامه برخی از مدل‌های آن را بررسی خواهیم کرد.

 • پارتیشن متحرک آینه‌ای: پارتیشن‌های آینه‌ای متحرک برای اتاق خواب‌ها کاربرد دارند. حتی برخی از آن‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در حمام نیز قابل استفاده هستند و فضایی برای نگهداری لوازم در روی آن تعبیه می‌شود. پارتیشن‌های حمام باید از جنس استیل و ضد زنگ باشند که در اثر رطوبت حمام خراب نشوند. مدل‌هایی که برای اتاق خواب استفاده می‌شود و آینه قدی دارند معمولا از چوب، چرم و یا حصیر ساخته می‌شوند که در طرح‌های متنوعی در بازار موجود هستند.
 • پارتیشن متحرک دکوری: همانطور که گفتیم در برخی از خانه‌ها یا مکان‌های تجاری از این نوع پارتیشن‌ها صرفا برای اضافه کردن یک المان دکوری به فضا استفاده می‌شود. این وسیله دکوری ممکن است از جنس چوب با حکاکی‌های زیبا و یا از جنس فلز برنج باشد. در صورتیکه به دنبال تغییر کوچکی در دکوراسیون هستید که به هزینه زیادی هم نیاز نداشته باشد می‌توانید از این گزینه دکوراتیو استفاده کنید تا به هزینه‌ای مقرون به صرفه فضایی مدرن و زیبا ایجاد کنید.
 • پارتیشن متحرک چوبی یا پارچه‌ای: این مدل پارتیشن بیشتر برای خانه‌ها در فضای نشمین و آشپزخانه مناسب است. در برخی از مدل‌ها تنها از چوب برای طراحی استفاده می‌شود اما مدل‌هایی نیز وجود دارد که ترکیبی از چوب و پارچه هستند. این مدل‌ها برای هر خانه‌ای مناسب هستند چون چوب یکی از المان‌هایی است که تقریبا با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ است و باعث زیبایی خانه می شود. این مدل پارتیشن را می‌توان در فضای ورودی خانه نیز استفاده کرد معمولا همه دوست دارند بین ورودی و سایر قسمت‌های خانه توقفی وجود داشته باشد. برای این هدف می‌توان از پارتیشن متحرک به راحتی استفاده کرد. بهتر است در محیط‌های مرطوب از این نوع پارتیشن استفاده نکنید چون این کار باعث خراب شدن آن میشود. از این رو انتخاب محیط درست و دور از رطوبت منجر به دوام بیشتر چوب‌ها خواهد شد.

مزایای استفاده از پارتیشن متحرک

 • اجرای راحت
 • جمع کردن سریع و آسان
 • قابلیت حمل و نقل راحت و استفاده در هر مکانی
 • استفاده به عنوان یک عنصر دکوراتیو
 • مقرون به صرفه
 • بهینه سازی استفاده از فضا
 • انعطاف پذیری
 • بدون گرد و غبار هنگام نصب یا اجرا
 • تمیز کاری راحت
 • بدون تاثیر بر ساختار محیطی ساختمان
 • صرفه جویی در وقت
 • ماندگاری طولانی مدت

قیمت پارتیشن متحرک

قیمت این نوع پارتیشن‌های متحرک بسته به نوع متریال بکار رفته و طرح‌های آن‌ها متفاوت است. برای مثال در پارتیشن‌های چوبی، اگر از چوب‌های گران قیمت استفاده شده باشد هزینه نهایی کار نیز بیشتر خواهد بود. اما با توجه به اینکه ماندگاری بالایی دارند و همیشه قابل استفاده هستند صرف این هزینه برای طولانی مدت مقرون به صرفه است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره پارتیشن متحرک