دسته بندی ها

کمد اداری

جستجوی کمد اداری نتیجه ای نداشت.

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های کمد اداری

کمد یکی از بهترین وسیله ها برای مرتب کردن فضا می باشد. بدون شک آن کسی که اولین بار کمد را به شکل و شمایلی که امروز مورد استفاده قرار می گیرد ساخته، حق بزرگی بر گردن ما انسان های امروزی ساکن در ساختمان های کوچک دارد. چرا که کمدها در هر جایی که باشند موجب نظم بخشیدن به آن جا می شوند و در نتیجه فضا زیباتر و مرتب تر خواهد شد. در حال حاضر کمدها در منازل جز المان های مهم و ضروری به حساب می آیند. اما خب استفاده از کمد تنها به منازل محدود نمی شود. در هر فضایی استفاده از کمد کاربرد دارد. از مغازه های کوچک بگیرید تا شرکت ها و ادارات بزرگ. امروزه کمد اداری برای این گونه استفاده ها در طرح ها، جنس و مدل های مختلف ساخته می شود. در ادامه به معرفی این کمد ها و انواع مختلف شان می پردازیم.

ادامه مطلب

کمد اداری چیست

به کمدهایی که برای استفاده در محیط های اداری طراحی و ساخته می شوند کمد اداری می گویند. کمد اداری علاوه بر نظم بخشیدن به فضا، به دلیل زیبایی که به محیط کار می بخشد بر روحیه کارکنان هم تاثیر زیادی خواهد داشت. برای انتخاب کمد مناسب لازم است که نکاتی را بدانیم که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر انتخاب کمد اداری

برای انتخاب کمد مناسب باید پارامترهای مهم را در نظر گرفت. در این صورت است که انتخاب درستی خواهیم داشت.

ابعاد کمد اداری

ابعاد و اندازه کمد بسیار مهم است. باید حتما برای انتخاب کمد مناسب به ابعاد اتاقی که می خواهید تجهیز مورد نظر را آن جا قرار دهید توجه داشته باشید. هرچه کمدها بزرگ تر باشند قابلیت قرار دادن وسایل بیش تری را دارند اما اگر ابعادشان به نسبت اتاق بزرگ باشد در این صورت رفت و آمد در اتاق با مشکل مواجه خواهد شد. خصوصا اتاق هایی که مشتریان به آن ها رفت و آمد دارند. پس باید کمدی انتخاب کرد که نه آن قدر کوچک باشد که وسایل به درستی در آن چیده نشوند و نه آن اندازه بزرگ که فضای اتاق را تنگ کند.

ماهیت کار و لوازم مورد نیاز در حین کار

برای برخی ادارت لوازم مورد نیاز تنها پرونده و زونکن است. خب انتخاب کمد برای این اداره، نسبت به آن یکی که ابزار مختلف دیگر هم نیاز است و همه آن ها در کمد قرار می گیرند، متفاوت خواهد بود. کمدها هم دارای طرح های مختلف و طراحی های متنوع هستند که باید بر اساس وسایلی که در آن ها قرار می دهیم مورد مناسب را انتخاب کنیم.

بودجه

مسلما میزان بودجه ای که برای خریدن کمد اداری قرار داده می شود تاثیر زیادی بر انتخاب خواهد داشت. اگر با محدودیت بودجه مواجه هستید حتما در مرحله اول به سراغ اولویت های تان بروید و مواردی که اهمیت زیادی دارند را بررسی کنید تا بتوانید با بودجه مشخص بهترین انتخاب را داشته باشید.

سبک کمد اداری

هر کسی زمان زیادی را در محل کار خودش می گذراند. به همین دلیل مهم است که طراحی آن جا متناسب با روحیات شخص باشد. سبک دکوراسیونی که اداره یا شرکت دارد در انتخاب کمد اداری تاثیر زیادی خواهد داشت و مهم است که کمدها را متناسب با سبک انتخاب کنیم. خوشبختانه تنوع زیادی که در این محصول وجود دارد موجب شده انتخاب متناسب با سلیقه افراد کار آسانی باشد.

کمد اداری فلزی

این کمدها از قدیم مورد استفاده در ادارت بوده اند. به دلیل جنس فلزی شان دوام بالایی دارند و قیمت شان هم مناسب است. این محصولات امروزه در مدل های متنوعی نسبت به گذشته تولید می شوند. عموما برای کارگاه ها از این نوع کمدها استفاده می گردد.

کمد اداری چوبی

چوب همیشه طرفداران زیادی داشته و دارد. تعداد زیادی از افراد در طراحی و اجرای دکوراسیون، بسیاری از وسایل را چوبی انتخاب می کنند چون هم زیباست و هم به آسانی با بسیاری از سبک های دکوراسیون هماهنگ می شود پس می توان کمدهای اداری چوبی را هم به راحتی در ادارات با سبک دکوراسیون متفاوت قرار داد. امروزه از این نوع کمدها به دلیل زیبایی شان استفاده زیادی می شود.

کمد اداری ام دی اف

همان طور که می دانید چوب بهای تمام شده زیادی دارد و محصولات ساخته شده از این متریال قیمت شان بالاست. اما نمونه های ام دی اف با ظاهری که بسیار شبیه به چوب است خیلی اوقات کارمان را راه می اندازند و قیمت پایین تری هم دارند. کمدهای اداری ام دی اف امروزه در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی به بازار عرضه می شوند و طرفداران زیادی هم دارند.

قیمت کمد اداری

کمدهای اداری از جنس های مختلف ساخته می شوند. طرح و ابعاد و اندازه شان از دیگر عواملی است که بر قیمت آن ها تاثیر دارد. نمونه های چوبی، ام دی اف و فلزی هر کدام قیمت های مخصوص به خود را دارند و بر اساس پیچیدگی طراحی شان و کاربردی که دارند قیمت شان متغیر خواهد بود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون