دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل شومینه برقی

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل شومینه برقی

آیا احساس آرامش در نزدیک شعله‌های آتش و گرمای آن را دوست دارید؟ یک شومینه سرپوشیده شعله‌های واقعی آتش را در خانه‌هایمان برای ما فراهم می‌آورد و در هر لحظه که بخواهیم می‌توانیم دور آن جمع شویم یا کتاب بخوانیم.

شومینه، وسیله‌ای گرمایشی که از قدیم در خانه‌ها از آن استفاده می‌شد، یکی از المآن‌های مهم دکوراسیون خانه است. در گذشته از مدل‌های سنتی مانند سوزاندن زغال یا چوب برای گرم کردن فضای خانه استفاده می‌شد اما رفته رفته مدل‌های جدید جایگزین مدل‌های قدیمی شد و با امکانات و امنیت بیشتری وارد خانه‌های ما شد.

نصب این وسیله گرمایشی فضایی صمیمی برای افراد خانواده ایجاد می‌کند و در قدیم فقط یک وسیله گرمایشی نبود و از آن برای پخت و پز نیز استفاده می شد اما امروزه بیشتر جنبه تزئینی و گرمایشی دارد. مدل‌های سنتی هزینه نگه داری بالایی داشتند و در هر متراژی قابل استفاده نبودند و نیاز به تمهیداتی از جمله تعبیه دودکش یا لوله کشی گازی برای مدل‌های چوبی و گازی داشتند.

شومینه‌های انواع مختلفی دارند از جمله: شومینه برقی، شومینه هیزمی، شومینه الکلی و گازی، تفاوت این شومینه‌‌ها در سوخت، محل نصب و اقدامات جانبی آن‌هاست.

شومینه مدل هیزمی همان مدل پر طرفدار است که به دودکش و چوب نیاز دارد و باید محل مشخصی هم برای آن و هم برای چوب‌ها در نظر گرفت، مدل الکلی برای سوخت از بیو اتانول با الکل ژلی استفاده می‌کند و نیاز به دودکش ندارند در نتیجه محل مشخصی برای نصب نیز نیاز ندارد، مدل گازی به لوله کشی گازی و دودکش برای نصب نیازد دارد این نوع شومینه باید در مراحل ساخت ساختمان مکان خاصی برای آن تعبیه شود. مدل برقی به مکان خاصی نیاز ندارد و سوخت آن از برق تامین می‌شود.

در این مطلب با هم به بررسی شومینه‌ برقی و کاربرد آن می‌پردازیم.

شومینه‌های برقی به شما امکان می دهد تا یک ویژگی باورنکردنی را به فضای زندگی خود بیاورید!!

شومینه‌های قدیمی به مکانی برای انبار سوخت مد نظرشان (هیزم) نیاز داشتند و با سوختنشان موجب ایجاد دوده در خانه و دودی شدن لوازم خانه از جمله مبلمان نزدیک به آن می‌شدند، همچنین این نوع شومینه‌ها را باید مدام چک کرد تا سوختشان تمام نشود ، با طراحی شومینه برقی این مشکلات به پایان رسید. این مدل در سال 1912 اختراع شد و استفاده از آن در دهه 1950 رایج شد. شومینه‌های برقی بازدهی خوب و امنیت بالایی دارند همچنین نیاز به مکانی مشخص برای نصب ندارند چون قابلیت جابه‌جایی دارند و در هر قسمتی قابل اجرا هستند.

این نوع شومینه با طراحی زیبا و مدرنی که دارند برای خانه‌های امروزی یکی از ملزومات دکوراسیون هستند و قطعا با نیازها و سلیقه طراحی شما مطابقت خواهند داشت.

مزایای شومینه برقی

 • قابلیت جابه‌جایی: این نوع وسیله گرمایشی چون به مکانی مشخص برای نصب نیاز ندارد، قابلیت جابه‌جایی دارد و می‌توان آن را بر روی هر نوع دیواری نصب کرد.
 • عدم نیاز به دودکش یا لوله کشی: سوخت این شومینه با استفاده از برق تامین می‌شود و نیازی به لوله کشی گازی نمی‌باشد همچنین با توجه به این که سوختن آن هیچ دودی ندارد نیاز به نصب دودکش نیز ندارد. 
 • حفظ محیط زیست: با استفاده از شومینه برقی، چون نیازی به سوختن چوب نیست و منابع چوب رو به کم شدن هستند قطعا استفاده از برق به عنوان سوخت راه حلی هوشمندانه است. 
 • نصب راحت: برای نصب این وسیله گرمایشی به فرد ماهری نیاز ندارید تنها کافیست دفترچه همراه شومینه را بخوانید و آن را به برق متصل کنید.
 • امنیت: در مدل‌های برقی از سیستم‌های قطع کننده اتوماتیک استفاده می‌شود. در نتیجه خطر آتش سوزی برای آن‌ها وجود ندارد و امنیت بیشتری نسبت به مدل‌های گازی یا هیزمی دارند. 
 • عدم تولید گاز سمی: این شومینه هیچ گونه گاز سمی یا مضری تولید نمی‌کند و با خیال راحت می‌توانید از آن در هر اتاق و فضایی از خانه استفاده کنید.
 • طرح‌های متنوع: با توجه به دکوراسیون خانه می‌توانید طرح مدنظرتان را انتخاب کنید و اقدام به خرید کنید.
 • بهبود دکوراسیون خانه: زیبایی و مدرن بودن شومینه برقی باعث شده است که از آن به عنوان یکی از المان‌های زیبایی دکوراسیون خانه استفاده شود. 
 • قیمت مناسب: استفاده از این وسیله گرمایشی هزینه زیادی ندارد و از نظر اقتصادی مناسب است. 
 • ماندگاری طولانی مدت: شومینه برقی چون نیازی به سوخت ندارد و در آن محفظه احتراق وجود ندارد دوام بیشتری دارند
 • بدنه مقاوم: بدنه این مدل شومینه با رنگ و مواد ضد خوردگی پوشانده می‌شود در نتیجه در طول زمان شکل و ظاهرش را حفظ خواهد کرد. 
 • کنترل از راه دور: احتمالا بهترین مزیت این وسیله گرمایشی کنترل آن از راه دور است.

معایب شومینه برقی

 • این نوع وسیله گرمایشی چون با برق کار می‌کند در صورت قطع شدن برق از کار می‌افتد. 
 • هزینه زیاد برق نیز یکی از معایب این روش گرمایشی است. در برخی از کشورها هزینه برق بسیار گران تمام خواهد شد. در نتیجه استفاده از این وسیله بسیار پر هزینه خواهد بود. 
 • در ساخت محصول از تمهیدات و استانداردهای ایمنی استفاده می‌شود اما با این وجود باز چون این وسیله از برق استفاده می‌کند امکان ایجاد مشکلاتی وجود دارد. حتما از پریزهای برقی جداگانه و محافظ دار برای نصب استفاده کنید. 
 • نداشتن شعله‌های واقعی و حس نوستالژیک یکی از مشکلات این نوع سیستم گرمایشی است.

قیمت شومینه برقی

هزینه تمام شده این دستگاه با توجه به ابعاد، میزان تولید گرما، کیفیت و طرحشان با هم متفاوت است. اما همانطور که قبلا نیز گفتیم نیازی به هزینه نصب و لوازم جانبی ندارد.

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره شومینه برقی