دسته بندی ها

تیغه کرکره برقی (تیغه کرکره)

فروشندگان و مجریان تیغه کرکره برقی

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های تیغه کرکره برقی

کرکره های برقی از جمله محصولاتی هستند که جهت فراهم آوردن امنیت بیش تر طراحی و به بازار عرضه شده اند. این محصولات در واقع مدل به روز شده همان کرکره های دستی قدیمی هستند که حتما در بسیاری از مغازه ها و فروشگاه ها نمونه های شان را دیده اید. این محصولات را با استفاده از آلومینیوم سخت کاری شده و هم چنین ورق های گالوانیزه می سازند. کرکره های برقی دارای اجزایی می باشند که عبارتند از تیغه، محفظه، رول، ریل، ریموت و کنترل پنل. در این مقاله به بررسی جزئی تر تیغه کرکره برقی که یکی از قسمت های مهم آن است می پردازیم. 

ادامه مطلب

تیغه کرکره برقی چیست؟

این جز از کرکره های برقی را معمولا از آلومینیوم می سازند. در مراحل بعدی برای آن که به این محصلات خاصیت ضد خش بودن بدهند با رنگ الکترو استاتیک روی شان را می پوشانند. به صورت استاندارد و در حالت کلی در ابعاد و اندازه ای ساخته می شوند که مناسب کرکره هایی با عرض حدودا ۷ و ارتفاع حدود ۶ متر مناسب هستند. اگر محصول دارای دو پل خارجی باشد سایز ۱۰۰ و اگر تنها یک پل خارجی باشد دارای سایز ۸۰ است و مسلما برای کرکره هایی با اندازه بزرگ تر بایستی از سایز ۱۰۰ استفاده کرد.

تیغه کرکره برقی چه ویژگی هایی دارد؟

تیغه کرکره برقی به طور قابل توجهی از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند.

استفاده از این محصول موجب می شود که نمای زیبا تری به محل مورد استفاده بخشیده شود. خصوصا زمانی که آن فروشگاه یا جایی که کرکره برایش استفاده شده تعطیل باشد و کرکره ها پایین باشند.

می توان آن ها را در طرح ها و هم چنین رنگ های متنوعی که متناسب با نما باشد و هم خوانی داشته باشد استفاده کرد.

نصب کردن تیغه کرکره برقی آسان است و به زمان زیادی هم نیاز ندارد و هم چنین فضای کمی هم نیاز است.

استفاده از این محصول که دارای استحکام بالایی است موجب بالا رفتن ایمنی می شود.

انواع تیغه کرکره برقی

از آن جایی که امروزه از کرکره های برقی خیلی بیش تر از درب های اتوماتیک استفاده می شود لذا تقاضا برای آن ها بیش تر است. پس بایستی به گونه ای متنوع باشند تا بتوانند نیاز مصرف کنندگان را پاسخ دهند. در ادامه به بررسی مدل های مختلف تیغه کرکره برقی می پردازیم.

تیغه های صد میلیمتری آکپای

این تیغه ها را از جنس آلومینیوم می سازند و ضخامت بالایی هم دارند. دو جداره هستند و دو پل هم دارند. همین ویژگی ها سبب می شود که مقاومت محصول بسیار بالا باشد و فشار را هم به خوبی تحمل کند. پل هایی که ذکر کردیم باعث می شوند که محصول برای عرض های بالاتر از ۶ متر هم مناسب باشد. این تیغه های ضخیم و سنگین در کنار همه این ویژگی ها دارای قیمت نسبتا بالایی هم می باشند لذا باید تنها برای کرکره هایی از آن ها استفاده کنیم که عرض و ارتفاع زیادی دارند.

تیغه های هشتاد میلیمتری آکپای

این نوع تیغه کرکره برقی هم آلومینیومی و دوجداره است اما یک پل دارد. بیش تر کاربرد این مدل برای پارکینگ های داخل شهر و یا حتی فروشگاه ها می باشد.

تیغه های هشتاد میلیمتری آلومینیومی پرتا

از جنس آلومینیوم و دوجداره هستند و پل ضخیم و عصایی و مادگی قدرتمندی هم دارند. ضخیم بودن و هم چنین سنگین بودن این محصولات آن ها را در رده نمونه های قدرتمد بازار قرار داده است اما ویژگی های مهم دیگری هم دارند. از آن جایی که هزینه آن هم به دلیل قدرت بالایش زیاد است لذا برای درب های کوچک بهتر است که از نمونه های سبک تر استفاده کرد. به طور کلی این محصولات آلومینیومی را می توان در محیط های مرطوب استفاده کرد.

تیغه های هشتاد میلیمتری چهار پل آکرول

این تیغه های آلومینیومی هم دو جداره هستند. مهم ترین ویژگی های آن ها همان طور که از نام شان بر می آید چهار پلی است که در میان تیغه قرار دارند. تعداد پل های بیش تر موجب بالا رفتن مقاومت و استحکام در مقابل فشار و ضربه خواهد شد. این ویژگی سبب می شود بتوانیم از این مدل برای عرض های هفت و هشت متری هم استفاده کنیم.

تیغه های هشتاد میلیمتری فوم دار پرتا

جنس آن ها فولاد منیزیوم است و می توان به ضخامت و وزن بالای شان اشاره کرد. فوم های که در داخل تیغه تعبیه می شود هم موجب بالا رفتن استحکام می شوند و هم عایق خوبی برای گرما،‌ سرما و صوت هستند. ویژگی مهم دیگر شان این که در زمان بالا بردن و پایین آوردن کرکره،‌ تیغه ها صدای مزاحمی ایجاد نمی کنند.

تیغه های هشتاد میلیمتری آلما

این تیغه ها هم آلومینیومی هستند، دو جداره و البته با وزن و ضخامتی کم. به دلیل وزن کم شان دارای قیمت کم تری هم می باشد و برای عرض های کم تر از ۶ متر و ارتفاع ۵ متر مناسب می باشند.

تیغه های پلی کربنات

ویژگی این تیغه کرکره برقی شفاف بودن آن است و این که می توان آن را در رنگ های متنوع سفارش داد. دارای ضخامت های ۲ و ۴ میلیمتر هستند و به دلیل شفافیت شان عموما برای مکان هایی استفاده می شوند که نیاز است هنگام پایین بودن کرکره هم داخل مشخص باشد. اگرچه این محصولات هم نشکن و مستحکم هستند اما صرفه اقتصادی ندارند.

تیغه های شصت میلیمتری آلومینیومی

این تیغه های آلومینیومی ضخامت متوسطی دارند. عموما برای کرکره هایی که عرض کم تر از ۳ متر دارند استفاده می شوند.

تیغه های رول گیتر

این نوع تیغه کرکره برقی جنس اش از میلگرد فولادی است که دارای روکش آلومینیوم و یا استیل است. سنگین بوده و عملکردی شبیه به حفاظ دارند. از دیگر ویژگی های مهم آن ها قیمت بالای شان است.

قیمت تیغه کرکره برقی

به دلیل تنوعی که در این محصولات موجود در بازار وجود دارد این تیغه ها دارای قیمت های مختلفی می باشند. به طور مثال جنس آن ها، کاربردی که دارند و میزان استحکام و مقاومت شان در برابر ضربه و فشار بر قیمت تاثیر گذار است. که بایستی بر اساس هدفی که در مورد استفاده آن ها داریم اقتصادی ترین نمونه را انتخاب کنیم.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون