دسته بندی ها

فروش انواع موتور کرکره برقی

فروشندگان و مجریان موتور کرکره برقی

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل موتور کرکره برقی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بهبود صنعت ساختمان سازی می بینیم که سازه ها و امکانات زیادی برای راحتی ما انسان ها طراحی و تولید شده است. یکی از این سازه ها کرکره برقی است. به کمک کرکره های برقی می توان درب فروشگاه، پارکینگ، پنجره، ورودی و سایر قسمت های خانه را پوشاند. امروزه می بینیم که در بسیاری از خیابان ها کرکره های برقی جایگزین کرکره های قدیمی شده اند. این نوع کرکره ها ظاهری زیبا و مدرن به ساختمان ها می بخشند. کرکره برقی از قسمت های مختلفی از قبیل تیغه ها، ریل ها، موتور  و ... تشکیل شده است که یکی از مهم ترین قسمت های آن موتور کرکره برقی می باشد.

ادامه مطلب

کرکره ها از قطعات به هم پیوسته ای ساخته می شوند. این قطعات معمولا آلومینیومی هستند یا از استیل ضد زنگ ساخته می شوند. با استفاده از این سازه امنیت بیشتری برای ساختمان ها فراهم می شود. از آنجایی که این قطعات به هم پیوسته هستند، هر گونه فضایی برای دسترسی دزد ها و متجاوزین بسته می شود در نتیجه روشی امن و مطمئن برای حفظ اموال است.

در برخی از ساختمان های مدرن از کرکره های بر روی پنجره ها نیز استفاده می شود. از این رو به کمک کرکره می توان از وارد شدن نور خورشید به خانه پیشگیری کرد و فضایی خصوصی ایجاد کرد.

اما این کرکره های برقی چگونه کار می کنند؟

برای بالا بردن و پایین آوردن این قطعات به هم پیوسته، از یک موتور استفاده می شود. موتور کرکره برقی این قطعات را با فشار دادن یک دکمه به حرکت در می آورد. سویچ موتور کرکره برقی معمولا بر روی دیوار نصب می شود. علاوه بر این در کنار این سویچ دیواری، یک ریموت نیز در اختیار مشتری قرار می گیرد.

از این رو برای باز و بسته کردن کرکره ها می توان از ریموت استفاده کرد، این ریموت ها سیگنال های باز و بسته کردن را از راه دور ارسال می کنند.

موتور کرکره برقی معمولا یک زنجیر دستی دارند. این زنجیر های دستی کمک می کند تا هنگام قطع شدن برق نیز بتوان از آن استفاده کرد. در نتیجه با خیال راحت می توانید از این سازه پر کاربرد استفاده کنید.

امروزه در برخی از خانه ها، سنسور هایی بر روی موتور کرکره برقی نصب می شود. این سنسور ها امکان باز و بسته کردن کرکره های برقی را به کمک تلفن های هوشمند فراهم می آورند.

انواع موتور کرکره برقی

برای انتخاب موتور باید به وزن و عرض کرکره توجه کنید از این رو با بررسی مشخصات فنی موتور کرکره برقی می توانید از میان گزینه های موجود موتور مدنظرتان را انتخاب کنید.

امروزه موتور ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

  • موتور های توبلار: موتور های توبلار نصب سریعی دارند و به راحتی می توان آن ها را جا به جا کرد. از این نوع موتور های استوانه ای برای کرکره های داخل و خارج از خانه استفاده می شود. موتور های توبلار برقی معمولا برای مکان هایی که تردد کمتری دارند گزینه ایده آلی خواهند بود. از آنجایی که این موتور های لوله ای کوچک هستند به راحتی می توان آن را درون رول کرکره قرار داد. از این رو نسبت به سایر موتور ها فضای کمتری را اشغال خواهد کرد. علاوه بر این در صورت قطع برق به کمک زنجیر های دستی می توان از موتور های توبلار استفاده کرد.
  • موتور سانترال: این نوع موتور کرکره برقی  همان طور که از نام آن پیداست در مرکز درب کرکره ای قرار می گیرند. نصب موتور سانترال نسبت به موتور توبلار دشوارتر است و ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. موتور سنترال بسیار سریع و روان کار می کند در نتیحه در مکان های پر تردد نیز می توان از آن استفاده کرد. در صورت قطع برق نیز این موتور با استفاده از خلاص کن کار خواهد کرد.
  • موتور ساید: موتور ساید قوی ترین موتور کرکره برقی است. از این رو نسب به دو مدل قبلی بسیار قوی تر است. این نوع موتور ها در کنار کرکره برقی نصب می شود به همین دلیل به آن ها موتور ساید گفته می شود. برای کرکره هایی که عرض و ارتفال بالایی دارند، موتور ساید بهترین گزینه برای استفاده است. این مدل موتور دوام بالایی دارد از این رو می توان در مکان های پر تردد نیز از آن استفاده کرد. بی صدا بودن این موتور یکی دیگر از مزایای آن است که برای بسیاری از مشتریان بسیار حائز اهمیت است. در نتیجه بیشتر ساختمان های مسکونی از موتور ساید استفاده می کنند. مدل های آلمانی، ایتالیایی و چینی این موتور در بازار موجود است که شما با بررسی مشخصات فنی آن ها می توانید مدل مدنظرتان را انتخاب کنید.

قیمت موتور کرکره برقی

همانطور که در بخش قبلی بررسی کردیم، موتور های کرکره برقی هر کدام مزایا و کاربرد های خاص خودشان را دارند. از این رو باید با توجه به میزان تردد و عرض کرکره ها ابتدا مشخص کنید که به چه نوع موتوری نیاز دارید. هر چه دوام و قدرت موتور بالاتر باشد، قیمت نهایی آن نیز بیشتر خواهد بود. به همین جهت قیمت موتور های ساید از دیگر موتور ها بیشتر است.

البته خرید موتور کرکره برقی با قیمت بالاتر برای مکان های پر تردد گزینه مقرون به صرفه تری در طولانی مدت خواهد بود. در نتیجه با صرف یک بار هزینه می توانید سال ها از این موتور ها استفاده کنید.

علاوه بر این در صورتی که بودجه محدودی دارید می توانید از موتور کرکره برقی دست دوم استفاده کنید. این نوع موتور های دسته دوم نسبت به نوع آکبند قیمت کمتری دارند، اما باید هنگام خرید دقت داشته باشید که مشکل فنی نداشته باشند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون