دسته بندی ها

پرده برقی | پرده شید برقی | موتور پرده برقی

فروشندگان و مجریان پرده برقی | پرده شید برقی | موتور پرده برقی

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل پرده برقی

پرده برقی یا پرده موتوری یکی از جدیدترین انواع پرده های ارائه شده به بازار است که توانسته است محبوبیت خوبی در مدت زمان کوتاه کسب کند. پیشرفت های اخیر در فناوری موتور های حرکتی، دستگاه های هوشمند خانگی و افزایش طول عمر باتری باعث شده است که پرده برقی به یکی از آیتم های محبوب و در دسترس مشتریان تبدیل شود. 

ادامه مطلب

امروزه به روز رسانی سیستم های قدیمی پرده های مرسوم و تبدیل کردن آن به پرده برقی کاری آسان و ساده است. انواع مختلف پرده های کرکره ای و لوردراپه، پرده های سایبان دار و پرده های از کنار جمع شو را می توان با نصب موتور های برقی متناسب به صورت پرده برقی درآورد.

آشنایی با منابع تغذیه پرده های برقی

پس از انتخاب نوع پرده مورد نظر خود و تعیین موتور آن باید یک منبع تغذیه مناسب برای آن انتخاب کنید. به طور کلی سه نوع منبع تغذیه برای پرده های برقی وجود دارد: آداپتور برق DC، باتری یا کیت انرژی خورشیدی.

کیت انرژی خورشیدی

این گزینه کاملا دوست دار محیط زیست است و بیشتر برای پرده هایی مناسب است که پنجره آن در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارد. به این ترتیب بدون نیاز به هیچ گونه سیم و باتری و تنها با یک طراحی ساده می توانید برق لازم برای این نوع پرده برقی را تامین کنید.

باتری

استفاده از باتری یک گزینه راحت و مناسب به خصوص برای پرده های مسطح است. به راحتی در قسمت مربوط به تامین برق، باتری قرار داده می شود و نیاز به هیچ گونه خروجی در مجاورت سیستم پرده برقی نیست.

آداپتور برق DC

پرده برقی با آداپتور تامین برق شهری به راحتی قابل نصب هستند و نیاز به هیچ گونه تنظیمات پیچیده ای ندارد. این گزینه زمانی مناسب است که منبع برق در نزدیکی پرده قرار داشته باشید. از آن جایی که سیم برق در امتداد دیوار قرار خواهد داشت، بهتر است فاصله آن با پریز برق کم باشد. از استفاده همزمان آداپتور برق و باتری اجتناب کنید.

پرده های برقی چگونه کنترل می شوند؟

پس از انتخاب نحوه تامین برق باید در مورد نحوه کنترل آن نیز تصمیم گیری کنید. سه گزینه اصلی برای این کار وجود دارد: سوئیچ دیواری، کنترل از راه دور و تایمر قابل برنامه ریزی.

کنترل از راه دور

کنترل از راه دور گزینه بسیار خوبی است که به شما این امکان را می دهد پرده ها را از هر موقعیتی در خانه یا محل کار کنترل کنید. می توانید از انواع کنترل های یک کانالی یا پنج کانالی استفاده کنید. کنترل یک کاناله یک گزینه عالی برای پنجره های منفرد یا گروهی از پنجره های کوچک است که می توانید به راحتی از راه دور پرده را باز و بسته کنید.

کنترل از راه دور پنج کاناله

کنترل پنج کانالی بهترین گزینه برای پنجره اتاق هاست. این نوع کنترلگر به شما اجازه می دهد که پرده ها را به صورت تکی یا جمعی باز و بسته کنید. به این ترتیب می توانید میزان نور وارد شونده به اتاق را کنترل کنید و به منظور حفظ حریم خصوصی از آن استفاده کنید.

سوئیچ دیواری

این گزینه دقیقا همانند سوئیچ های نوری است که بر روی دیوار نصب می شوند. استفاده از سوئیچ های دیواری برای اتاق های بزرگتر مانند اتاق نشیمن یا اتاق مدیا یک انتخاب عالی است. شما می توانید از سوئیچ تک کانالی استفاده کنید تا پرده ها را به صورت تکی باز و بسته کنید. هم چنین برای کنترل کردن بیشتر بر روی پرده می توانید از سویئچ دیواری پنج کانالی استفاده کنید. به این ترتیب امکان تنظیم ارتفاع پرده در اندازه های مختلف فراهم می شود.

تایمر قابل برنامه ریزی

تایمر قابل برنامه ریزی یا برنامه های کاربردی قابل نصب بر روی گوشی نیز به شما امکان کنترل کردن پرده برقی از طریق تلفن همراه را می دهد. در هر جایی از خانه یا محل کار خود که باشید می توانید با فشار دادن یک دکمه پرده را باز و بسته کنید. هم چنین می توانید با مشخص کردن زمان های خاص و همگام سازی پرده با گوشی به راحتی پرده برقی خود را کنترل کنید. برای مثال با مشخص کردن یک تایمر هر روز صبح به محض طلوع آفتاب پرده ها کنار زده می شود یا در ساعاتی از روز که می دانید میزان تابش نور خورشید زیاد است به منظور محافظت از مبلمان خود در برابر اشعه ماورابنفش پرده برقی گزینه خوبی است.

برخی بر این باورند که استفاده از پرده برقی محدود به چند نوع خاص پرده است و این امر ممکن است منجر به ایجاد محدودیت در طراحی داخلی خانه شود، اما جای نگرانی نیست. پیشرفت فناوری باعث شده است که بتوان انواع پرده های موجود را با استفاده از یک سیستم هوشمند برقی به پرده برقی تبدیل کرد. به این ترتیب به راحتی و شیکی در کنار هم دست خواهید یافت.

علاوه بر راحت تر شدن کار باز و بسته کردن پرده ها، استفاده از پرده برقی باعث می شود شما بتوانید به آسانی میزان نور وارد شونده به فضای خانه را نیز تنظیم کنید. شما می توانید به کمک ریموت یا برنامه های کاربردی قابل نصب بر روی گوشی بدون هیچ گونه محدودیتی با فشار دادن یک دکمه از نور طبیعی خورشید، منظره بیرون یا بازی کردن بچه ها لذت ببرید.

معمولا در قیمت گذاری پرده برقی عوامل متعددی تاثیر گذار هستند. از جمله اصلی ترین فاکتور ها می توان به نوع موتور و قدرت آن اشاره کرد. بسته به نوع تامین برق مورد نیاز پرده به صورتی سیمی، باتری یا خورشیدی قیمت ها متفاوت خواهد بود. وزن پرده در تعیین نوع موتور و قدرت لازم آن نقش ویژه ای دارد، طبیعتا هر چقدر وزن پرده بیشتر باشد، موتور قوی تری لازم است. هزینه نصب نیز یکی دیگر از عامل های تاثیر گذار در تعیین قیمت پرده برقی است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون