دسته بندی ها

خرید انواع پنجره دوجداره

فروشندگان و مجریان پنجره UPVC یو پی وی سی و دو جداره

انواع مدل پنجره دوجداره | کدام مدل پنجره دوجداره بهتر است؟

رشد روز افزون استفاده از پنجره دوجداره که شامل انواع پنجره دو جداره آلومینیومی و پنجره دوجداره دوجداره است نشانگر اقبال عمومی این نوع پنجره به دلیل توانایی بالای عایق صدا بودن در کنار جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و باد است. استفاده از درب و پنجره های قدیمی همواره مشکلات خاص خودش را داشت که به مرور زمان این مشکلات یکی پس از دیگری پیدا می شدند. همین مشکلات سازندگان را بر آن داشت تا نسل جدیدی از پنجره ها با متریالهای مختلف که هر کدام ویژگی خاص خودشان را دارند، وارد بازار کنند. مثلا در و پنجره ترمال بریک و یا در و پنجره کشویی پی وی سی و پنجره سه جداره یو پی وی سی و دوجداره. این پنجره ها هر کدام مزیت های خاص خود و در نتیجه کاربردهای مشخصی دارند.

ادامه مطلب

 پنجره دو جداره دقیقا همانطور که از نامش پیداست، از دو لایه شیشه ساخته شده اند که این دو لایه به وسیله یک فضای خالی از هم جدا می شود. فضای بین این دو لایه ممکن است با یک گاز بی اثر پر شد یا ممکن است خالی بماند.در ادامه به معرفی پنجره دوجداره و ویژگی های آن و البته کاربرد‌هایی که در صنعت ساختمان سازی دارد می‌پردازیم که با تعریف این نسل از پنجره‌ها آغاز می کنیم. 

شیشه دو جداره عمدتا برای عایق بندی بهتر خانه ها ساخته شده است اما می بینیم که مزایای بیشتری برای ارائه دارند که برخی از آنها عبارتند از:

  • عایق بهتر

پنجره دو جداره عایق بیشتری را فراهم می کند. بنابراین میزان انتقال حرارت از خانه به هواس سرد بیرون به حداقل می رسد. از این دمای خانه متعادل خواهد بود. در ماه های گرم سال نیز پنجره دو جداره از ورود گرمای شدید بیرون به داخل خانه جلوگیری می کند. از این رو می توانید از زمستانهای گرم تر و تابستانهای خنک تر لذت ببرید.

  • کاهش صداهای مزاحم

با استفاده از این پنجره ها دیگر لازم نیست نگران سر و صداهای مزاحم بیرون از خانه باشید. اگر در محله ای پر سر و صدا زندگی می کنید با استفاده از پنجره دو جداره می توانید محیطی آرام و به دور از دنیای پر سر و صدای خارج از خانه، برای خودتان فراهم کنید. همچنین بدون ایجاد مزاحمت برای همسایه ها نیز می توانید به راحتی موسیقی گوش دهید و از آن لذت ببرید.

  • امنیت بیشتر

شکستن پنجره دو جداره به مراتب سخت تر از پنجره های تک جداره است. علاوه بر این باز کردن آنها از بیرون نیز کار آسانی است و این امر ورود سارقین به خانه را دشوارتر می کند. علاوه بر این شما می توانید با انتخاب شیشه های سخت تر سطح امنیت بیشتری داشته باشید.

  • کاهش هزینه های انرژی

پنجره دو جداره گرمای حاصل از نور خورشید را بیشتر در خانه نگه می دارد، در نتیجه در زمستان میزان مصرف انرژی شما کمتر خواهد بود. در ماه های گرم سال نیز شما نیاز کمتری به سیستمهای خنک کننده خواهید داشت. در نتیجه مصرف انرژی شما کاهش خواهد داشت و مبلغ قبض نیز به حداقل میزان ممکن خواهد رسید.

  • تعمیر و نگهداری آسان

برخی از افراد تصور می کنند تمیز کردن این پنجره ها کار سختی است. اما این تنها یک تصور غلط است. همانند پنجره های ساده، تنها با یک گردگیری ساده می توانید از جمع شدن گرد و غبار و تغییر رنگ پنجره ها جلوگیری کنید. این پنجره های عمری طولانی دارند از این رو با تمیز نگه داشتن آنها همیشه پنجره هایی زیبا و براق خواهید داشت.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پنجره دو جداره

عوامل مختلفی بر روی قیمت نهایی پنجره دو جداره تاثیر دارند که برخی از آنها عبارتند از:

انواع مختلف درب و پنجره

طراحی پنجره: تعداد قسمتهای باز شونده و تعداد دربها و پنجره ها

کیفیت متریال مورد استفاده در ساخت پنجره

موقعیت مکانی ساختمان

هزینه نصب

همانطور که مشاهده می کنید هزینه پنجره دو جداره ثابت نیست و به این عوامل بستگی دارد. برای مثال شیشه به کار رفته در تولید پنجره تاثیر قابل توجهی در قیمت نهایی پنجره دارد. شیشه انواع مختلفی دارد، برخی از آنها شیشه های چند لایه و مستحکمی هستند که عایق های صوتی دارند در نتیجه قیمت بیشتری خواهند داشت.

فریم نیز همانند شیشه تاثیر زیادی در قیمت دارد، فریمهای آلومینیومی، چوبی، کامپوزیت و UPVC  هر یک قیمتهای مختلفی دارند.

برای انتخاب متریالهای پنجره باید موارد مختلفی را در نظر  بگیرید. این موارد عبارتند از:

شرایط آب و هوایی محل اقامت: دما، رطوبت، آفتاب و باد

طراحی ساختمان: جهت گیری، شکل و چیدمان ساختمانی

مصالح ساختمانی به کار رفته

اندازه و محل پنجره

قیمت انواع پنجره دوجداره ویستا بست و وینتک

پنجره سه لنگه ثابت بدون باز شو پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 350 هزار تومان

پنجره چهار لنگه دو لنگه باز شوی دو حالته کتیبه دار پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 710 هزار تومان
پنجره دو لنگه یک لنگه باز شوی تک پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 660 هزار تومان
پنجره سه لنگه ثابت بدون باز شو با کتیبه بالا پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 425 هزار تومان
پنچره چهار لنگه بدون بازشو کتیبه دار پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 370 هزار تومان
پنجره ثابت تک لنگه بدون بازشو پازل ستاپ، قیمیت هر متر مربع 360 هزار تومان
پنجره دو لنگه با یک بازشوی دوحالته با کتیبه پازل ستاپ، قیمت حدودی هر متر مربع 725 هزار تومان
پنجره دوجداره یک لنگه ثابت و یک لنگه بازشو با اندازه فرضی 1000*1000 با پروفیل وین تک 685 هزار تومان و با پروفیل ویستا بست 1000000 تومان
پنجره دو جداره دو لنگه باز شو با اندازه فرضی 1000*1000، با پروفیل وین تک 910000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.385000 تومان
پنجره دو جداره دو لنگه ثابت و یک لنگه باز شو با اندازه فرضی 1000*1500، با پروفیل وین تک 832000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.235000 تومان
پنجره دو جداره دو لنگه باز شو و یک لنگه ثابت با اندازه فرضی 1000*1500، با پروفیل وین تک 1.060000 تومان و با پروفیل ویستا 1.620000
پنجره دو جداره یک لنگه کشویی، یک لنگه ثابت با اندازه فرضی 1000*1000، با پروفیل وین تک 1.100000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.282000 تومان
قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی دولنگه بازشو کشویی با اندازه فرضی 1000*1000، با پروفیل وین تک 1.400000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.516000 تومان
پنجره دوجداره دولنگه بازشو ریلی و یک لنگه ثابت با اندازه فرضی 1000*15000، با پروفیل وین تک 1.520000 تومان و با پروفیل ویستا بست 1.950000 تومان

استفاده از درب و پنجره های قدیمی همواره مشکلات خاص خودش را داشت که به مرور زمان این مشکلات یکی پس از دیگری پیدا می شدند. همین مشکلات سازندگان را بر آن داشت تا بتوانند با استفاده از متریال های نو به جای متریال های قدیمی درب و پنجره های جدیدی تولید کنند که مشکلات کم تری در مقایسه با قبلی ها داشته باشند. پس نسل جدیدی از پنجره ها وارد بازار شد از متریال های مختلف که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند و بسته به نیازی که وجود دارد از آن ها استفاده می شود. مثلا در و پنجره های آلومینیومی و یا در و پنجره های پی وی سی و پنجره یو پی وی سی. این پنجره ها هر کدام مزیت های خاص خود و در نتیجه کاربرد های مشخص دارند. در ادامه به معرفی پنجره دو جداره و ویژگی های آن و البته کاربرد هایی که در صنعت ساختمان سازی دارد می پردازیم که با تعریف این نسل از پنجره ها آغاز می کنیم. 

بهترین مدل پنجره دوجداره

همان طور که از نام این پنجره های برمی آید، متریال اصلی و تشکیل دهنده شان دوجداره می باشد. اگر پی وی سی را سخت کنیم و در حقیقت حالت نرم اش را از بین ببریم، یو پی وی سی ساخته می شود. این ماده نه فقط در صنعت ساختمان سازی بلکه در دندان پزشکی هم مورد استفاده قرار می گیرد زیرا آسیبی به سلامتی انسان ها نمی رساند. این ویژگی که این ماده برای ترکیب شدن میل پایینی دارد موجب شده که دوام بالاتری داشته باشد. از آن جایی که پی وی سی حساسیت به نور و گرما دارد و حتی می تواند با اکسیژن هم ترکیب شود پس بایستی یک پایدار کننده به آن اضافه کرد.

کدام پنجره دوجداره بهتر است

پنجره های ساختمان ها معمولا در معرض هوای آزاد و در نتیجه آب باران قرار دارند. پنجره های چوبی پس از مدتی در اثر رطوبت زیاد پوسیده می شوند چون به طور کلی چوب مقاومت خوبی در برابر رطوبت و آب ندارد. از سوی دیگر برای پنجره های فلزی هم مشکل زنگ زدگی وجود دارد. اما پنجره دوجداره هیچ کدام از مشکلات گفته شده را ندارد و حتی قابل شست و شو است. پس در مناطقی که بارش باران زیاد وجود دارد و یا پنجره در معرض رطوبت قرار دارد می توان به راحتی از پنجره دو جداره استفاده کرد و نگرانی بابت آسیب دیدن آن نداشت. 

این روز ها نکات زیادی در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی گوشزد می شود. نکاتی که همه ما ملزم به رعایت آن ها هستیم. رعایت این دستورالعمل ها موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه های انرژی می شود که به نفع خانواده هم هست. مشکلی که در مورد پنجره های قدیمی وجود داشت این بود که هوای گرم و سرد به راحتی از آن ها عبور می کرد و در فصل های گرم و سرد انرژی گرمایشی و یا سرمایشی به هدر می رفت. اما پنجره دوجداره عایق بسیار خوبی در مقابل حرارت می باشد در نتیجه موجب می شود که در فصل های سرد از خارج شدن هوای گرم خانه و در فصل های گرم از خارج شدن هوای سرد جلوگیری به عمل آید. این موضوع خود باعث صرفه جویی زیادی می شود.

از طرف دیگر زندگی در شهر خصوصا در مناطق مرکزی آلودگی صوتی زیادی به همراه خواهد داشت. برای خانه هایی که در معرض شهر قرار دارند وجود پنجره هایی که از عبور صدا جلوگیری کند امری لازم و ضروری است. پنجره دوجداره پیشنهاد خوبی می باشد چون به خوبی از عبور صدا جلوگیری می کند.

حتما شما هم راجع به محیط زیست و وظایف ما در مقابل آن شنیده اید. خوشبختانه امروزه مردم خیلی بیش تر از گذشته به این موضوع توجه نشان می دهند. پس هرکسی وظیفه دارد که به اندازه خود در حفظ محیط زیست تلاش کند و وظایفی برعهده دارد. یکی از این وظایف استفاده از محصولات و متریالی است که سازگار با محیط زیست باشند که متریال یو پی وی سی این گونه است. زیرا سرب ندارد و قابل بازیافت است و در نتیجه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

اگرچه امروزه خیلی از ساختمان ها مجهز به سیستم هایی هستند که احتمال حریق را تا اندازه زیادی پایین آورده است ولی هنوز که هنوز است نمی توان به طور کامل اطمینان داد که آتش سوزی اتفاق نمی افتد. پس بهتر است از متریالی استفاده شود که در صورت بروز آتش سوزی مقاومت خوبی در برابر آن داشته باشند و به آسانی آتش نگیرند. یو پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در مقابل آتش دارد که این ویژگی مهمی به شمار می آید.

با ویژگی هایی که گفته شد می توان اطمینان داشت استفاده از پنجره دوجداره حتی اگر نیاز به صرف هزینه اولیه بیش تری در مقایسه با مدل های قدیمی داشته باشد، می ارزد. لذا پنجره دو جداره نه فقط در ساختمان های مسکونی برای ساختن در و پنجره بلکه در ادارات و فروشگاه ها و بیمارستان ها و هر جای دیگری که استفاده از محصولات با کیفیت مهم باشد کاربرد دارد.

پنجره دو جداره چه تفاوت هایی با سایر پنجره ها دارد؟

مدت زیادی است که پنجره های قدیمی جای خود را به پنجره دو جداره داده اند. کارشناسان موارد زیادی را در مورد پنجره دوجداره بررسی کرده اند و در نهایت به این نتیجه رسیده اند که استفاده از این پنجره باعث می شود، انرژی تا اندازه زیادی حفظ شود. همین موضوع درصد زیادی از معماران و ساختمان سازان را به سمت استفاده از درب و پنجره دو جداره سوق داده است. علاوه بر این، پنجره های دوجداره ظاهر زیبایی هم دارند که از دیگر دلایل استفاده زیاد آن ها در سال های اخیر شده است. پنجره دو جداره عموما از جنس یو پی وی سی و آلومینیومی در بازار موجود می باشد. پنجره های دو جداره خصوصا انواع یو پی وی سی آن ها ساختار خاصی دارند که از خروج دما ممانعت می کنند. انتقال حرارت در این پنجره ها به دلیل وجود حفره هایی مشخص، تا اندازه خیلی زیادی پایین است. استفاده از این پنجره ها موجب می شود که تا حدود 40 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری شود که این موضوع با اهمیت است و خوب است که همگی به آن توجه داشته باشیم. به همین دلایلی که در بالا اشاره شد استفاده از پنجره دو جداره عمومیت پیدا کرده است. در این مقاله وبسایت ساختمون به برسی تفاوت های پنجره دو جداره با سایر پنجره ها می پردازیم.

پنجره دو جداره چه تفاوتی با پنجره معمولی دارند؟

پنجره دوجداره تفاوت های قابل ملاحظه ای با سایر پنجره ها دارد که در ادامه مطلب به برخی از این تفاوت ها اشاره می کنیم.

تفاوت جنس و متریال پنجره دوجداره با پنجره عادی

پنجره های قدیمی معمولا از جنس چوب و یا فلز بودند. این پنجره ها همچنین دارای شیشه ای ساده و معمولی بودند. البته در بعضی از ساختمان ها هنوز هم از همان پنجره های قدیمی استفاده می شود و در حقیقت کاربرد آن ها منسوخ نشده است اما خب نسل جدید هر محصولی طبیعتا ویژگی هایی متفاوت با گونه های قدیمی دارد و در طراحی آن سعی شده است که کاستی های مدل های قدیمی برطرف شود. در مورد پنجره های دو جداره هم که نسل جدیدی از پنجره های قدیمی هستند همین موضوع صادق است. پنجره های دوجداره به یراق آلات خاص خودشان احتیاج دارند. اگر این یراق آلات و ابزار مورد نیاز را از انواع درجه یک و با کیفیت انتخاب کنیم تا اندازه زیادی عملکرد پنجره را بالا خواهند برد.

ضریب انتقال پنجره دوجداره

گفتیم که پنجره های دو جداره ضریب انتقال حرارت خیلی پایینی دارند، از طرف دیگر در ساختار این پنجره ها نوار های پلاستیکی به کار رفته است که وظیفه عایق بندی را بر عهده دارند. این پنجره ها دارای شیشه هایی دو جداره هستند. این مکانیزم ساخت باعث می شود که پنجره دو جداره عملکرد خیلی بهتری نسبت به پنجره های معمولی داشته باشند.

عایق بودن پنجره دوجداره در برابر صدا، حرارت و گرد و خاک

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم پنجره دو جداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. البته مهم است که پنجره دو جداره فریم استاندارد داشته باشد. فریم و ابعاد استاندارد همگی بر عملکرد پنجره دو جداره تاثیر گذار است.

استفاده از پنجره های دو جداره موجب می شود که صدا های مزاحم وارد خانه نشوند زیرا این پنجره ها مانند عایق خیلی خوبی برای صوت عمل می کنند و تفاوت شان در انتقال صدا با پنجره های معمولی واقعا قابل توجه می باشد.

پنجره های دو جداره همچنین مقاومت قابل قبولی در برابر آلودگی های هوا و ذرات گرد و غبار دارند که این خصیصه موجب می شود فضای خانه تمیز باقی بماند. پنجره های قدیمی درز هایی دارند که به راحتی آلودگی از آن ها عبور می کند و وارد خانه می شود.

پنجره دو جداره مناسب برای هر شرایط جوی

پنجره های دوجداره مقاومت خیلی بالایی در برابر شرایط آب و هوایی و جوی مختلف دارند. مقاومت آن ها در برابر مواد شیمیایی هم بیشتر از پنجره های معمولی می باشد. این ویژگی ها موجب می شوند که دوام و ماندگاری پنجره های دو جداره بالا رود و در نتیجه اگر هزینه اولیه بیشتری برای خریدن آن ها نسبت به پنجره های معمولی صرف کنیم، این هزینه توجیه اقتصادی دارد و استفاده از پنجره های دو جداره مقرون به صرفه می باشد. از طرف دیگر چون نصب پنجره های دو جداره از اتلاف انرژی جلوگیری می کند پس انرژی کمتری صرف خواهد شد و در نتیجه هزینه مصرفی انرژی هم پایین می آید.

پنجره های دو جداره از ورود آب باران هنگام بارش باران های شدید به داخل ساختمان ممانعت می کنند. در صورتی که آب باران از بسیاری از پنجره های قدیمی عبور می کند.

قابلیت بازیافت پنجره دو جداره

پنجره های دوجداره محصولی دوستدار محیط زیست می باشند. گرمای کره زمین که مدام در حال افزایش است با استفاده از پنجره دو جداره کنترل می شود و این پنجره ها دارای ویژگی خیلی مهمی می باشند و آن هم این است که قابل بازیافت هستند. همین ویژگی که می توان پنجره های دو جداره را بازیافت کرد و دوباره در صنعت به کار شان برد تاثیر بسیار مثبتی بر محیط زیست خواهد گذاشت که برای کسانی که به این موضوع اهمیت می دهند قابل توجه خواهد بود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره پنجره upvc