دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ طلایی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب های لاکچری

undefined
Sakhtemoon
استفاده از رنگ طلایی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب های لاکچری

رنگ طلایی زیبایی خاص و تاثیر چشم گیری بر دکوراسیون داخلی فضاهای گوناگون دارد. رنگ طلایی به اتاق ها نمایی سلطنتی و لاکچری می بخشد.


طلا یک فلز بسیار گران قیمت در جهان است به همین دلیل رنگ طلایی هم جز رنگ های لوکس به حساب می آید و در هر قسمتی از دکوراسیون داخلی که به کار رود نشان دهنده تجمل است. تعداد اندکی از افراد به سراغ استفاده از این رنگ می روند شاید به این دلیل که خیلی ها قدرت این رنگ در ایجاد دکوراسیون داخلی های مجلل و خلاقانه و مدرن را نمی شناسد. اما روانشناسی رنگ ها بسیار اهمیت دارد و از قدیم الایام رنگ طلایی نشان دهنده زرق و برق بوده علاوه بر اینکه یک رنگ گرم است و حس مثبت به بیننده منتقل می کند. لوسترها، وسایل لوکس طلایی رنگی که در بازار وجود دارد به ما برای طراحی یک دکوراسیون داخلی جذاب و منحصر به فرد کمک زیادی می کند. به همین دلیل در این مقاله وبسایت ساختمون به بررسی رنگ طلایی و نحوه استفاده از آن برای طراحی اتاق خواب می پردازیم. 

کاغذ دیواری اتاق خواب

یکی از المان های تاثیر گذار بر زیبایی فضا کاغذ دیواری ها هستند. استفاده از کاغذ دیواری های طلایی رنگ که با رنگ هایی چون سفید، مشکی، قرمز، کرم یا قهوه ای ترکیب شده است زیبایی خیره کننده و بسیار مجللی را به دکوراسیون داخلی اتاق خواهد بخشید. حتی بسته به سلیقه شخصی می توانید از انواع گل برجسته هم استفاده کنید. رنگ زمینه را که قرار است گل های طلایی کاغذ دیواری روی آن بنشیند را مطابق با سرویس خواب و دیگر وسایل اتاق انتخاب کنید. فقط توجه کنید که رنگ زمینه را بر اساس اندازه اتاق تعیین کنید. مثلا استفاده از رنگ مشکی برای اتاقی با متراژ پایین مناسب نخواهد بود و فضا را کوچک تر نشان خواهد داد.

تخت خواب

استفاده از یک تخت خواب طلایی رنگ خیلی مرسوم نیست ولی تخت خواب هایی که با تزییناتی به رنگ طلایی مزین شده اند در بازار وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. اگر هم می خواهید تخت خواب تان ساده باشد تا بتوانید هنگام تغییر دکوراسیون داخلی باز هم از آن استفاده کنید می توانید از روتختی طلایی، یا کوسن های طلایی لوکس استفاده کنید.

آباژور

آباژور یکی از اجزای لاینفک اتاق خواب است. خوشبختانه آباژورهای طلایی رنگ متنوعی در بازار هست که می توانید مطابق با سلیقه و هماهنگ با سرویس خواب از بین آن ها استفاده کنید. اگر آباژور با شید طلایی انتخاب کرده اید از یک میز ساده برای قرار دادن آن استفاده کنید. یک میز ساده سفید یا مشکی که هماهنگ با سرویس خواب انتخاب شده است. البته یک راه دیگر هم رنگ کردن پایه های میز است. چه میز چوبی باشد چه شیشه ای زدن رنگ طلایی روی پایه های آن هارمونی خوبی ایجاد خواهد کرد. چه آباژور در اتاق باشد چه خیر وجود لامپ، ضروری است و برای چنین اتاق خواب لوکسی لوسترهای تجملی هم نیاز است. لوسترهای آویزان طلایی تاثیر زیادی روی دکوراسیون داخلی فضای اتاق خواب خواهند داشت. به جز لوسترهای آویزان، انواع دیواری آن ها را هم می توانید در دو طرف تخت استفاده کنید. 

آینه اتاق خواب

آینه و میز آن بخشی دیگر از وسایل اتاق خواب هستند که می توان با ایجاد تغییر در آن ها زیبایی را چند برابر کرد. استفاده از یک آینه با قاب طلایی با دکوراسیون طلایی اتاق هم خوانی خواهد داشت. میز آینه هم باید با آن آینه طلایی هماهنگ شود. استفاده از یک میز ساده که با تزیینات طلایی مزین شده است ایده خوبی برای داشتن یک دکوراسیون داخلی خاص خواهد بود.

پرده های اتاق خواب

پارچه های طلاکوب ضخیمی که در بازار وجود دارد و برای پرده استفاده می شود به شما کمک می کند تا یک اتاق تاریک مناسب خواب و استراحت داشته باشید. این پارچه ها که اغلب گران قیمت هستند دارای طرح ها و نقش های طلایی روی زمینه سفید، مشکی یا کرم هستند. این پرده ها برای این که جلوه داشته باشند باید بلند انتخاب شوند پس حتی اگر پنجره (پنجره UPVC) هم کوتاه باشد، ولی پرده (پرده زبرا، پرده کرکره) را بلند انتخاب کنید. 

در مورد پرده های اتاق یک راه دیگر هم وجود دارد. اگر استفاده از پرده های طلایی رنگ باب سلیقه شما نیست و پرده های حریر ساده که نور  به اتاق راه می دهند را ترجیح می دهید می توانید از یک چوب پرده طلایی رنگ سلطنتی استفاده کنید. با این کار هم به هدف خود رسیده اید و ایده دکوراسیون داخلی با رنگ طلایی را اجرا کرده اید و هم این که هزینه کم تری متحمل خواهید شد. اتفاقا استفاده از پرده ای که نور را به اتاق راه دهد باعث برخورد نور در روز به اجسام طلایی می شود که درخشش و زیبایی خیره کننده ای به اتاق خواهد بخشید.

استفاده از مبلمان طلایی در اتاق خواب

اگر فضای اتاق به اندازه کافی بزرگ باشد یک دست مبلمان طلایی با میزی کوچکی که پایه های طلایی دارد در گوشه اتاق قرار دهید. وجود مبلمان در دکوراسیون داخلی اتاق باعث می شود فضا لوکس تر نشان داده شود.

قاب عکس های طلایی رنگ

هرچه هم که بخواهیم دیوارهای اتاق خواب ساده باشند ولی وجود یک یا دو قاب عکس در دکوراسیون داخلی الزامی است. قاب عکس ها حس خوبی به بیننده منتقل می کنند. برای این منظور از قاب های سلطنتی طلایی رنگ استفاده کنید. اگر هم تمایلی به نصب قاب ها به دیوار ندارید می توانید از قاب های کوچک استفاده کنید و چند تا از آن ها را روی میز پاتختی یا میز آینه قرار دهید. 

شمع های طلایی رنگ 

چند شمع طلایی در اندازه های مختلف تهیه کنید و روی میز قرار دهید. شمع ها تاثیر زیادی در انتقال آرامش دارند و فضا را رمانتیک تر خواهند کرد.

دستگیره درب ورودی اتاق و دستگیره کمدها

شاید به نظر بیاید که تاثیر چندانی ندارد اما عوض کردن دستگیره درب اتاق خواب یا درب های کمد با انواع طلایی رنگ هم هارمونی جالبی ایجاد خواهد کرد. پس تا جایی که امکان تعویض وجود دارد دستگیره ها را هم طلایی رنگ کنید


ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 امتیاز ۱ز ۰ آراء