دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل پرده زبرا

فروشندگان و مجریان

از کجا پرده زبرا بخریم ؟ بهترین مدل آن کدام است؟

پردۀ زبرا یکی از انواع پرطرفدار و جدید پرده کرکره‌ای برای فضای داخلی و به‌خصوص فضاهایی مانند آشپزخانه است. پرده زبرا در واقع نوعی کرکره است، که به صورت راه راه موازی و با ظرافت هر چه تمام‌تر از دو لایه از پارچه لنین و تور بافته شده است. بافت پرده زبرا به صورت دوبل است. این تکنولوژی امکان سایه و روشن شدن پرده را فراهم می‌کند؛ به عبارت دیگر موازی بودن دولایه در این نوع پرده‌ها، سبب می شود تا میزان ورود نور به محیط از 10 تا 90 درجه قابل تنظیم باشد. این نوع پرده به تنهایی قابلیت‌های انواع پرده‌های شید رولی، پرده کرکره و پرده‌های توری را دارا است. به علاوه می‌توانید در صورت نیاز پرده را کاملا جمع کرده و از نور کامل در اتاق یا هر محیط دیگری استفاده کنید. طراحی، سبک مدرن و طیف وسیع رنگ‌بندی پرده زبرا، به شما این امکان را می‌دهد که از آن در هر فضایی استفاده کرده و دکوراسیون داخلی متفاوت و منحصربه‌فردی داشته باشید.

ادامه مطلب

طول عمر و دوام بسیار بالا، نصب سریع و آسان، نگهداری و نظافت بسیار راحت و ساده، امکان کنترل به وسیله ریموت، امکان تنظیم نور از 10 تا 90 درجه و قیمت مناسب از مهم‌ترین ویژگی‌های پردۀ زبرا است. این نوع پرده در انواع؛ پرده پارچه‌ای زبرای ساده، پرده پارچه‌ای زبرای ترکیبی، پرده پارچه‌ای زبرای طرح‌دار، پرده پارچه‌ای زبرای پلیسه، پرده پارچه‌ای زبرای سیلویت، پرده پارچه‌ای زبرای دو مکانیزم و پرده پارچه‌ای زبرای کودک عرضه می‌شود.
پرده زبرا برای محیط‌های گوناگون مانند محیط‌های اداری- آموزشی و مسکونی مناسب است. در منزل هم از این نوع پرده می‌توان در فضاهای مختلف مانند آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق پذیرایی و اتاق کودک استفاده کرد. اگر قصد نصب پرده زبرا برای اتاق پذیرایی منزل‌تان را دارید، یک نکته را باید مدنظر قرار دهید، اگر مبلمان شما به سبک مدرن و مینیمال است، این نوع پرده را برای اتاق پذیرایی‌تان انتخاب کنید. در صورتی که مبلمان‌تان کلاسیک است، پردۀ زبرا به هیچ عنوان برای دکوراسیون داخلی شما مناسب نیست.

پرده ی زبرا، بهترین انتخاب برای آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان قلب خانه شناخته می‌شود و اعضای خانواده وقت زیادی را در آشپزخانه سپری می‌کنند. بنابراین، آرامش، زیبایی و کارآمدی سه ویژگی اساسی هستند که در طراحی فضای قلب خانه باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از المان‌هایی که در زیبایی آشپزخانه نقش مهمی دارد پرده است. با توجه به ویژگی‌های پردۀ زبرا، این نوع پرده انتخاب بسیار مناسبی برای آشپزخانه است .خانم‌ها دوست دارند آشپزخانه‌شان نورگیر باشد. از طرفی هم، با توجه به اینکه در آپارتمان‌های امروزی فضای محدودی در اختیار داریم، بهتر است وسایل قرار داده شده در آن فضای کمی اشغال کنند. می‌توان گفت پردۀ زبرا تمام این دغدغه‌ها را پاسخ می‌دهد: نور ورودی توسط کنترل و یا ریسمان قابل تنظیم است، فضای کمی می‌گیرد، قابل شست‌وشو است، که برای پردۀ آشپزخانه که بیشتر و زودتر از پرده‌های سایر قسمت‌های خانه لک و کثیف می‌شود، بسیار مهم است. اگر قصد انتخاب پردۀ زبرا برای آشپزخانه‌تان را دارید به این دو نکته توجه کنید:
• اگر کاشی یا متریال دیوارهای آشپزخانه‌تان طرح‌دار است، بهتر است پردۀ ساده انتخاب کنید.
• رنگ پرده را به تناسب رنگ‌بندی دیوار پوش، کف‌پوش و همچنین کابینت‌ها در نظر بگیرید. رنگ‌های تند در طولانی مدت، خسته کننده هستند. سعی کنید رنگ‌های گرم، ولی با تن رنگ پایین انتخاب کنید.

شیوه‌های نصب پردۀ زبرا

نصب پردۀ زبرا به دو صورت دیواری و سقفی انجام می‌شود. برای انتخاب نوع نصب حتما می‌بایست روش اندازه‌گیری هم متناسب با آن انتخاب شود. پردۀ زبرای خریداری شده، شامل دو بخش است؛
- پرده مونتاژ شده در کارخانه و آماده نصب
- پایه‌های مخصوص نصب دیواری یا سقفی

برای نصب پرده به ابزارهایی نیاز دارید که عبارتند از:
- مداد برای علامت‌گذاری
- متر برای اندازه‌گیری
- رول پلاک و پیچ
- دریل


پس از اینکه ابزارهای لازم را فراهم کردید، می‌بایست معین کنید می‌خواهید پرده زبرا را به‌ صورت دیواری با پایۀ دیواری نصب کنید یا با پایۀ سقفی. اگر میخواهید به صورت دیواری نصب کنید، این دستورالعمل را دنبال کنید؛
• با در نظر گرفتن اندازه ۱.۵متر برای پرده ابتدا ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر از محل اندازه گیری شده (انتهای طرفین پرده به سمت داخل) را علامت زده و سوراخ کنید. سپس توسط پیچ و رول پلاک، پایۀ دیواری را بر روی دیوار نصب کرده و پس از آن، پایۀ سقفی را توسط پیچ و مهره بهصورت افقی زیر پایه دیواری نصب کنید. پرده را از قسمت شیار پشتی داخل پایه سقفی بگذارید و قسمت جلویی پرده را به بالا فشار دهید و با کمی فشار آن‌را داخل پایه چفت کنید.


اگر می‌خواهید پرده‌تان را با پایۀ سقفی نصب کنید، دستورالعمل نصب به این ترتیب است؛
• مانند روش قبل، اگر اندازۀ پرده را ۱.۵متر در نظر بگیرید، ابتدا ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر از محل اندازه‌گیری شده از انتهای طرفین پرده به سمت داخل را علامت زده و سوراخ کنید. سپس توسط پیچ و رول پلاک، پایۀ سقفی را به سقف نصب کنید و پرده را از شیار پشتی داخل پایۀ سقفی گذاشته و قسمت جلویی پرده را به بالا فشار دهید و با کمی فشار آن‌ را داخل پایه چفت کنید.


پرده زبرا جلوه ای خاص در دکوراسیون

پرده به عنوان یک عنصی تزئینی نقش به سزایی در دکوراسیون داخلی خانه دارد و تا حد زیادی می‌تواند بر روی ظاهر خانه یا واحد تجاری شما تاثیر بگذارد. پرده کمک می‌کند تا بتوانیم ورود نور به خانه را تنظیم کنیم. این عنصر کاربردی می‌تواند ترکیبی پارچه‌ها، رنگ‌‌ها و الگوها باشد تا بتوانید به کمک آن ظاهر جذابی برای اتاق یا نشیمن ایجاد کنید.

امروزه در دنیای مدرن تنوع پرده‌ها بسیار زیاد است و با توجه به دکوراسیون خانه و سلیقه افراد خانواده می‌توانید پرده مدنظرتان را انتخاب و نصب کنید. یکی از پرده‌های مدرنی که امروزه طرفداران زیادی دارد و به عنوان یک مدل شیک و ساده شناخته شده است پرده زبرا است.

پرده زبرا دارای نوارهایی از پارچه رنگی و پارچه سفید با مواد شفاف است تا نور از بین آن عبور کند. پرده زبرا به خاطر دو رنگ بودن و شباهتش به الگوی پوست گورخر، زبرا نامیده شده است. زبرا در زبان انگلیسی به معنی گورخر است.

پرده زبرا یک جایگزین مدرن برای پرده‌های قدیمی است، چوپ پرده زبرا از نوع غلطکی است و به شما این امکان را می‌دهد که با تنظیم آن حریم خصوصی خانه را حفظ کنید. نوارهای پرده را می‌توان برای کنترل نور تنظیم کرد و در صورتی که می‌خواهید هیچ نوری وارد خانه نشود باید نوارهای دو طرف غلطک را روی هم قرار دهید.

پرده زبرا طرح‌های متنوعی دارد و از آن می‌توان در هر فضایی استفاده کرد. اتاق خواب، اتاق خواب کودک، نشیمن، آشپزخانه، واحدهای تجاری و اداری جزو فضاهایی هستند که طرح‌های متنوعی از پرده های زبرا برای آن‌ها وجود دارد.

مزایای پرده زبرا

 • کنترل نور: همانطور که در ابتدای متن نیز به آن اشاره کردیم این نوع پرده نور را به خوبی برای ما تنظیم و کنترل می‌کند. پرده زبرا به شما این امکان را می‌دهد که پنجره را کامل باز کنید. همچنین می‌توانید نور را به گونه‌ای کنترل کنید که اتاق تاریک، نیمه تاریک یا کاملا روشن باشد. 
 • حریم خصوصی: به کمک این نوع پرده می‌توانید یک اتاق خصوصی داشته باشید و نمای بیرون را کاملا مسدود کنید در غیر این صورت می‌توانید پرده را جمع کنید و نور کامل را وارد اتاق کنید این امر باعث می‌شود که دسترسی کاملی به نمای بیرون ساختمان داشته باشید.
 • سهولت نگهداری: زبرا نوعی پرده است که نیاز به مراقبت زیادی ندارد. زمانی که سطح پرده دارای گرد و غبار باشد به راحتی به کمک یک پارچه مرطوب می‌توان گرد و غبار روی آن را پاک کرد. این امر باعث می‌شود تا بدون آسیب رساندن به پارچه و تغییر رنگ آن بتوان سطح پرده زبرا را تمیز کرد. همچنین برای شستن پرده زبرا می‌توان آن‌ها را در آب و شوینده غوطه ور کرد. 
 • استفاده آسان: پرده زبرا برای استفاده بسیار راحت است و با استفاده از یک مکانیزم زنجیری ساده قابل تنظیم هستند. برخی از مدل‌های پرده زبرا دارای یک موتور ساده هستند که به کمک آن میتوان با کنترل از راه دور و یا تلفن همراه آن را تنظیم کرد. نصب پرده‌های زبرا اتوماتیک با مدل دستی آن‌ها تفاوت چندانی ندارد و به راحتی نصب می‌شود.
 • مناسب برای مناطق آب و هوایی گرم: در مناطقی با آب و هوای گرم یا فصل تابستان می‌توان به کمک پرده زبرا اتاق را در طول روز خنک نگه داشت. این نوع پرده کمک می‌کند تا اشعه‌های مضر نور آفتاب وارد خانه نشود در نتیجه از فرسودگی اثاثیه خانه نیز جلوگیری می‌کند. در صورتیکه فضای خانه شما رو به آفتاب است و نور زیادی در تابستان‌ها وارد خانه می‌شود پرده زبرا گزینه مناسبی برای استفاده است. 
 • جذاب و متنوع: پرده زبرا در شکل‌ها، رنگ‌ها، اندازه و طرح‌های متنوعی وجود دارد از این رو گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارید. 
 • دوام طولانی مدت: با توجه به کیفیتی که این نوع پرده دارد تا سال‌های زیادی دوام دارد و پارچه آن دچار پارگی یا شل شدن نخواهد شد. برای دوام بیشتر پرده بهتر است گرد و غبار روی آن را مرتب پاک کنید. 
 • کاربرد زیاد: پرده زبرا برای استفاده در مکان‌های مختلفی مناسب است مانند خانه، ادارات یا مدار

متریال استفاده شده در ساخت پرده زبرا

پرده زبرا با توجه به مدل و تولید کننده ممکن است از مواد پلی استر یا پارچه‌های طبیعی ساخته شود. دیگر قطعات است پرده معمولا از آهن، آلومینیوم و در برخی از موارد از چوب ساخته می‌شود.

قیمت پرده زبرا

قیمت یکی از اصلی‌ترین نکات خرید پرده است که باید به آن توجه کرد. امروزه تنوع مدل‌ها در بازار به گونه‌ای است که با قیمت‌های مختلف می‌توان پرده‌های مختلفی را پیدا کرد. از این بهتر است قبل از خرید یک بازه مناسب در نظر بگیرید. عوامل مختلفی در قیمت گذاری این پرده تاثیر دارد. که عبارتند از:

 • جنس پارچه: کیفیت و قیمت پارچه پرده زبرا رابطه مستقیمی با قیمت نهایی آن دارد یعنی هرچه پارچه گرانتر و بهتر باشد قیمت پرده نیز بیشتر خواهد بود.
 • طرح پارچه: برخی از پارچه های مورد استفاده دارای گلدوزی یا طرح نیز هستند خود این طرح نیز عاملی برای بیشتر شدن قیمت پارچه است. 
 • ارتفاع و عرض پنجره: بدیهی است که هر چه ابعاد پنجره شما بیشتر باشد باید هزینه بیشتری نیز برای پرده زبرا پرداخت کنید. بعد از به دست آوردن عرض و ارتفاع پنجره و انتخاب پرده زبرا مورد پسندتان می‌توانید برای ارزیابی هزینه اقدام کنید تا بتوانید قیمت تقریبی پرده زبرا را محاسبه کنید. فروشنده با استفاده از یک فرمول به راحتی می‌تواند قیمت را به شما اعلام کند. 
 • دستی یا اتوماتیک بودن پرده زبرا: در صورتیکه پرده زبرا دارای کنترل از راه دور باشد نصب به مدل دستی آن گرانتر خواهد بود.

زیبایی و جذابیت بیشتر فضاهای داخلی با استفاده از انواع مدل‌های پرده‌های زبرا

پرده زبرا اگرچه از انواع پرده‌های جدیدی است که اخیرا به بازار عرضه شده است، اما در حقیقت جز پرده‌های کلاسیک است. کاربرد پرده‌ها برای ساختمان‌های امروزی با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد. از جمله اینکه علاوه بر ایجاد فضای خصوصی برای سکنه ساختمان، باعث کنترل تابش نور آفتاب به فضاهای داخلی ساختمان می‌شوند. همچنین از ورود بی رویه گرد و غبار موجود در فضای باز به داخل ساختمان ممانعت می‌کنند. البته انواع این کارکردها بسته به متریال و مدل پرده انتخابی توسط مشتری و محل نصب آن کم و بیش متفاوت است. اما در حال حاضر وجود تنوع گسترده در مدل‌های ارائه شده و جنس‌های مختلفی که در تولید و دوخت پرده به کار می‌گیرند، تا حد زیادی این نیازهای چندگانه را تامین می‌کند.

پرده زبرا را می‌توان نوعی پرده تلفیقی از جنس پارچه و تور به حساب آورد. این دو جنس متفاوت در کنار هم به صورت نوارهای افقی به شکل متناوب به هم وصل می‌شوند. پرده زبرا به صورت دوبل نصب می‌شود. به عبارت ساده‌تر این پرده دو لایه است، که یکی به سمت خارجی و لایه دیگر به سمت داخل پنجره با شکل فاصله دار و موازی هم قرار می‌گیرند. به وسیله یک رول که در قسمت بالای پرده قرار داده می‌شود، این دو لایه بیرونی و داخلی قابل تنظیم هستند. تنظیم پرده بستگی به انتخاب و نیاز مشتری، برای استفاده از نور و یا پوشش کامل فضای داخلی محل اجرای پرده است. این کار با استفاده از یک ریسه که معمولا در یک طرف پرده زبرا نصب شده، انجام می‌گیرد. دو لایه موازی هم که به رول متصل هستند چون به صورت یک در میان از تور و پارچه تشکیل شده‌اند در صورتی که مشتری تمایل به استفاده از حداکثر نور و روشنایی برای فضای مورد نظر را داشته باشد، در بالای پرده حول محور رول جمع می‌شوند. در صورتی که نیاز به سایه روشن باشد پرده در حال باز شده و به پایین هدایت می‌شود. اگر مشتری بخواهد پوشش حداکثری برای فضای داخلی فراهم کند، با تنظیم و همپوشانی قسمت‌های توری خارجی روی قسمت‌های پارچه‌ای داخلی پرده زبرا این امکان را فراهم می‌کند.

این محصول انواع مختلفی دارد و در طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی به بازار عرضه شده است. دلیل استقبال گسترده از آن، هم به همین دلیل است. پرده زبرا با تنوع قابل قبول و قابلیت ایجاد هارمونی به عنوان عنصر دکوراتیو در همه قسمت‌های خانه از محصولات پر طرفدار و پرفروش در میان انواع مختلف پرده است.  

باز و بسته شدن این پرده به دو صورت انجام می‌شود یا از طریق دستی یا مکانیکی یا از طریق الکتریکی و هدایت با ریموت کنترل مربوطه. در صورتی که پرده دستی باز و بسته شود، همانطور که در مطالب بالا اشاره شد، این عمل از طریق یک ریسه که در یک طرف پرده است و با نیروی دست مانند انواع مختلف کرکره‌های دیگر، باز و بسته می‌شود. در حالت کنترل با ریموت، یک موتور کوچک الکتریکی در قسمت رول پرده تعبیه می‌شود و از طریق ریموت فرمان باز و بسته شدن و سایه و روشن شدن پرده به این موتور منتقل می‌شود.

از لحاظ مدل‌های مختلف نیز در بازار انواعی از پرده زبرا موجود است، از این انواع مختلف به مدل‌های ساده، پلیسه‌دار، طرحدار، ترکیبی، سیلوئت و کودک اشاره کرد.

پرده زبرا ساده: بیشتر در سبک مینیمال برای قسمت‌هایی از ساختمان مثل آشپزخانه، اتاق خواب و پذیرایی از این مدل استفاده می‌شود.

پرده زبرا پلیسه‌دار: این مدل بیشتر در چیدمان کلاسیک به کار می‌رود. مدل پلیسه‌دار پرده زبرا، خود دارای انواع مختلفی مانند گلدار طرحدار ساده و ... است. متریال پیشنهادی برای این مدل پارچه است.

پرده زبرا طرح‌دار: این نوع از محصولات با ایجاد طرح‌های دلخواه روی پرده تولید می‌شوند. این طرح‌ها به صورت حاضری و سفارشی مانند طراحی لوگو و آرم خاص قابل سفارش هستند. به همین دلیل است که علاوه بر منازل از پرده زبرا در فضاهای اداری، تجاری، مغازه‌ها و رستوران‌ها و ... نیز می‌توان استفاده کرد.

پرده زبرا ترکیبی: این محصولات بیشتر در فضاهایی مانند هتل‌ها، سالن‌های پذیرایی و با تاکید بیشتر بر جنبه دکوراتیو پرده به‌ کار می‌روند. دلیل نام ترکیبی برای این نوع از پرده، استفاده همزمان از مدل‌های مختلف ساده و پلیسه، ساده و طرح‌دار است.

پرده زبرا سیلوئت: سیلوئت در لغت به معنای ضد نور است. این پرده از دو لایه موازی حریر و یک لایه پارچه‌های که در بین این فواصل لایه‌های توری قرار می‌گیرد، تشکیل شده است. ظاهر این نوع از پرده زبرا مانند منظره کرکره‌های افقی است.

پرده زبرا کودک: این نوع از پرده زبرا را شاید نوعی از انواع طرح‌دار بتوان به حساب آورد. به دلیل قابلیت رنگ‌های شاد و طرح‌های انیمیشنی دلخواه کودکان و نوجوانان برای اتاق‌های این افراد مناسب است.

علاوه بر تنوع در رنگ، مدل و عملکرد مکانیکی و الکتریکی برای باز و بسته شدن پرده، سرعت بالای اجرای این پرده‌ها نسبت به انواع پارچه‌ای و سهولت نظافت آن‌ها نیز در انتخاب آن‌ها توسط مشتری موثر بوده است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره پرده زبرا

جشنواره