دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

روشهای مختلف تصفیه آب آشامیدنی

logo
Sakhtemoon
روشهای مختلف تصفیه آب آشامیدنی

تصفیه آب آشامیدنی در دنیای امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.انسان ها در موقعیت ها و شرایط مختلف، به میزان متفاوتی از آب نیاز دارند. متن حاضر ضمن معرفی اجمالی روش های مختلف تصفیه آب، به شما کمک می کند که با توجه به میزان خلوص آب مصرفی و سطحی از تصفیه که نیاز دارید، روش تصفیه مورد نیاز را انتخاب نمایید. برای خرید دستگاه تصفیه آب به لیست شرکت های تولید کننده دستگاه تصفیه آب مراجعه نمایید.

1 – استفاده از قرص ید
یکی از روش های سریع و آسان برای ضدعفونی کردن آب، استفاده از قرص ید است. این روش ارزان و مقرون به
صرفه برای طبیعت گردان، مسافران، کوه نوردان و کسانی که به طور موقت در وضعیت اضطراری قرار می گیرند بسیار مناسب است.

2 –  استفاده از قرص  کلر
قرص کلر نیز از روش های ارزان و آسان برای ضدعفونی کردن آب آشامیدنی است. با چند عدد قرص کلر می توان یک ظرف چهار لیتری از آب رودخانه، چاه یا چشمه را در عرض چند دقیقه از میکروارگانیزم ها پاک نمود.

3 –  استفاده از قرص  پودر کلر
پودر کلر می تواند برای ضدعفونی کردن آب آشامیدنی مورد استفاه قرار گیرد. قبل از استفاده از این پودر باید حتما در خصوص میزان مصرف و مدت زمان اثربخشی آن سوال شود.

4 –  استفاده از دستگاه تصفیه آب سرشیری
دستگاه های تصفیه آب سرشیری، به طور کامل آب آشامیدنی را تصفیه نمی کنند.  اما کلر، بو و طعم نامطبوع و برخی از آلاینده های آب را از بین می برند.

5 –  استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس
دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس، تقریبا با حذف 95% آلاینده های آب، گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله ها، کلر باقیمانده، نیترات، فلزات سنگین و بسیاری دیگر از ناخالصی های آب، آن را تصفیه می کنند. این دستگاه در زیر سینک آشپزخانه نصب شده و در هر لحظه آب آشامیدنی سالم و گوارا برای مصرف کننده  فراهم می کند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای