دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

مزایای استفاده از دستگاه های تصفیه آب

logo
Sakhtemoon
مزایای استفاده از دستگاه های تصفیه آب

استفاده از سیستم های تصفیه آب در منازل مسکونی امروزه در بسیاری از کشورها امری بسیار رایج و متداول است.


خرید و نصب یک دستگاه تصفیه آب استاندارد نه تنها هزینه نیست، بلکه یک سرمایه گذاری بلند مدت بسیار مطلوب و مناسب است. در این نوشتار اهمیت تصفیه آّب آشامیدنی و مزایای دستگاههای تصفیه آب مورد بررسی قرار گرفته است.

ضرورت مصرف آب سالم
تقریبا 80 درصد وزن بدن انسان از آب تشکیل شده است. به همین دلیل آب یکی از حیاتی ترین موادی است که برای سلامتی بدن ما مورد نیاز است. پزشکان توصیه می کنند که روزانه 8 لیوان آب و یا به ازای هر 10 کیلوگرم وزن بدنمان، یک لیوان آب بنوشم. واضح است که هرچقدر این آب سالم تر و با کیفیت تر باشد به سرزندگی، سلامتی و عملکرد اندام های بدن ما بیشتر کمک خواهد کرد.

- جلوگیری از ابتلا به بیماری هایی نظیر  مشکلات تنفسی ،  قلبی و آلزایمر
تقریبا در تمام کشورهای دنیا کلر برای از بین بردن باکتری ها، انگل ها، ویروس ها و بسیاری دیگر از میکرو ارگانیزم های خطرناک و بیماری زا به آب لوله کشی شهری اضافه می شود. اما محققان عقیده دارند که وجود کلر در آب آشامیدنی، باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری هایی نظیرسرطان، مشکلات تنفسی و بیماری های قلبی می شود.
دستگاه های تصفیه آب خانگی قادرند تا کلر را از آب حذف کنند و آبی عاری از هرگونه ناخالصی در دسترس شما قرار دهند.
آلومینیوم نیز از جمله عناصری است که دفع آن از بدن به سختی صورت می گیرد و با رسوب در مغز باعث بروز اختلالاتی از قبیل آلزایمر می شود. تصفیه کننده های خانگی با با بهره گیری از فن آوری اسمز معکوس و ممبران RO تمامی فلزات سنگین از جمله آلومینیوم، سرب، جیوه، کادمیوم و ... را از آب آشامیدنی حذف می کنند.

- بهبود طعم مواد غذایی مصرفی
آب خروجی تصفیه کننده های خانگی سالم و عاری از هرگونه ناخالصی و ماده شیمیایی است و می توان از آن برای آشامیدن، پخت و پز، شستشوی میوه ها و سبزیجات، دم کردن چای، درست کردن قهوه و حتی آبیاری گیاهان خانگی خود استفاده نمود.

- حذف ذرات ورودی از لوله های پوسیده و زنگ زده
در اکثر مناطق، عمر لوله های کارگذاشته شده در زمین بسیار زیاد است و زنگ زدگی و پوسیدگی لوله ها امری اجتناب ناپذیر است. این امر باعث ورود ذرات ناشی از زنگ زدگی و پوسیدگی به آب مصرفی می شود. برای جدا کردن این ذرات از آب آشامیدنی بهترین راه استفاده از دستگاههای تصفیه آب است.

- صرفه جویی در وقت و هزینه
دستگاه تصفیه آب خانگی به طور مداوم آب سالم و بهداشتی برای تولید می کند. هزینه بطری های آب معدنی بسیار گران تر از آب تولیدی دستگاه تصفیه آب است. واضح است که بیشتر پولی که برای خرید آب معدنی پرداخت می شود در واقع هزینه بسته بندی آن است، که نهایتا سر از سطل آشغال درمی آورد. علاوه بر این در بسیاری از موارد ، کیفیت آب های داخل بطری زیر سوال است.
علاوه بر این، تجربه نشان داده است که استفاده طولانی مدت از آب تصفیه شده باعث کاهش هزینه های پزشکی و درمانی یک خانواده می شود. به همین دلیل است که خرید دستگاه تصفیه آب یک سرمایه گذاری پرسود است.

- حفاظت از محیط زیست
استفاده از آب تصفیه شده باعث کاهش مصرف آب معدنی ها شده و در نتیجه استفاده از بطری های آب معدنی کمتر می شود. بطری های پلاستیکی وقتی به صورت زباله در طبیعت رها می شوند گاه صدها سال طول می کشد تا تجزیه شده و وارد چرخه طبیعت شوند. با استفاده از دستگاه های تصفیه آب، زباله کمتری وارد طبیعت شده و در نتیجه محیط زیست پاکیزه تر خواهد ماند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای