دسته بندی ها

آب نما | انواع مدل های آب نما | طراحی و اجرای آب نما

فروشندگان و مجریان آبنما

 • تولید،فروش و اجرای انواع آبنما و تجهیزات ویلایی
  آدرس: بلوار معلم
 • اجرای فضای سبز ساخت آبنما محوطه سازی دکوراسیون داخلی وهر کاری که مربوط به زیبا سازی ساختمون باشد
  آدرس: امل
 • مرکز فروش انواع سنگهای ساختمانی و تولید مصنوعات سنگی
  آدرس: شهرک بنفشه
 • تولید شومینه گازی و هیزم سوز بصورت *پیش ساخته* با نصب یکروزه با انواع متریال شومینه سنگی و اجری چدنی کلاسیک انواع باربیکیو و کباب پز انواع ابنما و ابشار صخره ای و اسپرت
  آدرس: 15 خرداد
 • اجرای ابنما . اکواریومهای پلنت ،اکواریوم اب شور و شیرین،تهیه ابزیان،فروش لوازم اکواریوم و نصب و نگهداری در مراکز و مجتمع هاو...
  آدرس: نیروی هوایی

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های آب نما

عناصر دکوراتیو و تزیینی اگرچه جز المان های ضروری در خانه ها به شمار نمی آیند اما استفاده از آن ها تاثیر خیلی زیادی بر زیبایی منازل دارد. مثلا شاید به نظرتان استفاده از یک عنصر تزیینی مشخص خیلی ضروری نباشد ولی وقتی که همان را در دکوراسیون داخلی خانه قرار می دهید و تاثیرش را می بینید حتما با خودتان می گویید چرا پیش تر این کار را انجام نداده ام. زیبایی موضوع مهمی در دکوراسیون داخلی منازل به حساب می آید. هر کسی دوست دارد خانه ای زیبا و چشم نواز داشته باشد. خانه محل امن هر کسی است و اگر این خانه زیبا باشد می تواند به مراتب حال بد را بهتر کند. پس توجه کردن به زیبایی ها و المان های تزیینی بسار مهم است و هیچ کسی نباید آن را نادیده بگیرد. یکی از عناصر دکوراتیو که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است آب نما می باشد. در ادامه به معرفی آبنما و تاثیر استفاده از آن در دکوراسیون می پردازیم. 

ادامه مطلب

آب نما چیست؟

آب نما در حقیقت ابزاری تزیینی است و مانند یک آبشار کوچک است که استفاده از آن در هر فضایی باعث زیباتر شدن آن می شود. علاوه بر این شنیدن صدای آب برای خیلی از افراد آرامش بخش است و آبنما ها هم به دلیل تولید همین صدا مورد توجه قرار گرفته اند. در آبنما ها، آب به صورتی جذاب در حرکت است و جلوه ای خارق العاده ایجاد می کند.

از قدیم تا به امروز از آبنما ها به عنوان عناصری تزیینی استفاده شده است. مثلا نمونه هایی از آبنما های موجود در فضا ها و اماکن تفریحی نظیر پارک ها نمونه ای از این استفاده است. آب در فرهنگ ایرانی مایه حیات است و به دلیل همین توجه، استفاده از آن به وفور مشاهده می شود. در حیاط و محوطه بسیاری از مکان های تاریخی و باستانی هم نمونه هایی از آبنما های قدیمی دیده می شود که نشان دهنده اهمیت این عنصر تزیینی از دیرباز تا کنون است.

استفاده از آب نما در فضا های خارجی

اگر به معماری خانه های قدیمی دقت کنید حتما نمونه هایی بی نظیر و زیبا از آب نما را خواهید دید. در خانه های قدیمی عموما در حوض ها آبنما های زیبایی قرار داشت. معمولا در این قسمت از حیاط خانه جایی هم برای نشستن ساخته می شد تا افراد بتوانند در فصل های مناسب از زیبایی آب لذت ببرند و در کنار آن بنشینند. هنوز هم می توان این آب نما ها را در حیاط خانه ها ساخت. البته برای این منظور نیاز است که خانه حیاط داشته باشد. در ساختن آبنما ها باید به اندازه و ابعاد حیاط خانه دقت کنید تا بر آن اساس آب نمایی مناسب استفاده کنید.

آب نما های دیواری نمونه ای دیگر از آبنما ها می باشند که از آن ها می توان در محیط های باز استفاده کرد. این آبنما ها هم به دلیل این که آب از بالا به پایین ریخته می شود و تصویری شبیه به آبشار ایجاد می کند زیبایی خیره کننده ای دارند و مورد توجه افراد زیادی می باشند. البته نمونه هایی از آبنما های دیواری برای استفاده در محیط دکوراسیون داخلی هم طراحی شده است که به آسانی قابل نصب روی دیوار می باشند و نشتی آب هم ندارند. اما نمونه های اصلی آبنما های دیواری در باغ ها و محیط های باز وجود دارد.

استفاده از آب نما در فضا های داخلی

خب با کوچک تر شدن خانه ها کم کم حیاط ها هم اندازه شان کم تر شد تا این که دوره ساختن آپارتمان ها شد و دیگر خبری از حیاط نبود. در چنین شرایطی هم باز امکان استفاده از آب نما ها وجود دارد اما این آبنما ها معمولا در اندازه های کوچکی ساخته می شوند و حتما باید به خوبی عایق بندی شده باشند تا در جایی که قرار می گیرند نشتی نداشته باشند. این آبنما های دکوراتیو را می توان در دکوراسیون داخلی خانه ها، اتاق ها و یا حتی لابی هتل ها و ساختمان های مسکونی استفاده کرد. استفاده از آبنما های کوچک تزیینی در ادارات هم عمومیت دارد. در خانه ها باید آبنما را در قسمتی قرار دهید که مرکز توجه باشد و دیده شود. این المان می تواند تاثیر زیادی بر زیبایی خانه داشته باشد البته اگر در جای درست قرار داده بشود. آبنما های رومیزی کوچک ترین اندازه آب نما ها هستند که در دکوراسیون داخلی منازل مورد استفاده قرار می گیرند.

آب نما های موزیکال

این نوع آبنما ها هم نمونه دیگری از آبنما های دکوراتیو و تزیینی می باشند که همراه با ریختن آب و حرکت آن موسیقی ملایمی هم شنیده می شود. مسلما این نوع آب نما ها را افراد بیش تری می پسندند.

آب نما های نورانی

این آب نما ها به صورتی ساخته شده اند که نور به آب در حرکت تابیده می شود. نورپردازی های رنگی جلوه ای فوق العاده زیبا ایجاد می کند که توجه بیننده را به خود جلب می کند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره آب نما