دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

نکات مهم درمورد دستگاه های تصفیه آب خانگی

logo
Sakhtemoon
نکات مهم درمورد دستگاه های تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب خانگی روشی موثر برای ارتقای سطح کیفیت آب آشامیدنی هستند و بسیاری از آلودگی های موجود در آب مانند : نیترات، فلزات سنگین، کلر، سختی آب، ذرات ناشی از پوسیدگی لوله ها که گاه با چشم دیده نمی شوند و ... را توسط فیلترهای خود حذف می کنند.


باید توجه داشت که همه ی سیستم های موجود در بازار در رسیدن به این امر به طور کامل موفق نمی باشند. در هنگام خرید این سیستم ها باید فاکتورهایی را مدنظر قرار داد، تعدادی از آن فاکتورها در زیر شمرده می شود:

حذف آلاینده های محلول در آب
طبیعتا" مهمترین هدف شما، خرید دستگاه های تصفیه آب حذف ناخالصی ها، آلاینده ها و سموم حل شده در آب می باشد. شایع ترین آلاینده ای که می بایست از آب آشامیدنی حذف گردد، کلر و محصولات جانبی آن یعنی تری هالومتان ها (THMs) هستند.

کلر و مضرات آن در آب آشامیدنی
علاوه براین گازهای شیمیایی حل شده در آب (VOC)، نیترات و سرب نیز از جمله عناصری هستند که باید از آب آشامیدنی حذف گردند. به دلیل وجود انواع مختلف آلاینده ها در مناطق مختلف بهتر است به دنبال سیستم کاملی باشید تا قادر به حذف تمامی ناخالصی ها از آب آشامیدنی باشد.

دستگاهی که می تواند آبی سالم و بهداشتی به شما تحویل دهد، یک آب تصفیه کن پنج مرحله ای است که فیلترهای زیر را دارا باشد:
1- فیلترهای الیافی (معمولا دو عدد) برای حذف ذرات معلق نظیر : گل و لای، شن و ماسه، ذرات ناشی از پوسیدگی لوله های آب، زنگ آهن و ...
2 – فیلتر های کربن فعال (معمولا دو عدد) برای حذف کلر، تری هالومتان ها، گازهای شیمیایی محلول در آب، طعم و بوی نامطبوع آب و ...
3 – فیلتر اسمز معکوس (RO) برای حذف سموم و ترکیبات حل شده در آب نظیر : سختی آب، نیترات، فلزات سنگین مثل سرب و آرسنیک و کادمیوم و ...قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی
قیمت سیستم های آب تصفیه کن، طیف وسیعی را تشکیل می دهند. عوامل مختلفی در تعیین قیمت این دستگاه موثر هستند که از جمله آنها می توان سه عامل زیر را نام برد:
1 – تعداد و نوع فیلترهای به کار رفته در دستگاه
2 – کیفیت تجهیزات و قطعات محصول
3 – طراحی و شکل ظاهری محصول
معمولا قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی مناسب و بهداشتی از 300 هزارتومان به بالا بوده، ارزان ترین دستگاه ها، سیستم های سه و چهار مرحله ای هستند که فاقد سیستم اسمز معکوس بوده و گرانترین دستگاه های آب تصفیه کن خانگی، سیستم های مجهز به فیلتر اسمز معکوس هستند که البته در بین آنها نیز با توجه طراحی و شکل ظاهری دستگاه، قیمت های متفاوتی وجود دارد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای