دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی

logo
Sakhtemoon
رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی

از دیدگاه روانشناسی، انسان هایی که رنگ قهوه‌ای را دوست دارند، به طور معمول افرادی واقع‌بین، مسئول و برخی اوقات محتاط هستند. از آنجایی که این رنگ یادآور عناصر طبیعت (نظیر خاک و چوب) در ذهن انسان است، تعلق و ثبات و امنیت را در ذهن تداعی می‌ کند.


رنگ قهوه‌ای، ترکیبی از رنگ قرمز، نارنجی و سیاه است که این ترکیب‌، سبک موزونی به ارمغان می‌آورد که حس قدرت، شکوه و جلال را زنده کرده و گرمای مخصوصی را در منزل ایجاد می کند.

ترکیب موزون رنگ قهوه ای با رنگ های دیگر
رنگ های آبی مایل به خاکستری، خاکستری روشن (مایل به آبی)، بژ (طلایی)، کرم مایل به زرد، قهوه ای نسکافه ای، قهوه ای شکلاتی، سفید و سبز چمنی در دکوراسیون داخلی، زیباترین هارمونی را با رنگ قهوه ای ایجاد می کنند. در تنالیته رنگ قهوه ای نیز باید فقط قهوه ای شکلاتی، نسکافه ای و تا حدی آجری را به کار برد. رنگ های دیگر تنالیته قهوه ای، ترکیب جالب و جذابی در دکوراسیون ایجاد نمی کنند. این رنگ در اتاق پذیرائی، ناهارخوری، اتاق خواب، آشپزخانه و راهروهای ورودی گرما و حس مطلوبی را برای افراد به وجود می آورد.

اگر علاقه دارید که از رنگ قهوه ای یا شکلاتی در دکوراسیون منزل استفاده کنید، می توانید ایده های مختلفی را به اجرا در آورید :
- چرم دارای استحکام و دوام خوبی است و موجب ایجاد آرامش در خانه می شود. در روکش مبلمان ناهارخوری و پذیرائی می توان از چرم استفاده کرد.
- مبلمان چوبی تیره فضا را تا حدودی تیره می کند؛ برای روشن تر کردن محیط، می توان از رنگ های سفید روشن، زرد کاهی، خاکستری روشن (مایل به آبی) بر روی دیوارها استفاده کرده و فضا را آرام نمود. استفاده از تابلوهای نقاشی با قاب های چوبی روشن تر در بالای مبل ها یا عناصر دکوری مانند سبدهای حصیری، نی های دکوری و گلدان های سفالی رنگ نیز در این رابطه مفید است.
- گیاهان قهوه ای رنگ مانند گل های خشک، چوب های بامبو و وسائل تزئینی از جنس بامبو نیز از عناصر هماهنگ با این نوع دکور هستند.
- کفپوش های با رنگ های قهوه ای و یا تلفیق "زرد- کرم" ، گرما را به کف خانه می آورند.
- در صورتی که کابینت ها و صندلی های آشپزخانه چوبی هستند، می توان لوازم آشپزخانه را با رنگ کرمی که در ترکیبش مقداری رنگ زرد به کار رفته است ترکیب کرد. اگر دیوارهای آشپزخانه را نیز کرم رنک کنید، با رنگ سفید لوازم آشپزخانه و همچنین رنگ کرم پرده آشپزخانه هارمونی زیبائی ایجاد می شود.
- در اتاق هایی که نور زیادی دارند، می توان از رنگ قهوه ای یا نسکافه ای در دیوارها استفاده کرد.
- برای مکان های کوچک و کم نور، انتخاب رنگ قهوه ای شکلاتی برای دیوار مناسب نیست، زیرا فضا را تیره و کوچک می کند. در حالی که رنگ آبی می تواند اتاق را روشن تر و بزرگتر جلوه داده و با رنگ قهوه ای فرش کف، هماهنگی ایجاد کند.
- در دکوراسیون قهوه ای رنگ توجه داشته باشید که استفاده از قهوه ای شکلاتی سوخته همراه با آبی تیره حس تیرگی شدیدی در فضا ایجاد می کند؛ اما استفاده از رنگ سفید در فرش کف، فضا را تا حدی روشن می کند و اگر دیوارها نیز سفید شوند، این روشنی در محیط چند برابر می شود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای