دسته بندی ها

معرفی نمایندگی های فروش انواع کرکره برقی اتومات

فروشندگان و مجریان کرکره برقی اتوماتیک، قیمت فروش انواع کرکره برقی

راهنمای انتخاب بهترین مدل کرکره برقی اتومات

کرکره برقی : از گذشته تا به امروز اختراعات زیادی در راستای بالا بردن امنیت فضاهای مختلف صورت گرفته است که شاید با وجود درب های ضد سرقت و یا مقاوم، تامین نشود. یکی از این موارد، کرکره است. کرکره ها چه در نمونه‌های سنتی و چه نمونه برقی، دارای شیوه محافظتی تقریبا مشابهی هستند. کرکره‌ها پس از بسته شدن، صفحه‌ای نسبتا یکپارچه ایجاد می‌کنند و از این طریق، مانع ورود افراد می‌شوند. کرکره‌های سنتی دارای ایرادها و معایب مختلفی در مقایسه با کرکره‌های برقی هستند. کرکره های سنتی برای باز و بسته شدن، نیاز به نیروی انسانی دارند و سرو صدای نسبتا زیادی در هنگام حرکت ایجاد می‌کنند، همچنین مقاومت نسبتا پایینی در برابر ضربه‌های محکم و خم‌شدگی دارند. به علاوه نیاز به مراقبت‌هایی نظیر روغن‌کاری دارند. در نهایت، فرم یکنواخت و نامتناسب آن با فضای اطراف، از ویژگی‌های منفی این نوع کرکره است. کرکره سنتی عموما برای مغازه‌ها به کار می رود و برای همه ابعاد و طول دهنه‌ها قابل پیاده‌سازی نمی‌باشد.

در مقابل، کرکره برقی علاوه بر داشتن نقاط قوت در مقابل ویژگی های منفی کرکره های سنتی، ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد دیگری نیز دارد. کرکره‌های برقی، بدون دخالت و صرف نیروی انسانی و تنها از طریق کنترل از راه دور باز و بسته می‌شوند. تنوع مواد سازنده و امکان انتخاب اجزای مختلف آن، این نوع کرکره‌ها را بسیار خاص و کاربردی می‌کند.

کرکره‌ های برقی برای هر فضای ارتباطی با هر مساحتی و هر سطح امنیتی قابلیت کاربرد دارند و از پنجره ها تا ورودی مغازه‌ها، انبارها، بانک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ، کارخانه‌جات و حتی ماشین‌های حمل مواد غذایی قابل استفاده و به کارگیری هستند.

این نمونه کرکره در مقایسه با نمونه سنتی، زیبایی، تناسب و تنوع بالاتری دارد،کم صداتر است و کارکرد آسان تری دارد. کرکره‌های برقی فضای کمتری در هنگام جمع شدن می گیرند و به عنوان مانعی در برابر عبور گرما و سرما عمل کرده و از این طریق، به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک می‌کنند.

اجزای اصلی تشکیل دهنده کرکره برقی به شرح ذیل است؛

تیغه های کرکره برقی

کرکره‌ برقی متشکل از تیغه‌هایی با عرض نسبتا کم است که در هنگام باز بودن کرکره، این تیغه‌ها در کنار هم، مانند صفحه محافظتی نسبتا یکپارچه عمل می‌کنند. جنس این تیغه‌ها می‌تواند یکی از سه نوع آلومینیومی (با سه درجه کیفتی متفاوت)، ورقه گالوانیزه و در نهایت از جنس پلی کربنات باشد. رایج‌ترین نمونه تیغه‌ها، آلومینیومی است و به نسبت هزینه آن، مقاومت بالایی دارند. همچنین تیغه های آلومینیومی وزن کمی نسبت به دو نمونه دیگر دارند، که این نکته برای انتخاب موتور کرکره برقی، دامنه انتخاب بیشتری ایجاد می‌کند.

تیغه‌های گالوانیزه، دارای کیفیت و قیمت نسبتا پایین‌تری هستند و به نسبت دو نمونه دیگر، کیفیت و کارایی کافی ندارند. برای مثال در هنگام کارکرد، صدای بیشتری تولید می‌کنند. البته برای اصلاح این نقطه ضعف، در داخل تیغه و بین جداره ها، از عایق صوتی استفاده می‌شود.

تیغه‌های پلی کربنات دارای بیشترین کارایی هستند و مقاومت بسیار بالایی دارند. این تیغه ها، شفاف‌اند و با استفاده از لوله‌های آلومینیومی و استیل، به هم متصل می‌شوند. مهمترین و بیشترین کاربرد این تیغه‌ها در فضاهایی با الزامات امنیتی بالا، مانند بانک ها، صرافی ها و ... است که این نیاز وجود دارد که بتوان سمت دیگر کرکره را مشاهده کرد. این تیغه ها علاوه بر مقاومت بالا، ضد خش، ضد اشتعال، عایق حرارتی و صوتی مناسب، و ضد ضربه اند.

خرید فروش قیمت نمایندگان <strong>کرکره برقی</strong> - keerkere barghi- electric shutter


این تیغه‌ها می‌توانند بنا بر صلاح‌دید سفارش دهنده به صورت شفاف، مات، رنگی و یا تیره باشند. مانند دو نمونه قبلی، ضخامت های متفاوتی از این نوع تیغه ها نیز وجود دارد.در مورد تیغه های آلومینیومی و گالوانیزه، امکان ساخت به صورت تک جداره و دو جداره وجود دارد و نمونه های دوجداره آن، می توانند دارای یک یا چند تیغه داخلی به نام پل باشند که کمک شایانی به کاهش صدا و افزایش مقاومت تیغه ها می‌کند.

تیغه های دوجداره از طریق تزریق فوم پلی یورتان، به تیغه های عایق صوتی و حرارتی تبدیل می‌شوند.

تیغه های کرکره برقی علاوه بر تقسیم بندی بر اساس جنس و مواد سازنده، بر اساس نوع طراحی نیز به دسته هایی مانند پانچ شده (تک جداره هایی با فضاهای پانچ شده در وسط تیغه)، غضروف دار (به علت اتصال غضروف مانند تیغه ها به هم) و ... تقسیم می‌شوند. می توان تیغه‌های کرکره برقی را به صورت ترکیبی از سه مورد ذکر شده و با طراحی های مختلف، مورد استفاده قرار داد. این امر به انتخاب نمونه مناسب با توجه به محل ورودی و یا اجرای مورد نظر، کمک شایانی می‌کند.


موتور کرکره برقی :

در کل سه نوع موتور برای کارکرد و حرکت دادن کرکره‌های برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند:

1.موتور ساید: مناسب برای فضاهایی با تردد بالا، مناسب برای کرکره‌هایی با وزن بالا، حرکت روان‌تر، امکان مجهز شدن به UPS  (سیستم پشتیبانی حرکتی کرکره برقی در صورت قطع شدن برق)

2.موتور توبلار: مناسب برای فضاهای کم تردد، مناسب برای تیغه های کم وزن، فاقد UPS

3.موتور سنترال: قابل نصب بر روی کرکره های سنتی، حرکت بسیار روان و سریع، نیاز به مهارت و تخصص بالا برای نصب، مجهز بهUPS  

ریل و کنترلر کرکره برقی :

ریل کرکره‌ برقی برای حرکت تیغه ها طراحی شده و معمولا در دو جنس آهنی (برای تیغه های گالوانیزه) و آلومینیومی (برای هر سه نوع تیغه) ساخته می‌شوند. داخل ریل‌ها بر اساس تکنولوژی و مواد به کار رفته، پیچیدگی‌های خاص خود را دارند و درجه های کیفی متفاوتی را در بر می‌گیرند.

کنترلر و یا ریموت کرکره برقی، وسیله ای است که از طریق آن و با استفاده از آن، می توان کرکره را باز و بسته کرد. مورد مثبت دیگر در مورد کرکره‌های برقی، تنوع بالای طرح و رنگ تیغه های آن است. رنگ به کار رفته برای تیغه ها از نوع پودری است که دارای خاصیت مقاومتی بالا و دامنه رنگی متنوعی است. این نوع رنگ ها در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی متفاوت، بسیار مقاوم اند و طول عمر بالایی دارند.

تیغه‌های برقی طرح دار نیز یک نمونه زیبا و چشم نواز برای نمای کلی کرکره برقی محسوب می‌شوند و می‌توانند دارای طرح هایی نظیر طرح چوب، سنگ و ... باشند. این طرح ها به صورت برچسب  بر روی تیغه‌های رنگ شده و از طریق تکنیک ترموفیت (نصب با استفاده از گرما) نصب و ثابت می‌شوند. مقاومت آن‌ها مانند تیغه‌های رنگ شده است و زیبایی و نمای منحصر به فردی ایجاد می‌کنند.نکات مهم در انتخاب کرکره برقی:

- توجه به شرایط آب و هوایی و محیطی ( برای انتخاب تیغه مناسب)

- توجه به سیکل کارکرد مورد نظر برای کرکره برقی و میزان تردد ( برای انتخاب موتور مناسب)

- توجه به وزن کلی تیغه‌ها ( برای انتخاب موتور مناسب)

- توجه به میزان الزامات امنیتی برای فضای مورد نظر

- در نظر گرفتن هزینه و بودجه مدنظر برای کرکره برقی

- توجه به میزان روان بودن و کم صدا بودن کرکره برقی در هنگام باز و بسته شدن

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره کرکره برقی