دسته بندی ها

معرفی نمایندگی های فروش انواع کرکره برقی اتومات

فروشندگان و مجریان کرکره برقی اتوماتیک، قیمت فروش انواع کرکره برقی

راهنمای انتخاب بهترین مدل کرکره برقی اتومات

کرکره برقی : از گذشته تا به امروز اختراعات زیادی در راستای بالا بردن امنیت فضاهای مختلف صورت گرفته است که شاید با وجود درب های ضد سرقت و یا مقاوم، تامین نشود. یکی از این موارد، کرکره است. کرکره ها چه در نمونه‌های سنتی و چه نمونه برقی، دارای شیوه محافظتی تقریبا مشابهی هستند. کرکره‌ها پس از بسته شدن، صفحه‌ای نسبتا یکپارچه ایجاد می‌کنند و از این طریق، مانع ورود افراد می‌شوند. کرکره‌های سنتی دارای ایرادها و معایب مختلفی در مقایسه با کرکره‌های برقی هستند. کرکره های سنتی برای باز و بسته شدن، نیاز به نیروی انسانی دارند و سرو صدای نسبتا زیادی در هنگام حرکت ایجاد می‌کنند، همچنین مقاومت نسبتا پایینی در برابر ضربه‌های محکم و خم‌شدگی دارند. به علاوه نیاز به مراقبت‌هایی نظیر روغن‌کاری دارند. در نهایت، فرم یکنواخت و نامتناسب آن با فضای اطراف، از ویژگی‌های منفی این نوع کرکره است. کرکره سنتی عموما برای مغازه‌ها به کار می رود و برای همه ابعاد و طول دهنه‌ها قابل پیاده‌سازی نمی‌باشد.

در مقابل، کرکره برقی علاوه بر داشتن نقاط قوت در مقابل ویژگی های منفی کرکره های سنتی، ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد دیگری نیز دارد. کرکره‌های برقی، بدون دخالت و صرف نیروی انسانی و تنها از طریق کنترل از راه دور باز و بسته می‌شوند. تنوع مواد سازنده و امکان انتخاب اجزای مختلف آن، این نوع کرکره‌ها را بسیار خاص و کاربردی می‌کند.

کرکره‌ های برقی برای هر فضای ارتباطی با هر مساحتی و هر سطح امنیتی قابلیت کاربرد دارند و از پنجره ها تا ورودی مغازه‌ها، انبارها، بانک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ، کارخانه‌جات و حتی ماشین‌های حمل مواد غذایی قابل استفاده و به کارگیری هستند.

این نمونه کرکره در مقایسه با نمونه سنتی، زیبایی، تناسب و تنوع بالاتری دارد،کم صداتر است و کارکرد آسان تری دارد. کرکره‌های برقی فضای کمتری در هنگام جمع شدن می گیرند و به عنوان مانعی در برابر عبور گرما و سرما عمل کرده و از این طریق، به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک می‌کنند.

اجزای اصلی تشکیل دهنده کرکره برقی به شرح ذیل است؛

تیغه های کرکره برقی

کرکره‌ برقی متشکل از تیغه‌هایی با عرض نسبتا کم است که در هنگام باز بودن کرکره، این تیغه‌ها در کنار هم، مانند صفحه محافظتی نسبتا یکپارچه عمل می‌کنند. جنس این تیغه‌ها می‌تواند یکی از سه نوع آلومینیومی (با سه درجه کیفتی متفاوت)، ورقه گالوانیزه و در نهایت از جنس پلی کربنات باشد. رایج‌ترین نمونه تیغه‌ها، آلومینیومی است و به نسبت هزینه آن، مقاومت بالایی دارند. همچنین تیغه های آلومینیومی وزن کمی نسبت به دو نمونه دیگر دارند، که این نکته برای انتخاب موتور کرکره برقی، دامنه انتخاب بیشتری ایجاد می‌کند.

تیغه‌های گالوانیزه، دارای کیفیت و قیمت نسبتا پایین‌تری هستند و به نسبت دو نمونه دیگر، کیفیت و کارایی کافی ندارند. برای مثال در هنگام کارکرد، صدای بیشتری تولید می‌کنند. البته برای اصلاح این نقطه ضعف، در داخل تیغه و بین جداره ها، از عایق صوتی استفاده می‌شود.

تیغه‌های پلی کربنات دارای بیشترین کارایی هستند و مقاومت بسیار بالایی دارند. این تیغه ها، شفاف‌اند و با استفاده از لوله‌های آلومینیومی و استیل، به هم متصل می‌شوند. مهمترین و بیشترین کاربرد این تیغه‌ها در فضاهایی با الزامات امنیتی بالا، مانند بانک ها، صرافی ها و ... است که این نیاز وجود دارد که بتوان سمت دیگر کرکره را مشاهده کرد. این تیغه ها علاوه بر مقاومت بالا، ضد خش، ضد اشتعال، عایق حرارتی و صوتی مناسب، و ضد ضربه اند.

خرید فروش قیمت نمایندگان <strong>کرکره برقی</strong> - keerkere barghi- electric shutter


این تیغه‌ها می‌توانند بنا بر صلاح‌دید سفارش دهنده به صورت شفاف، مات، رنگی و یا تیره باشند. مانند دو نمونه قبلی، ضخامت های متفاوتی از این نوع تیغه ها نیز وجود دارد.در مورد تیغه های آلومینیومی و گالوانیزه، امکان ساخت به صورت تک جداره و دو جداره وجود دارد و نمونه های دوجداره آن، می توانند دارای یک یا چند تیغه داخلی به نام پل باشند که کمک شایانی به کاهش صدا و افزایش مقاومت تیغه ها می‌کند.

تیغه های دوجداره از طریق تزریق فوم پلی یورتان، به تیغه های عایق صوتی و حرارتی تبدیل می‌شوند.

تیغه های کرکره برقی علاوه بر تقسیم بندی بر اساس جنس و مواد سازنده، بر اساس نوع طراحی نیز به دسته هایی مانند پانچ شده (تک جداره هایی با فضاهای پانچ شده در وسط تیغه)، غضروف دار (به علت اتصال غضروف مانند تیغه ها به هم) و ... تقسیم می‌شوند. می توان تیغه‌های کرکره برقی را به صورت ترکیبی از سه مورد ذکر شده و با طراحی های مختلف، مورد استفاده قرار داد. این امر به انتخاب نمونه مناسب با توجه به محل ورودی و یا اجرای مورد نظر، کمک شایانی می‌کند.


موتور کرکره برقی :

در کل سه نوع موتور برای کارکرد و حرکت دادن کرکره‌های برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند:

1.موتور ساید: مناسب برای فضاهایی با تردد بالا، مناسب برای کرکره‌هایی با وزن بالا، حرکت روان‌تر، امکان مجهز شدن به UPS  (سیستم پشتیبانی حرکتی کرکره برقی در صورت قطع شدن برق)

2.موتور توبلار: مناسب برای فضاهای کم تردد، مناسب برای تیغه های کم وزن، فاقد UPS

3.موتور سنترال: قابل نصب بر روی کرکره های سنتی، حرکت بسیار روان و سریع، نیاز به مهارت و تخصص بالا برای نصب، مجهز بهUPS  

ریل و کنترلر کرکره برقی :

ریل کرکره‌ برقی برای حرکت تیغه ها طراحی شده و معمولا در دو جنس آهنی (برای تیغه های گالوانیزه) و آلومینیومی (برای هر سه نوع تیغه) ساخته می‌شوند. داخل ریل‌ها بر اساس تکنولوژی و مواد به کار رفته، پیچیدگی‌های خاص خود را دارند و درجه های کیفی متفاوتی را در بر می‌گیرند.

کنترلر و یا ریموت کرکره برقی، وسیله ای است که از طریق آن و با استفاده از آن، می توان کرکره را باز و بسته کرد. مورد مثبت دیگر در مورد کرکره‌های برقی، تنوع بالای طرح و رنگ تیغه های آن است. رنگ به کار رفته برای تیغه ها از نوع پودری است که دارای خاصیت مقاومتی بالا و دامنه رنگی متنوعی است. این نوع رنگ ها در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی متفاوت، بسیار مقاوم اند و طول عمر بالایی دارند.

تیغه‌های برقی طرح دار نیز یک نمونه زیبا و چشم نواز برای نمای کلی کرکره برقی محسوب می‌شوند و می‌توانند دارای طرح هایی نظیر طرح چوب، سنگ و ... باشند. این طرح ها به صورت برچسب  بر روی تیغه‌های رنگ شده و از طریق تکنیک ترموفیت (نصب با استفاده از گرما) نصب و ثابت می‌شوند. مقاومت آن‌ها مانند تیغه‌های رنگ شده است و زیبایی و نمای منحصر به فردی ایجاد می‌کنند.

نکات مهم در انتخاب کرکره برقی:

- توجه به شرایط آب و هوایی و محیطی ( برای انتخاب تیغه مناسب)

- توجه به سیکل کارکرد مورد نظر برای کرکره برقی و میزان تردد ( برای انتخاب موتور مناسب)

- توجه به وزن کلی تیغه‌ها ( برای انتخاب موتور مناسب)

- توجه به میزان الزامات امنیتی برای فضای مورد نظر

- در نظر گرفتن هزینه و بودجه مدنظر برای کرکره برقی

- توجه به میزان روان بودن و کم صدا بودن کرکره برقی در هنگام باز و بسته شدن


مزایای استفاده از کرکره های برقی

کرکره سازه‌ای است که به گونه‌ای طراحی می‌شود که بتوان آن را روی پنجره یا درب نصب کرد. معمولا کرکره از فلز ساخته می‌شود، فولاد و آلومینیوم متداول‌ترین آن‌ها هستند. کرکره می‌تواند به صورت دستی یا الکتریکی کار کند. نوع الکتریکی یا برقی آن به صورت خودکار بنابراین با فشار یک دکمه به راحتی باز و بسته می‌شوند. کرکره‌ برقی با استفاده از یک موتور کوچک برقی یا انرژی خورشیدی کار می‌کند. در ادامه مزایای این نوع کرکره را با هم بررسی می‌کنیم.

کرکره‌ها از لحاظ طراحی کاملا مستحکم هستند، دارای شکاف‌هایی بسیار نزدیک به هم هستند که به باز و بسته شدن آن کمک می‌کند. هنگامی که کرکره باز می‌شود آن‌ها یک پوشش باریک بر روی سطح مورد نظر ایجاد می‌کند

شاید یکی از مزیت‌های اصلی کرکره برقی امنیت خوب آن باشد. کرکره برقی با فاصله بسیار نزدیک به درب یا پنجره نصب می‌شود از این رو حتی با تلاش زیاد نیز نمی‌توان بین درب و کرکره فاصله انداخت و آن را کنار زد. در واقع کرکره برقی یک عامل بازدارنده عالی هستند و سارقین در صورتیکه بخواهند وارد خانه شوند، با دیدن کرکره برقی ممکن است تصمیم بگیرند که دست از تلاش زیاد برای ورود به خانه بردارند.

یکی دیگر از مزایای کرکره برقی این است که کاملا عایق هستند به طوری که مانع ورود گرما و یا خروج آن از پارکینگ، مغازه و یا خانه می‌شوند. کرکره برقی می‌تواند گرمای هوا را تا 90 درصد و سرما را تا 70 درصد حفظ کند. علاوه بر این کرکره برقی عایق خوبی برای صدا هستند و تا 50 درصد انتقال صدا را کاهش می‌دهند. با این کار نه تنها دمای فضای پایدارتر خواهد بود بلکه آرامش بیشتری را نیز تجربه خواهید کرد.

علاوه بر این اگر از کرکره برقی برای پنجره یا بالکن خانه استفاده شود در هر زمانی که بخواهید می‌توانید با پایین آوردن کرکره اتاق را کاملا تاریک کنید و یا بالا بردنشان نور خورشید را وارد خانه کنید. در هر حالت تنظیم کرکره برقی کاملا در دست شماست و هر میزان نوری که بخواهید را می‌توانید وارد فضا کنید. در کنار این تنظیم نور کرکره برقی به شما امکان تهویه هوا و حفظ حریم خصوصی را نیز می‌دهند.

برای تهویه هوا کافیست کرکره برقی را بالا بکشید و پنجره‌ها را باز کنید. جهت حفظ حریم خصوصی نیز در صورتی که موقعیت خانه شما به صورتی باشد که همسایه‌ها و یا افراد رهگذر امکان مشاهده خانه را داشته باشند به کمک کرکره برقی می‌توانید حریم خصوصی مدنظرتان را حفظ کنید.

دیگر مزیت این نوع کرکره این است که به عنوان یک محافظ در برابر حوادث طبیعی عمل می‌کند. برای مثال هنگام طوفان یا باران شدید می‌توانید با پایین آوردن کرکره‌ها از وارد شدن آب و یا شکستن پنجره‌ها جلوگیری کنید.

نصب کرکره برقی

برای نصب کرکره برقی ابتدا باید فضای مد نظر را اندازه گیری کرد. ارتفاع و عرض را باید مشخص کرد و سپس بعد از انتخاب رنگ و نوع کرکره اقدام به خرید کرد. برای نصب کرکره برقی باید از افراد متخصص کمک بخواهید چون نیاز به حفاری و تنظیم موتور کرکره دارد و این کار توسط هر فردی قابل اجرا نیست.

تفاوت کرکره دستی و کرکره برقی

کرکره برقی دارای یک موتور کوچک هستند که با فشار یک دکمه باز و بسته می‌شوند، این موتور را می‌توان به برق و انرژی خورشیدی متصل کرد. این نوع کرکره به وسیله یک ریموت کوچک یا پانلی که در جایی از خانه نصب می‌شود، کار می‌کند. راحتی و امکان کنترل از راه دور کرکره برقی جزو مزیت‌های آن است درحالیکه کرکره دستی از مکانیسمی دستی برای باز و بسته کردن کرکره استفاده می‌شود. کرکره دستی نسبت به مدل برقی ارزان‌تر است و نصب و راه اندازی راحت‌تری نیز دارد. با این وجود تنظیم کرکره‌های دستی سخت‌تر است و برای تنظیم هر کدام از آن‌ها باید جداگانه هر یک از درب‌ها و پنجره‌ها را کنترل کرد. علاوه بر این کرکره‌های دستی نسبت به نوع برقی به نگهداری بیشتری نیاز دارند تا بتوانند در بهترین حالت کار کنند. سعی کنید با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر دو نوع کرکره و بررسی شرایط موقعیتی که برای نصب در نظر دارید، اقدام به خرید کرکره دستی یا برقی کنید.

قیمت کرکره برقی

عواملی که در قیمت نهایی کرکره موثرند عبارتند از:

  • قیمت تولید کننده: قیمتی که تولید کننده یا کارخانه برای کرکره در نظر میگیرد متفاوت است از این رو قیمت کارخانه‌های مختلف میتواند کمی با هم متفاوت باشند.
  • تیغه کرکره: تیغه‌های بسته به جنس، مقاومت و ضد زنگ بودنشان قیمتهای مختلفی دارند از این رو باعث تغییر قیمت کرکره می‌شود. تیغه مصرفی برای بالکن و پنجره خیلی زیاد نخواهد بود از این رو تاثیر زیادی بر روی قیمت نخواهد داشت اما در مواردی که ابعاد بزرگ باشد تعداد تیغه‌ها بیشتر و قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. 
  • موتور کرکره: موتور کرکره برقی تا سال‌ها باید کار کند از این رو باید مقاوم و با کیفیت باشد. هنگام خرید موتور کرکره باید توجه داشته باشید که به بهانه قیمت پایین در دام خرید موتورهای تقلبی گرفتار نشوید. قیمت موتور برندهای مختلف با هم متفاوت است. هر موتور با توجه به مشخصاتشان قیمت متفاوتی دارند برای مثال برخی از موتورها دارای برق اضطراری می‌باشند از این رو در مقایسه با مدل بدون برق اضطراری گران‌تر هستند.

با در نظر گرفتن این عوامل و اندازه گیری ابعاد کار می‌توانید از نمایندگان فروش قیمت تقریبی را بپرسید و نسبت به خرید آن اقدام کنید. سعی کنید حتما برای خرید کرکره برقی با کیفیت از خریداران معتبری خرید کنید تا بتوانید هزینه‌های جانبی و نگهداری کرکره را به حداقل برسانید و این سازه مقاومت لازم را داشته باشد تا سال‌ها برای شما کار کند. 

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره کرکره برقی