دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

ایده های دکوراسیونی

logo
Sakhtemoon
ایده های دکوراسیونی

داشتن دکوراسیونی ایده آل و خوشایند کار دشواری نیست. شما نیز می توانید با انجام روش هایی ساده به بهترین نتیجه برسید. نکات زیر به شما کمک می کنند که فضای دلپذیری در آپارتمان خود فراهم کنید .


1. اجتناب از شلوغی
از قرار دادن تعداد بیش از اندازه زیاد و فشرده عناصر و آیتم هایی از قبیل قاب عکس یا کتاب و لوازم جانبی مشابه بر روی یک سطح کوچک در دکوراسیون خودداری کنید، زیرا جلوه کل دکوراسیون فضا را تخریب و به هم ریخته می کند.

2. عدد 2 را به خاطر داشته باشید
تقارن در دکوراسیون می تواند احساس جلوه ای بسیار خوب در دکوراسیون ایجاد کند، بنابراین از برخی عناصر به صورت دو تایی و متقارن در دکوراسیون استفاده کنید. برای مثال دو آباژور، دو شمعدان، دو صندلی و ....

3. یک گوشه دنج
ایجاد یک گوشه دنج و زیبا در فضایی از خانه برای فرار از مشغله ها و رسیدن به آرامش، بسیار ساده است. شما می توانید با قرار دادن یک میز و صندلی کوچک، یک گلدان پر از گل های زیبا، نصب طبقاتی روی دیوار برای به نمایش گذاشتن کتاب ها یا دیگر عناصر مورد علاقه خود و همچنین یک نورپردازی ملایم، یک فضای امن و آرامش بخش  در دکوراسیون ایجاد کنید.

4 استفاده از رومیزی برای میز پذیرایی
اگر تمایل دارید دکوراسیون شما بیشتر به صورت رسمی و تجملی باشد، توصیه می کنیم از یک رومیزی شیک و زیبا برای میز پذیرایی وسط چیدمان مبلمان خود استفاده کنید. این رومیزی می تواند متناسب با سبک کلی دکوراسیون شما، سنتی یا مدرن و هنری باشد.

5.ایجاد لطافت و نرمی
قراردادن کوسن های متعدد و نرم روی مبلمان چرمی و چوبی می تواند لطافت و نرمی دلچسبی را برای دکوراسیون فضا به وجود آورد و احساس حاکم بر کل فضا  را تلطیف سازد.

6. استفاده از رنگ سفید
هیچ چیز مانند حوله های سفید و تمیز نمی تواند جلوه ای شیک و خوشایند به سرویس بهداشتی شما ببخشد. همچنین وجود گلدانی به رنگ آبی که در آن گل های کرم و سبز رنگ قرار داده شده است می تواند همراه خوبی با زمینه سفید رنگ خانه شما باشد.

7 .استفاده از آیینه
از آیینه ها غافل نشوید، خصوصا اگر فضایی کوچک و کم نور در خانه دارید. زیرا این کار علاوه بر اینکه بر وسعت فضا می افزاید، میزان نور طبیعی موجود در فضا را دو برابر می کند.

8. به نمایش گذاشتن ظروف
ظروف زیبای خود را از نظرها پنهان نسازید! به نمایش گذاشتن ظروف در دکوراسیون آشپزخانه می تواند هم زمان با آوردن طرح و رنگ به دکوراسیون، به تعریف سبک نیز برای دکوراسیون بپردازد. ظروف سفید رنگ یا ظروف رنگی ساده می توانند شگفت انگیز و زیبا جلوه کنند.

9. نو سازی جلد کتاب ها
زمانی که قصد تمیز کردن قفسه های کتاب، میز پذیرایی یا کتاب خانه خانگی خود را دارید، حتما قبل از تغییر چیدمان کتاب ها جلد آنها را عوض کنید و آنها را تمیز و نو سازید.

10. رنگ های طبیعی
قرار دادن ظرفی پر از پرتقال و لیمو در آشپزخانه می تواند به مقدار زیادی سرزندگی و طراوت را به دکوراسیون بی روح آشپزخانه شما وارد سازد. پارچی پر از گل های شاداب و خوش رنگ می تواند تاثیری شگفت انگیز بر زیبا سازی و شادابی دکوراسیون داشته باشد. این راه در عین ارزان بودن بسیار تاثیر گذار است.

11. نام گذاری کنید
ادویه جات و پودرهای مخصوص آشپزی را در ظروف برچسب دار و نام گذاری شده در کابینت ها و کشو ها قرار دهید تا با یک نگاه بتوانید نام ادویه و ماده مورد نظر را روی شیشه مشاهده و آن را برای استفاده بر دارید. همچنین برای انسجام بیشتر در جلوه چیدمان داخل کابینت و کشو، از ظروف یک شکل و هماهنگ با هم استفاده کنید.

12. انتخاب تم برای چیدمان کابینت های شیشه ای
اشیاء داخل کابینت های شیشه ای را بر حسب یک قاعده و تم خاص، با توجه به نوع جلوه ای که دوست دارید ایجاد شود انتخاب کنید. برای مثال، اشیاء و ظروف رنگارنگ با رنگ های شاد و تند برای ایجاد جلوه ای جسورانه و جالب یا عناصری از جنس استیل و سیلور برای ایجاد جلوه ای شیک و مدرن مناسبند.

13.رویا های شیرین
استفاده از ملحفه و رو بالشی های سفید ساده هرگز اشتباه نیست. توصیه می کنیم حتما این کار را انجام دهید و رنگ ها و طرح های دیگر را از طریق دیگر به دکوراسیون تخت خواب و اتاق خواب وارد سازید.

14. یک اقدام درجه یک
استفاده از ظروف و دستمال سفره های یک دست سفید در چیدمان میز غذاخوری به همراه یک جفت شمع زیبا و شکیل می تواند جلوه و احساسی تاثیر گذار و بسیار شیک به فضای غذاخوری شما ببخشد.

15. استفاده از سبد های دکوراتیو
سبد های حصیری یا ساخته شده از نی در سایز های مختلف، گزینه های مناسبی برای قرار دادن اشیاء و لوازم متعددی در فضاهای مختلف خانه و سازماندهی آن فضاها هستند. برای مثال، در اتاق کودک می توانید برای ذخیره سازی اسباب بازی ها، در اتاق کار برای قرار دادن برگه ها و دیگر لوازم ، در آشپزخانه نیز برای قرار دادن دستگیره ها و اشیاء مورد استفاده کوچک، از این سبد ها استفاده کنید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای