دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل کابینت آشپزخانه mdf

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل کابینت آشپزخانه mdf

کابینت آشپزخانه MDF

کابینت در خانه نقش بسیار مهمی در زیبایی خانه و آشپزخانه ایفا می کند. امروزه یکی از متریالی که در ساخت کابینت استافده می شود ام دی اف می باشد.
سطح کابینت های MDF از لایه نازکی از ونیل تشکیل شده به راحتی با اسفنج یا تکه ای پارچه و آب یا شوینده های خانگی تمیز میشوند. کابینت های MDF بر خلاف کابینت های چوبی تاب بر نمی دارند و انحراف پیدا نمیکنند. روکش های کابینت های MDF به صورت مات و براق می باشد که در انعکاس نور تاثیرگذار است. طرح های خطوطی که دارند در ترکیب نهایی کابینت MDF بسیار تاثیرگذار است. برای طراحی کابینت آشپزخانه در طراحی کلاسیک استفاده از روکش های MDF با خطوط عمودی است و برای طراحی کابینت به صورت مدرن با طرح های افقی استفاه می شود.
رنگ هایی که برای کابینت انتخاب میکنیم نباید بیشتر از دو رنگ باشد. استفاده از رنگ های مکمل کابینت های ما را جذاب می کند. اگر فضای آشپزخانه شما سقف کوتاهی دارد از چوب هایی با خطوط عمود با دستگیره های بلند که به صورت عمودی نصب میشوند استفاده کنید. و اگر آشپزخانه شما سقف بلندی دارد از چوب هایی با خطوط افقی برای کابینت خود استفاده کنید.
اجزاء اصلی یک کابینت آشپزخانه:
درب کابینت: درب کابینت نمای کابینت بوده و در معرض دید می باشد. معمولا از جنس MDF های گلاس استفاده می شود. که نمای کابینت بوده و در معرض دید است.
بدنه کابینت: از جنس مغز MDF یا نئوپان با روکش ملامینه ساخته می شود. لبه بدنه کابینت نوارکاری می شود تا نمای زیبایی به کار بدهد. بهترین جنس بدنه از جنس MDF میباشد.
صفحات کابینت: صفحات کابینت بیشترین تماس را با آب دارند و به همین خاطر باید دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت باشند. روکش های HPL مقاومت بالایی در برابر آب و خراش دارند و برای کابینت مناسب هستند. استفاه از صفحات MDF با روکش ملامینه به علت خش پذیری و فرسایش زود هنگام برای صفحات کابینت مناسب نمیباشد. بهترین پیشنهاد انتخاب برای صفحات کابینت صفحات 32 میل MDF با روکش HPL میباشد که هم از نظر کیفیت و مقاومت در برابر آب و خراشیدگی مقاوم می باشد.
مزایای کابینت های MDF
1- زیبایی و تنوع در طرح و رنگ
2- قابلیت نصب یراق آلات مانند جک، کشوی ریلی، آرام بند و ...
3- قابلیت نصب اجاق گاز، ظرفشویی توکار، ماکروفرتوکار و ...
4- میتوان کابینت هایی با عمق و و ارتفاع بیشتر از کابینت های فلزی ساخت.
5- در کابینت های فلزی به علت وجود منافذ محل لانه گذاری سوسک و حشرات است اما کابینت MDF از این منافذ برای لانه گذای موجودات ندارد.
6- کابینت های MDF را قبل از ساخت می توان با نرم افزار های سه بعدی طراحی کرد و طرح را برای ساختمان پیاده نمود و قبل از ساخت آن را از طریق نرم افزار می توان مشاهده کرد.
7- کابینت های MDF دارای انواع مختلف زمینی ، سوپر مارکت، دیواری، سقفی، درآور، یونیت ماکروفر و ... ساخته شوند.