دسته بندی ها

نمای اکسپند متال

جستجوی نمای اکسپند متال نتیجه ای نداشت.

آشنایی با نمای اکسپند متال و مزایای استفاده از آن

این روزها توجه به نمای بیرونی ساختمان ها خیلی بیش تر از گذشته می باشد. خب مسلما هر چه که نمای ساختمان ها زیباتر باشد، فضای شهری هم زیباتر خواهد شد و البته به هماهنگی بین نماها هم باید دقت داشت. اگر برای انتخاب نمای ساختمان کمی وسواس به خرج دهید هم خودتان از زیبایی آن لذت خواهید برد و هم این که به زیباتر شدن فضای اطراف هم کمک بزرگی کرده اید. بر اساس همین نیازها و توجه مردم به نمای بیرونی محصولات جدید و نو برای زیباتر ساختن نمای ساختمان ها به صورت پیوسته وارد بازار می شود. در این مقاله به بررسی نمای اکسپند متال می پردازیم. 

ادامه مطلب

نمای اکسپند متال چیست؟

منظور از نمای اکسپندد متال که آن را با نام استرچ متال هم می شناسند صفحاتی فلزی (از فلز های مختلف) است که فرایند تولیدشان متفاوت است. استرچ متال ها با کمک ابزار مخصوص به مدل های مختلف برش داده می شوند. در حقیقت این محصولات مانند شبکه های توری مفتولی هستند با ضخامت های مختلف که بسته به نیاز مصرف کننده ضخامت تعیین می شود. این محصولات دارای طرح ها و رنگ های متفاوتی هستند که می توانید بهترین ها را مرتبط با سلیقه تان از بین آن ها انتخاب کنید. از استرچ متال برای نمای ساختمان های مسکونی، ‌اداری و تجاری استفاده می شود.

اکسپندد متال چه کاربردهایی دارد؟

دامنه کاربرد استرچ متال گسترده است که ما به برخی از آن ها می پردازیم.

سقف کاذب

در ساختمان سازی های مدرن،‌ سقف کاذب کاربردهای خیلی زیادی دارد و امروزه خیلی بیش تر از گذشته مورد استفاده قرار می گیرد. استرچ متال نمایی فوق العاده زیبا و خیره کننده به سقف کاذب ها می بخشند و یک کاربرد دیگر این است که می توان تجهیزات را در پشت سقف های ساخته شده با استرچ متال پنهان کرد.

نمای اکسپند متال به جای پوسته دوم

از این پوسته ها برای دیوار های شیشه ای استفاده می شود که وظیفه شان هم منحرف کردن اشعه های مستقیم خورشید می باشد.

نمای اکسپندد متال برای زیبا سازی ساختمان در شب

فلزهای مختلفی برای ساختن استرچ متال استفاده می شوند. اگر از یک فلز مناسب که نور را به خوبی منعکس می کند و نشان می دهد با یک سیستم نور پردازی زیبا استفاده کنید می توانید نمای فوق العاده زیبایی برای ساختمان ایجاد کنید. نور پردازی های زیبا در شب جلوه با شکوهی به ساختمان خواهند بخشید.

نمای اکسپند متال به عنوان محافظت کننده

استرچ متال از فلز ساخته می شود. همان طور که می دانید فلزات مقاومت بالایی دارند. پس می توان از این محصول به عنوان یک محافظ برای نمای اصلی استفاده کرد و البته ضخامت بالای شان به فراهم کردن ایمنی هم کمک خواهد کرد.

مزایای نمای اکسپند متال

تنوعی که در مورد پانل های استرچ متال وجود دارد بسیار بالاست و این محصولات گوناگون با قیمت های مناسب به بازار عرضه می شوند.

این تنها نمایی است که به صورت سه بعدی می باشد و از همین حیث منحصر به فرد است و زیبایی که به ساختمان می بخشد بسیار قابل توجه و خیره کننده است.

نمای اکسپند متال علاوه بر ظاهر خیره کننده و جذابی که دارد دارای طول عمر زیادی هم می باشد و بنابراین هزینه ای که صرف ساخت و اجرای آن خواهد شد مقرون به صرفه می باشد.

فلزات قابلیت بازیافت دارند و می توان از آن ها مجدد استفاده کرد. این هم مزیت مهمی به شمار می آید.

امکان انتخاب ضخامت های مختلف وجود دارد.

یک مزیت جالب دیگر نمای اکسپند متال این است که امکان تهویه را برای ساختمان فراهم می کند و این به دلیل همان خاصیت مشبک بودن است.

با استفاده از این محصول می توان نماهای خلاقانه ای برای ساختمان ها طراحی کرد و به همین دلیل است که امروزه بسیار مورد توجه معماران قرار گرفته است. می توان با کمک این فلزات به آسانی نمایی مدرن و خاص به بنا بخشید.

نمای اکسپند متال را چگونه نصب می کنند؟

باید به این نکته توجه داشت که طراحی معماری باید پیش از هر کاری انجام شود و سپس مدل استرچ متال مشخص می شود. پس از تعیین ابعاد و ضخامت استاندارد باید رنگ متریال مورد استفاده و نوع آن مشخص شود. چون پانل های استرچ متال متنوع هستند این امکان وجود دارد که به شیوه های مختلف آن ها را کنار هم چید و نمای زیبا ایجاد کرد. برای مراقبت از لبه های پانل و این که ایستایی شان را در کنار یکدیگر حفظ کنند باید از پروفیل های گوناگون استفاده شود.

قیمت نمای اکسپند متال

استرچ متال در مدل ها و جنس های متنوعی به بازار عرضه می شود. همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم فلزهای مختلفی از جمله آهن، ‌مس، آلومینیوم، برنج و... برای اجرای نمای اکسپند متال استفاده می شوند. این که چه فلزی در ساخت این محصول استفاده شده باشد و میزان ضخامت آن عوامل تاثیر گذار بر قیمت می باشند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون