دسته بندی ها

کانکس سرویس بهداشتی

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های کانکس سرویس بهداشتی

این روزها رعایت بهداشت با وسواس خیلی بیش تری نسبت به گذشته می باشد. نیاز مردم به امکانات فراهم کردن این نیاز، کارشناسان را به فکر طراحی های نمونه های جدید محصولات انداخته است. کانکس سرویس بهداشتی یکی از تجهیزاتی است که امکان استفاده از سرویس بهداشتی را در هر جایی فراهم کرده است. در ادامه به معرفی این کانکس ها و انواع مختلفی که دارند می پردازیم. 

ادامه مطلب

کانکس سرویس بهداشتی چیست؟

کانکس سرویس بهداشتی نوعی سازه پیش ساخته است که می تواند با اندازه ها و ابعاد مختلفی بسته به نیاز ما طراحی شود. این نوع کانکس ها هم ثابت دارند و هم متحرک. از این محصولات در پارک ها و باغ ها، سالن های ورزشی،‌ مجموعه های فرهنگی و مذهبی و ... استفاده می شود. این محصولات را به نام کانکس دستشویی و کانکس توالت سیار هم می شناسند. کانکس سرویس بهداشتی می تواند تک کابینه باشد و یا راهرویی باشد که شامل چند کابین است. برای مکان هایی که استفاده زیاد است نمونه های چند کابینه مناسب خواهند بود.

کانکس سرویس بهداشتی در کجا استفاده می شود؟

همان طور که می دانید امروزه بسیاری از پروژه های عمرانی و ساخت و ساز در خارج از محدوده شهری و در جاده ها قرار دارند. در چنین مکانی مسلما احتیاج به سرویس بهداشتی خواهد بود. درنتیجه کنار کانکس هایی که برای اقامت افراد ساخته می شوند،‌ کانکسی هم به عنوان سرویس بهداشتی ساخته می شود. البته همان طور که پیش از این هم ذکر شد این کانکس ها در فضاهای شهری هم کاربرد دارند و حتما نمونه هایی از آن ها را در پارک ها و یا فضاهای سبز و باغ ها دیده اید.

کانکس سرویس بهداشتی چه ویژگی هایی دارد؟

سرعت ساختن این سازه بالا است و به راحتی می توان در مدت زمانی کوتاه آن را ساخت و مورد استفاده قرار داد. چون این سازه را در کارگاه های مخصوص می سازند در نتیجه نصب کردن آن ها در محل مورد نظر آسان است.

این محصولات قابلیت جابه جایی دارند. نمونه ای از این نوع سازه ها که آن ها را به نام سیار می شناسیم دارای چرخ هایی هستند که انتقال شان را از مکانی به مکان دیگر بسیار آسان کرده است.

این محصولات را می توان بسته به درخواست مشتریان در ابعاد متنوع طراحی کرد و ساخت.

این محصولات مقاومت بسیار بالایی در مقابل آب و رطوبت دارند و در زمان ساخت به خوبی آب بندی شده اند که نشتی نداشته باشند و آن ها را قیرپاشی نیز می کنند.

عموما دارای سنسورهای هشدار برای آتش و دود هستند که در صورت بروز حادثه به سرعت بتوان آن را مهار کرد.

دارای فن های تهویه هستند که بوی بد فضا را پر نکند.

انواع کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه

این نوع کانکس ها دارای توالت ایرانی یا فرنگی با سایر ملزومات مورد نیاز از جمله سیفون، روشویی،‌ جای دستمال کاغذی و ... می باشند. امکانات لوله کشی و روشنایی و تهویه نیز وجود دارد. ولی تنها دارای یک کابین سرویس بهداشتی هستند.

کانکس سرویس بهداشتی چند چشمه

این کانکس ها زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که استفاده از سازه پیش ساخته سرویس بهداشتی زیاد است. استفاده از این سازه به صرفه تر خواهد بود تا چند تا تک چشمه داشته باشیم. در مجموع هزینه های ساختن و نگهداری و تعمیرات کم تری نسبت به چند تا کانکس تک چشمه خواهند داشت. عموما حداکثر اندازه این کانکس ها ۱۲ چشمه می باشد. این نوع از کانکس ها را به صورت راهرو دار یا بدون راهرو می سازند.

کانکس سرویس بهداشتی راهرو دار

به این صورت هستند که درب ورودی رو به راهرویی باز می شود که در یک سمت آن روشویی ها و در سمت دیگر اتاقک های سرویس بهداشتی قرار دارند.

کانکس سرویس بهداشتی بدون راهرو

این محصولات می توانند برای تک چشمه ها یا چند چشمه ها ساخته شوند. راهرویی وجود ندارد و درب سرویس بهداشتی مستقیم به داخل واحد باز می شود. در ساختن این نوع کانکس ها روشویی را هم در داخل واحد سرویس بهداشتی قرار می دهند.

کانکس سرویس بهداشتی فایبر گلاس

علاوه بر کانکس های فلزی که حتما نمونه هایی از آن ها را دیده اید،  این محصولات را از جنس فایبر گلاس هم می سازند. از جمله مزیت هایی که دارند می توان به سرعت بالای ساخت و نظافت آسان تر آن ها اشاره کرد. این نوع کانکس ها نیز مانند نمونه های ذکر شده می توانند تک چشمه، چند چشمه، راهرو دار و بدون راهرو مطابق نیاز مشتریان ساخته شوند.

قیمت کانکس سرویس بهداشتی

متریالی که برای ساختن این کانکس ها مورد استفاده قرار می گیرد از عوامل تعیین کننده قیمت است. علاوه بر آن امکاناتی که سرویس های بهداشتی دارند، از دیگر موارد مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت این محصولات می باشد. تعداد چشمه ها، این که سرویس بهداشتی راهرو داشته باشد یا نه هم بر قیمت آن تاثیر خواهد داشت. برخی از این نوع کانکس ها دارای امکاناتی نظیر دوش حمام می باشند که این خود بر هزینه نهایی خواهد افزود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون