دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

آشنایی با سبک زیبا و ساده شیکر و نقش آن در دکوراسیون داخلی

undefined
Sakhtemoon
آشنایی با سبک زیبا و ساده شیکر و نقش آن در دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از انواع سبک های دکوراسیون داخلی سبک شیکر نام دارد که دارای زیبای خاص و چشم نوازی است و همچنین سبکی بسیار ساده و پرطرفدار نیز می باشد.


طراحی دکوراسیون داخلی خانه ها همیشه از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. هر کسی دوست دارد خانه ای با طراحی خیلی زیبا و چشم نواز داشته باشد که توجه دیگران به آن جلب شود. از طرف دیگر اهمیت این موضوع به این دلیل است که سبک و دکوراسیون داخلی خانه هر کسی به نوعی معرف دیدگاه و طرز تفکر آن شخص می باشد. پس بی دلیل نیست که افرادی که به این موضوع اهمیت می دهند زمان زیادی را برای انتخاب یک سبک خوب و قابل قبول صرف می کنند و با کارشناسان خبره و کار بلد این حوزه مشورت می کنند. حالا که طراحی دکوراسیون تا این اندازه اهمیت دارد پس چه خوب است ما هم سبک های متفاوت را بشناسیم و بعد مطابق سلیقه مان و بودجه و فضایی که داریم بهترین آن ها را انتخاب کنیم تا در نهایت از عملکرد مان راضی باشیم. یکی از سبک های طراحی دکوراسیون داخلی سبک شیکر است که در این مقاله وبسایت ساختمون به معرفی و بررسی آن پرداخته ایم.

سبک شیکر چیست؟

اگر نام این سبک به گوش تان بخورد شاید فکر کنید به تازگی در دنیای دکوراسیون داخلی و طراحی منزل پدید آمده است در حالی که خیلی از این سبک های خاص و البته پرطرفدار قدمت زیادی دارند و این ما هستیم که از آن ها بی اطلاع بوده ایم. در مورد سبک شیکر هم همین است. این سبک در ابتدا توسط یکی از فرقه های مسیحیت پدید آمد و رفته رفته بر طرفداران آن افزوده شد تا به الان که هنوز هم جز سبک های خاص و کم دردسر به حساب می آید. سادگی در سبک شیکر جایگاه ویژه دارد و شاید بتوان گفت مهم ترین نکته ای که در سبک شیکر وجود دارد این است که عملکرد هر وسیله ای در درجه اول اهمیت دارد. به طور مثال در مورد یک صندلی، از آن جا که کاربرد اصلی اش نشستن است پس مهم ترین ویژگی آن بایستی راحتی و البته دوام اش باشد. طرح این موضوع به این معنی نیست که زیبایی در سبک شیکر جایی نداشته است. اتفاقا برخی طرح های خاص مثل پشتی صندلی نردبانی اولین بار در این سبک ارایه شده است. از آن جایی که چوب یکی از متریال پر طرفدار در سبک شیکر است اگر شما هم به چوب و وسایل چوبی ساده علاقه دارید می توانید به راحتی این سبک را در دکوراسیون داخلی منزل خود با صرف هزینه ای مناسب پیاده کنید. پدید آورندگان این سبک، زیبایی متریال طبیعی را با مینیمالیسم ترکیب کرده اند و چنین سبکی زیبا را به دنیای مد و طراحی دکوراسیون عرضه داشته اند.

مبلمان در سبک شیکر

تزیینات عجیب و کنده کاری های خاص در این سبک جایی ندارد. آن چه در دکوراسیون داخلی به سبک شیکر اهمیت دارد این است که مبل ها ساده، سبک و عموما به صورت داشتن عملکردی چند منطوره ساخته می شوند. چوب درختان کاج، افرا و گیلاس از متریال مورد استفاده پدید آورندگان این سبک بوده است و معمولا به دنبال کیفیت در ساخت بوده اند. بهترین تعریفی که می توان در مورد وسایل این سبک ارایه داد این است که وسایل ساده و با کیفیت و دارای عملکردی مناسب بودند. مبلمان های تاشو که همان هدف چند منظوره بودن را فراهم می کنند در این سبک کاربرد زیادی دارند.

کفپوش خانه در سبک شیکر

کفپوش ها را بهتر است از انواع مدل های چوبی و با رنگ روشن انتخاب کنید. کفپوش های رنگ روشن از دلگیری فضای کوچک خانه جلوگیری می کنند و سادگی مورد نظر در سبک شیکر را هم دارا هستند.

رنگ در سبک شیکر چگونه انتخاب می شود؟

اگر طرفدار ایجاد تضاد های رنگی هستید و به دنبال زرق و برق، پیشنهاد می شود به سراغ این سبک خاص نروید. در این سبک رنگ های خنثی هستند که حرف اول را می زنند. حتی قرار گرفتن رنگ های خنثی بدون هیچ رنگ متضادی در کنار همدیگر هم زیاد به کار می رود. بالاخره قرار است سادگی سبک را نشان دهیم. همین رنگ های خنثی می توانند به ما برای ایجاد محیطی با دکوراسیون داخلی بسیار ساده کمک زیادی کنند.

سبک شیکر در آشپزخانه

آشپزخانه یکی از قسمت های مهم خانه است و توجه به عملکردی که برای ما دارد مهم تر می باشد. معمولا کابینت هایی که در سبک شیکر به کار می روند دارای درب های پهن و بزرگی هستند تا نور را به خوبی منعکس کنند. طبق قانون مان، رنگ های مورد استفاده در آشپزخانه هم رنگ های خنثی هستند که این ویژگی سبب می شود حتی اگر فضا هم کوچک باشد، بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد. دکوراسیون داخلی به سبک شیکر برای خانه های کوچک مناسب است پس حتما کابینت ها را طبقه بندی شده بسازید تا بتوانید وسایل زیادی را به خوبی داخل آن ها بچینید. طوسی و سفید دو رنگ مناسب برای آشپزخانه به سبک شیکر هستند که می توانید مطابق با سلیقه خودتان از آن ها استفاده کنید.

وبسایت ساختمون علاوه بر ارایه مطالب مفید ساختمانی در مورد خرید مصالح مختلف از قبیل انواع مدل های سقف های کاذب، پنجره های دو جداره (پنجره upvc)، کفپوش های گوناگون (کفپوش اپوکسی، لمینت، پارکت و ...)، کرکره برقی، پرده های مختلف و کاربرد های آن ها، وبسایتی قابل اطمینان در زمینه سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی است. شما می توانید از مطالب مفید ارایه شده در زمینه تغییرات دکوراسیون، رنگ شناسی، سبک های مختلف چیدمان وسایل از آن بهره گرفته و وقت کمتری را به جست و جو در این زمینه ها اختصاص دهید.

ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 امتیاز ۱ز ۰ آراء