دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

راهنمای خرید میز غذاخوری

logo
Sakhtemoon
راهنمای خرید میز غذاخوری

میز غذاخوری مهم ترین عنصر در اتاق غذاخوری است و از فضاهای رسمی هرخانه ای محسوب می شود.


پنج پرسش کلیدی پیش از خرید میز


آیا از سبک دکوراسیون خانه خود مطمئنم؟
میزغذاخوری، تنوع بسیاری از لحاظ قیمت دارد و از قیمت های بسیار پایین تا قیمت های بالا در بازار موجود است. اگر شما دقیقا می دانید که دکوراسیون خانه شما چه سبکی دارد و میزغذاخوری مناسب  با آن چه گزینه ای است، می توانید به آسانی و بدون ترس برای خرید یک میز گران قیمت اقدام کنید. اما اگر در این زمینه مردد هستید و هنوز دقیقا نمی دانید سبک خانه و میز مناسب برای آن چه چیزی است، گزینه ای ساده و با سبکی خنثی که قیمتی مناسب دارد را انتخاب کنید تا بتوانید پس از مدتی با روشن شدن تکلیف سبک خانه به راحتی آن را عوض کنید.

لمس چه سطحی برای من دلنشین است؟
به این فکر کنید که هنگام صرف غذا لمس چه سطحی می تواند برای شما خوشایند باشد: شیشه را ترجیح می دهید یا مرمر ؟چوب یا فلز؟ پاسخ به این سوال می تواند تکلیف جنس سطح میز را برای شما روشن کند. اگر گزینه چوب را انتخاب می کنید، باید توجه داشته باشید که سطح چوبی میز حتما باید صاف ونرم باشد. هنگام خرید میز حتما سطح آن را با دستان خود لمس کنید تا از لطافت و نرمی آن مطمئن شوید.

چند نفر قرار است دورمیز غذاخوری بنشینند؟
این موضوع بستگی به جایگاه زندگی شما و سبک آن دارد. برای مثال اگر زوج جوانی هستید و در ابتدای زندگی مشترک به سر می برید، نیازی نیست که میزی بزرگ با تعداد صندلی های زیاد را خریداری و در خانه خود قرار دهید. اما هر چه پیش می روید و دارای فرزند می شوید و میهمانان شما بیشتر می شود، طبیعتا میزبان تعداد بیشتری از میهمانان خواهید بود و باید به فکر میزی بزرگتر با تعداد صندلی بیشتر باشید.

چه میزان مراقبت را می توانم متعهد شوم؟
اگر شاغل هستید و نمی توانید زمان زیادی را به مراقبت و نظافت میز غذاخوری خود اختصاص دهید، انواعی را انتخاب کنید که به مراقبت کمتری نیاز دارند و دیر آسیب می بینند و دارای سطحی ضدلکه هستند. اما اگر در خانه زمان کافی دارید و می توانید برای نظافت و نگهداری از میز وقت صرف کنید، انواعی را خریداری کنید که به مراقبتی در سطح متوسط نیاز دارند؛ مانند میزهای ساخته شده از چوب طبیعی مثل چوب افرا و بلوط که به راحتی با دستمال نم دار تمیز می شوند. برای درخشان ماندن و ترک نخوردن، باید آن ها را سالی 2 یا 3 بار با روغن مخصوص پلیش کرد.

چه سبک میزی را دوست دارم؟
برای پاسخ به این سوال باید مشاهدات خود را گسترش دهید. عجولانه تصمیم نگیرید بلکه مدتی را صرف ورق زدن مجله ها و دیدن عکس های مختلفی از انواع میزهای ناهارخوری کنید. به فروشگاه ها بروید و از انواع میزها بازدید کنید و ببینید کدام مدل بیشتر چشم شما را به خود جذب می کند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای