دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

هماهنگی میز پذیرایی با دکوراسیون داخلی

logo
Sakhtemoon
هماهنگی میز پذیرایی با دکوراسیون داخلی

میز پذیرایی می تواند اصلی ترین جاذبه بصری در خانه تان باشد و همچنین می تواند به عنوان یک عنصر هماهنگ کننده، ارتباط و انسجام خوبی بین اجزای دکوراسیون منزل تان ایجاد کند.برای انتخاب یک میز مناسب برای دکوراسیون خانه نکاتی را باید در نظر بگیرید:

سبک
سبک میز پذیرایی را باید از روی سبک کلی چیدمان و همچنین وسایل و اثاثیه موجود در فضا تعیین کنید و با آن ها منطبق سازید. برای مثال اگر میز پذیرایی با سبک سنتی برای شما مناسب است، باید میزی چوبی یا برنجی با یک طرح سنتی در نظر بگیرید. این نوع میز های سنتی معمولا از چوب های طبیعی ساخته می شوند یا اگر سبک معاصر مناسب فضای شماست، میز های سنگی، چرمی، فلزی یا شیشه ای را توصیه می کنیم. میزهای مدرن و معاصر معمولا ارتفاع عادی کوتاه تری دارند و افراد را بیشتر به لم دادن و نشستن روی زمین تشویق می کنند.

رنگ
پس از تصمیم گیری در مورد شکل میز باید رنگ آن را انتخاب کنید. رنگ میز پذیرایی باید اتحاد و مطابقت بسیاری با رنگ دیگر مبلمان و وسایل موجود در دکوراسیون داشته باشد.

میزهای ساخته شده از مواد طبیعی
میز های پذیرایی با مواد متنوعی ساخته می شوند. مواد طبیعی مانند سنگ، چوب، کرک و دیگر مواد ارگانیک از ماده های مناسب و خوب برای ساخت میز پذیرایی هستند. با توجه به شرایط زندگی و نیاز دکوراسیونی خود، به انتخاب بهترین گزینه بپردازید. برای نمونه اگر سبک زندگی شما به نحوی است که میز پذیرایی خانه تان باید استحکام و دوام زیادی داشته باشد، میزهای ساخته شده از چوب طبیعی یا چرمی بهترین گزینه ها هستند. اگر می خواهید زیر میز پذیرایی خود قالیچه ای زیبا و نفیس پهن کنید و تمایل دارید قالیچه شما بهتر خودنمایی کند، میزهای شیشه ای گزینه ای مناسب برای دکوراسیون منزل تان هستند. البته نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، علاوه بر مرغوبیت و جنس میز، وزن آن است.

محل قرار گیری
جای قرارگیری میز نقش مهمی در نوع و سبک آن دارد. برای مثال میزی که در اتاق کودک قرار می گیرد، هم باید میز پذیرایی باشد و هم میز تحریر، اما میز پذیرایی اتاق نشیمن باید کاملا مکمل دکوراسیون فضا باشد.

اندازه
اندازه میز یکی دیگر از موارد مهمی است که باید به آن توجه شود به طور استاندارد میز پذیرایی باید دارای ارتفاعی بین 40 تا 50 سانتی متر باشد. مورد دیگر در خصوص ارتفاع میز این است که یا باید هم ارتفاع قسمت نشیمن مبل ها باشد یا 2.5 تا 5 سانتی متر پایین تر باشد. از میان وسایل خانه، سبک کاناپه بیشترین تاثیر را در تعیین سبک و سایز مناسب میز پذیرایی دارد. همچنین میز پذیرایی نباید هم طول کاناپه باشد بلکه بهترین حالت این است که طول میز، نصف یا دو سوم طول کاناپه باشد. معمولا استاندارترین فاصله بین صندلی تا میز، 45 سانتی متر است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای